Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VC 186/3-5 - Vaillant VC 186/3-5 nie rozdziela grzania

04 Lis 2012 15:25 2763 2
 • Poziom 2  
  Witam
  Bardzo proszę o pomoc bo już nic do głowy mi przyjść nie może.
  Postanowiłem zmodernizować swój system co i do kotła na węgiel dołożyłem kocioł Vaillanta kondensacyjny jak w temacie. Po uruchomieniu okazuje się że nie chce mi rozdzielić grzania na cwu mimo wyłączenia obiegu grzewczego na centralne. Przedstawiam mój schemat połączeń który wykonałem. Okazuje się że jak zamknę zawór na powrocie zaznaczony strzałką, oraz grzejnik również oznaczyłem go strzałką to piec podaje na zasobnik cwu. w innym przypadku tzn przy otwartym zaworze oraz grzejniku ładuje ciepło również na instalację grzewczą i jakby powrót wody z instalacji odbywał się przez powrót przyłączeniowy pieca do cwu, gdyż rura powrotu kotła gazowego jest zimna. Aha jeszcze gdy zamknę ten drugi zawór na zasileniu i otworzę grzejnik to również bez problemu grzeje zasobnik cwu.
  Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co jest nie tak w mojej instalacji, może jeszcze trzeba dołożyć gdzieś zawór zwrotny? sam już nie wiem.
 • Poziom 2  
  Witam ponownie
  Problemu jak dotąd nie rozwiązałem, czekając na odpowiedź
  A czy może być tak że zawór trójdrogowy w kotle jest padnięty - dodam że kocioł jest nowy i jeszcze nie był uruchamiany przez serwisanta.
  Czy jak podejrzewam błąd w hydraulice.
  Może ktoś się wypowie kto miał podobne doświadczenia z tymi kotłami.
  Pozdrawiam
 • Poziom 8  
  Tak właśnie będzie, popatrz zawór 3d przełącza się w piecu na powrocie i ssie wodę prze wymiennik z dwóch źródeł a) z pieca gazowego zasilanie lewe b) przez zawór zwrotny, grzejnik i piec gazowy zasilanie prawe.
  Ja to rozwiązałem wstawiając zawór 3d sterowany od iloczynu pompy kotła na drewno i temperatury w zasobniku.
  Pomocny schemat znajdziesz też na stronie:
  http://www.makroterm.pl/images/pdf/ukl_1_2_schemat_zo_z_zaworem_i_podlogowka.pdf

  Pozdrawiam