Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik do zamka centralnego

Grzesiu_K 01 Feb 2005 11:16 6887 8
 • #1
  Grzesiu_K
  Level 12  
  Jak podłączyć sterownik do zamka centralnego w Fordzie Escorcie. Kupiłem sterownik zamka centralnego "PROXIMA" nodel "SR". Znajomy mi powiedział że zamek centralny w fordzie jest sterowany minusem a ta centralka steruje plusem i musze dokupić do tego jakiś przekaźnik. Czy to prawda?
 • #2
  autosuper
  Level 24  
  To prawda musisz dokupic przekaznik , podlacz jeden biegun jego zasilania do minusa a drugi wlasnie do wyjscia z alarmu ktore steruje zamkiem (styki przekznika chyba 85 i 86) , dalej podlacz styki przekaznika tak aby styk ktory zalacza (chyba 30 ) byl podlaczony do masy , a styk (chyba 87) do instalacji centralnego zamka w aucie , w miejscu jego sterowania . Tyle ze musisz zrobic to na dwoch przekaznikach , analogicznie do otwierania i zamykania. Dobrze by bylo gdybys zabezpieczyl alarm przed przpieciami przekaznika. Robi sie to tak ze na styki przekaznika (jego zasilania 85 , 86) dajesz dide np. 1N4148 w kierunku zaporowym, czyli ze jak na styku 85 , bedziez mial + a na 86 - , to dide musisz podlaczyc anoda (tam gdzie niema paska) na styk 86 , a katode (tam gdzie pasek) na stk 85 . Pozdrawiam , napisz jakie efekty montazu , a jesli zle Ci wytlumaczylem to tez napisz , to Ci to rozrysuje.
 • #3
  jaket
  Level 20  
  Można też zastosować jeden przekaźnik, który przełącza czyli zwiera styki jak nie jest podłaczone do niego napięcie, a po podłaczeniu napięcia zwiera inne styki. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że gdy auto jest zamknięte przekaźnik nie pobiera żadnego prądu z akumulatora chociaż ten prąd jest niewielki.
 • #4
  Robert H
  Level 20  
  Jeżeli jest to zamek centralny oryginalny z forda to na pewno jest sterowany plusem. Zawsze Ford ma zamki sterowane plusem chyba, że zamek jest dokładany.
 • #5
  Daniel L.
  Level 11  
  DROGI KOLEGO
  MYSLE ZE SIE TROSZECZKE ZGAPILES I POSPIESZYLES Z ZAKUPEM TEGO STEROWNIKA, PROXIMAPRODUKUJE 2 RODZAJE TYCH STEROWNIKOW WSPOMNIANY WCZESNIEJ "SR" NA TRANZYSTORACH WYSTAWIAJACY MASE ORAZ "SRP" KTORY POSIADA DWA PRZEKAZNIKI Z WOLNYMI STYKAMI - W ZALEZNOSCI CO PODASZ NA KOWADELKO PRZEKAZNIKA TO, TO OTRZYMASZ NA WYJSCIU, JEST BARDZIEJ UNIWERSALNY (OBCIAZALNOSC STYKOW TYCH PRZEKAZNIKOW OBECNIE WYNOSI 2A
  POZDRO

  Nie używaj dużych liter. [h]
 • #6
  kzaw
  Level 27  
  Rscort jest sterowany plusem tak że nie wiem skąd te dylematy.Przewód żółty zamykanie, biały otwieranie w wiązce wychodzącej z drzwi kierowcy.
 • #7
  Sali
  Level 1  
  A ja mam pytanie jak podłączyc STEROWNIK CENTRALNEGO ZAMKA firmy AUTOSTAR Auto Security System do samochodu typu Volkswagen? Proszę o jak najszybszą odpowiedz.z Gory THX.
 • #8
  pkhenr
  Level 32  
  drogi' SALI' nie wiem czy wiesz ale vw już kilka lat produkuje autka i nawet ma kilka typów wiele z nich miało zamki centr. różnie rozwiązane
 • #9
  User removed account
  User removed account