Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens lady+ 559 - podlączenie, odprowadzenie wody w zmywarce - dziwne urządzen

04 Lis 2012 14:35 7065 5
  • Poziom 9  
    Nagle zaczęłą mi ciec woda na doprowadzeniu wody do zmywarki w kuchni, więc wysunąłem szafki i znalazłem coś dziwnego - nie do końca jestem pewny co to jest i czy jest to niezbędne do poprawnego funkcjonowania. Zamieszczę zdjęcia poniżej i aby łatwiej było zrozumieć o co mi chodzi:

siemens lady+ 559 - podlączenie, odprowadzenie wody w zmywarce - dziwne urządzen

urządzenie wygląda tak:

a dokładniej:

podłączenie do zmywarki:

Co to w ogóle jest? Na samym doprowadzeniu wody mocno cieknie, myślałem że może uszczelka, ale też wymieniłem i jak dokręce to dalej sika wodą.
    A gdybym zdjął to urządzenie i podłączył wodę bezpośrednio do zmywarki?
    A może to pompa wody jest doprowadzająca wodę? - tylko po co skoro cisnienie wody samo wystarcza?
    Jeszcze tego urządzonka nie rozkręciłem - może ktoś coś wie?

Z góry dzięki za sugestie...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    johnrrambo napisał:
    znalazłem coś dziwnego - nie do końca jestem pewny co to jest i czy jest to niezbędne do poprawnego funkcjonowania (...) A gdybym zdjął to urządzenie i podłączył wodę bezpośrednio do zmywarki?
    Rżnij, nie piernicz się :D żart!
    A serio: To jest elektrozawór, i JEST potrzebny do funkcjonowania zmywarki. NIE, nie można tego uciąć (a zdjąć też ciężko), można najwyżej wymienić. Zwróć szczególną uwagę na ostrzegawczą błyskawicę na obudowie.
    johnrrambo napisał:
    Jeszcze tego urządzonka nie rozkręciłem
    Błąd! większość napraw od tego się zaczyna :) Obudowa zapewne nie rozkręca się tylko otwiera się na zawiasach i wtedy źródło wycieku stanie się jasne.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jeszcze raz dobrze sprawdź uszczelkę w nakrętce. Mogło też coś tam pęknąć; wtedy elektrozawór do wymiany.
  • Poziom 9  
    movzx - dzięki za info - byłem przekonany że to jakieś cudowne rozwiązanie wykonane przez poprzedniego wynajmującego:P
    ale znalazłem też zdjęcia tej zmywarki i tam też urządzonko występuje więc część fabryczna. no cóż - przyznaję że jestem tatalnym laikiem w te klocki:)

zhudomel - dzięki, na razie wstrzymam się z rockręcaniem i pojadę po nowe uszczelki, zdecydowanie wolałbym to rozwiązanie zanim zabiorę się do rozkręcania, baa nawet Rżnięcia :D - jak sugeruję movzx :)
  • Poziom 39  
    johnrrambo napisał:
    baa nawet Rżnięcia :D - jak sugeruję movzx
    Nie pisz tak, bo jeszcze ktoś weźmie to na poważnie... powtórzę się: tej części nie wolno ucinać :!:
  • Poziom 9  
    movzx napisał:
    Nie pisz tak, bo jeszcze ktoś weźmie to na poważnie... powtórzę się: tej części nie wolno ucinać :!:

nie miałem w planach tego odcinać - taki mały sarkazm - oby ktoś tego nie wziął na poważnie!