Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do zamka centralnego

01 Lut 2005 11:16 6773 8
  • Poziom 12  
    Jak podłączyć sterownik do zamka centralnego w Fordzie Escorcie. Kupiłem sterownik zamka centralnego "PROXIMA" nodel "SR". Znajomy mi powiedział że zamek centralny w fordzie jest sterowany minusem a ta centralka steruje plusem i musze dokupić do tego jakiś przekaźnik. Czy to prawda?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    To prawda musisz dokupic przekaznik , podlacz jeden biegun jego zasilania do minusa a drugi wlasnie do wyjscia z alarmu ktore steruje zamkiem (styki przekznika chyba 85 i 86) , dalej podlacz styki przekaznika tak aby styk ktory zalacza (chyba 30 ) byl podlaczony do masy , a styk (chyba 87) do instalacji centralnego zamka w aucie , w miejscu jego sterowania . Tyle ze musisz zrobic to na dwoch przekaznikach , analogicznie do otwierania i zamykania. Dobrze by bylo gdybys zabezpieczyl alarm przed przpieciami przekaznika. Robi sie to tak ze na styki przekaznika (jego zasilania 85 , 86) dajesz dide np. 1N4148 w kierunku zaporowym, czyli ze jak na styku 85 , bedziez mial + a na 86 - , to dide musisz podlaczyc anoda (tam gdzie niema paska) na styk 86 , a katode (tam gdzie pasek) na stk 85 . Pozdrawiam , napisz jakie efekty montazu , a jesli zle Ci wytlumaczylem to tez napisz , to Ci to rozrysuje.
  • Poziom 20  
    Można też zastosować jeden przekaźnik, który przełącza czyli zwiera styki jak nie jest podłaczone do niego napięcie, a po podłaczeniu napięcia zwiera inne styki. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że gdy auto jest zamknięte przekaźnik nie pobiera żadnego prądu z akumulatora chociaż ten prąd jest niewielki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Jeżeli jest to zamek centralny oryginalny z forda to na pewno jest sterowany plusem. Zawsze Ford ma zamki sterowane plusem chyba, że zamek jest dokładany.
  • Poziom 11  
    DROGI KOLEGO
    MYSLE ZE SIE TROSZECZKE ZGAPILES I POSPIESZYLES Z ZAKUPEM TEGO STEROWNIKA, PROXIMAPRODUKUJE 2 RODZAJE TYCH STEROWNIKOW WSPOMNIANY WCZESNIEJ "SR" NA TRANZYSTORACH WYSTAWIAJACY MASE ORAZ "SRP" KTORY POSIADA DWA PRZEKAZNIKI Z WOLNYMI STYKAMI - W ZALEZNOSCI CO PODASZ NA KOWADELKO PRZEKAZNIKA TO, TO OTRZYMASZ NA WYJSCIU, JEST BARDZIEJ UNIWERSALNY (OBCIAZALNOSC STYKOW TYCH PRZEKAZNIKOW OBECNIE WYNOSI 2A
    POZDRO

Nie używaj dużych liter. [h]
  • Poziom 27  
    Rscort jest sterowany plusem tak że nie wiem skąd te dylematy.Przewód żółty zamykanie, biały otwieranie w wiązce wychodzącej z drzwi kierowcy.
  • Poziom 1  
    A ja mam pytanie jak podłączyc STEROWNIK CENTRALNEGO ZAMKA firmy AUTOSTAR Auto Security System do samochodu typu Volkswagen? Proszę o jak najszybszą odpowiedz.z Gory THX.
  • Poziom 32  
    drogi' SALI' nie wiem czy wiesz ale vw już kilka lat produkuje autka i nawet ma kilka typów wiele z nich miało zamki centr. różnie rozwiązane
  • Użytkownik usunął konto