Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch SMS53M08EU - Błąd E25 - zmywarka nie wypompowywała wody

slawekm65 04 Lis 2012 14:34 14943 2
  • #1 04 Lis 2012 14:34
    slawekm65
    Poziom 1  

Udało mi się usunąć usterką E25 (zmywarka nie wypompowywała wody). Przyczyną był okręcony jakimiś foliami, włosami i innymi brudami silnik pompy odprowadzającej wodę. Typ pompy BLP3 Type1.
    Bosch SMS53M08EU - Błąd E25 - zmywarka nie wypompowywała wody
    Pompa została zdemontowana i oczyszczona. Demontaż pompy w kolejności:
    1. Demontaż prawej ścianki zmywarki,
    2. Położenie zmywarki na "plecach.
    3. Demontaż osłony przedniej (pod drzwiami) i blachy osłaniającej.
    4. Odłączenie przewodów pompy
    5. Przy uchwycie przewodów (na pompie) jest dźwignia, którą należy przycisnąć o obrócić pompę o jakieś 90 stopni w prawo i wyjąć. Pompa jest uszczelniona uszczelką.

Montaż w kolejności odwrotnej.

Powyższą usterkę łatwo zdiagnozować. Wystarczy od strony komory zmywania dostać się do wirnika i spróbować nim zakręcić. Jeśli kręci się z oporem to jest brudny. Jeśli kręci się lekko z wyraźnym chwilowym oporem to jest OK.

8 2
  • #2 02 Lut 2013 17:08
    Dziewiontka
    Poziom 2  

Doskonała instrukcja kolego:) Wprawdzie mam zmywarkę SMS50M02EU, ale wszystko się zgadza - objawy miałem podobne - E25 i świecąca lampka pod kranikiem sugerująca kłopoty z wodą. Zanim znalazłem Twoją receptę rozebrałem pół zmywarki - jak się okazało zupełnie niepotrzebnie:) Ale dzięki tej instrukcji jestem 400 zł do przodu - serwis autoryzowany tak wyliczył koszty naprawy:
    50 zł dojazd, 110 naprawa, 250 zł pompa;)

3
  • #3 24 Lis 2013 15:18
    robreg
    Poziom 17  

Ode mnie także podziękowania i wyrazy uznania za bardzo prosty i jednoznaczny opis naprawy tej bolączki.

Drugi plus Boschowi się należy (ale nie tym od serwisu, tylko tym od projektu :-D ) fajnie to wymyślili.

3