Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do 3000 zł - minimum 42 cale

Demoneo 04 Lis 2012 15:42 1152 4
  • #1 04 Lis 2012 15:42
    Demoneo
    Poziom 11  

Od roku posiadam plazmę Panasonic 42S30E (kosztował 2000 zł). Telewizor oceniam bardzo dobrze (szczególnie pod względem jakości obrazu), chciałbym go jednak wymienić z pewnych powodów. Raz że nie działają od jakiegoś czasu usługi sieciowe (pewnie port sieciowy się popsuł), a dwa to oddałbym go rodzicom bo mają tylko stary CRT, a sobie kupię po prostu coś jeszcze lepszego.

Telewizję oglądam w odległości 2,5-2,7 metra, mały pokoik około 10 m2.

Oglądam głównie filmy i mecze na kanałach HD z Cyfry+. Czasami uruchomię jakiś film HD lub grę z komputera.

Zależy mi więc głównie na jakości obrazu HD. Dobrze by było też, żeby miał jakiś dostęp to sieci (ipla, itp.). Na 3D mi praktycznie nie zależy.

Po bardzo dobrym wrażeniu jakie zrobił na mnie Panasonic 42S30E preferowałbym raczej plazmę, ale LCD też może być.

1. Jaki TV moglibyście polecić do 3000 zł? Chodzi mi o taki telewizor, żeby oferował zauważalnie lepszą jakości obrazu względem mojego obecnego Panasonic 42S30E (który jak mówiłem ma bardzo dobrą wg. mnie jakość obrazu, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc chciałoby się jeszcze czegoś więcej :). Czy w tej cenie znajdę taki TV, czy jednak powinienem jeszcze trochę dopłacić?

2. Chciałbym, żeby TV miał minimalnie 42 cale. Nie ukrawam, że wolałbym nieco większy TV, powiedzmy 46-47 cali, tylko pytanie czy jak na odległość 2,5-2,7 metra, to już nie będzie trochę za dużo?

• #2 04 Lis 2012 16:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To będzie trudne zadanie. Ponieważ jesteś przyzwyczajony do obrazu plazmy - to raczej ten Ci bardziej będzie odpowiadał. Tym bardziej że jak napisałeś jesteś zadowolony z obrazu.
    Wskazanie jest Na Panasonica 50ST50 ale musisz dozbierać kasę.

• #3 04 Lis 2012 20:16
    calibur
    Poziom 8  

Można też sięgnąć po model z serii GT30:]
    Zyskujesz plazmę z pełnym przetwarzaniem obrazu składającego się z 1080 linii w ruchu. Dodatkowo dostajesz więcej opcji do zabawy kolorami. Tryb obrazu THX- bardzo fajnie się ogląda filmy na BR :]
    Wypada jeszcze wspomnieć o lepszej powłoce antyrefleksyjnej i usprawnionej czerni- ale nie taką jak w serii 50.

• #4 04 Lis 2012 22:54
    Demoneo
    Poziom 11  

LOCOLOCO napisał:
    To będzie trudne zadanie. Ponieważ jesteś przyzwyczajony do obrazu plazmy - to raczej ten Ci bardziej będzie odpowiadał. Tym bardziej że jak napisałeś jesteś zadowolony z obrazu.
    Wskazanie jest Na Panasonica 50ST50 ale musisz dozbierać kasę.

Dobra, dozbieram :)

Pytanie tylko, czy 50 cali to nie będzie ciut przy dużo jak na odległość 2,5-2,7 metra od telewizora?

• #5 05 Lis 2012 00:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tylko przez tydzień możesz mieć takie wrażenie - ale jak będziesz w tym okresie puszczał dużo programów HD - to przyzwyczaisz się szybciej niż tydzień.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME