Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MT-BOX jak ściągnąć simlocka

jarek-techkom 04 Lis 2012 18:00 2556 20
  • #1 04 Lis 2012 18:00
    jarek-techkom
    Poziom 6  

Witam,
    tak jak w temacie proszę bardziej doświadczonych kolegów o wytłumaczenie działania mt-boxa, którego niedawno zakupiłem a dokładnie chodzi o mt-box nokia.
    Po zainstalowaniu urządzenie kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać, czyli jak podłaczyć telefon, co zrobić aby zdjąć simlocka itd.Kłopot może wydawać się dla niektórych śmieszny jednak posiadam niewielką wiedzę na ten temat więć proszę o kilka rad.

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam

• #2 04 Lis 2012 18:06
    tino2003
    Admin grupy GSM

Dobrze trafiłeś, poczytaj forum a dowiesz się wszystkiego.
    Jaka nokia do simlocka jest obecnie i jakie masz kable?

• #4 04 Lis 2012 21:58
    jarek-techkom
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź.
    Nokia 6700classic, kable 10 pinowe + przejściówka.

• #5 04 Lis 2012 22:16
    gracjan55
    Poziom 36  

To nie tak latwo sciagniesz, najpierw trzeba zczytac hash i potem dac do przeliczenia.

• #6 04 Lis 2012 22:28
    jarek-techkom
    Poziom 6  

To wiem że trzeba zczytać hash tylko co i jak mam kliknąć?
    Poza tym po podłączeniu telefonu program go nie widzi.
    Czy telefon ma być włączony, bo taki komunikat podaje program?
    Na wyśwetlaczu jest "local mode" i jak klikam "phone info" to pokazuje" phone not powered".

• #7 05 Lis 2012 09:09
    tino2003
    Admin grupy GSM

jarek-techkom napisał:
    " phone not powered".

Coś z kablem nie tak w takim razie, dodatkowo aby odczytać hash mt-boxem musisz posiadać kredyty.

• #8 05 Lis 2012 12:43
    archi3
    Poziom 31  

jarek-techkom napisał:
    To wiem że trzeba zczytać hash tylko co i jak mam kliknąć?
    Poza tym po podłączeniu telefonu program go nie widzi.
    Czy telefon ma być włączony, bo taki komunikat podaje program?
    Na wyśwetlaczu jest "local mode" i jak klikam "phone info" to pokazuje" phone not powered".

Jesli masz kable 10pinowe podlaczasz je bez przejsciowki mam nadzieje ze wiesz o tym? Co do samego simlocka tu masz kilka opcji

1) zczytac hash mtboxem w zakladcve sl3 (jako pole do kredytow wpisujesz tylko boxlogin to samo do login i hasla)
    2) zczytanie spowoduje automatyczne dodanie tela do przeliczanych w mtboxie
    3) anulujesz liczenie i na supporcie do mtboxa "dajesz get bf data"
    4) podajesz imei i masz "hash" do policzenia u kogos innego

Inna opcja jest nie anulowanie liczenia na mtboxie i pozniej na supporcie tylko odebranie kodu do odblokowania.

Ps nie pamietam czy ten model mtbox obsluguje odczyt hasha po usb.

• #9 05 Lis 2012 13:14
    tino2003
    Admin grupy GSM

archi3 napisał:
    1) zczytac hash mtboxem w zakladcve sl3 (jako pole do kredytow wpisujesz tylko boxlogin to samo do login i hasla)

Od kiedy mt box nie potrzebuje kredytów aby odczytać hash do policzenia bo chyba coś mi umknęło?

• #10 05 Lis 2012 21:42
    jarek-techkom
    Poziom 6  

Niestety program nadal nie widzi telefonu.
    Po podłączeniu na lcd jest "local mode" jednak i tak pojawia się "phone not powered".
    Czy coś robię nie tak?Czy jest jakas kolejność podłączania?Coś trzeba ustawić w programie aby skomunikował telefon?No ni w ząb nie kapuje o co chodzi:/

• #11 05 Lis 2012 23:04
    archi3
    Poziom 31  

tino2003 napisał:
    archi3 napisał:

Od kiedy mt box nie potrzebuje kredytów aby odczytać hash do policzenia bo chyba coś mi umknęło?

Rzeczywiscie zapomnialem dodac ze zeby zczytac ten tel potrzebujesz kredytow juz w 1szym punkcie, ktore sa pozniej zwracane jesli anulujesz liczenie i zrobisz to u kogos innego(co nie zmienia faktu ze dane do logowania ktore podalem sa aktualne u kazdego te same).

• #12 06 Lis 2012 19:17
    jarek-techkom
    Poziom 6  

A czy po zczytaniu hashu box nie przeliczy go sam?

• #13 06 Lis 2012 19:32
    hard
    Poziom 24  

jarek-techkom napisał:
    A czy po zczytaniu hashu box nie przeliczy go sam?

Tak, policzy go jeśli nie anulujesz operacji liczenia. Na tą chwilę podejrzewam jest to najdroższe liczenie na rynku.

• #14 06 Lis 2012 20:22
    jarek-techkom
    Poziom 6  

Tzn jak droga?
    Mam mt-boxa full czyli pełna opcja i nie musze kupować kredytów.
    Czy ktoś wytłumaczy co zrobić dalej jeśli nie usunę z kolejki imei?

• #15 06 Lis 2012 20:39
    hard
    Poziom 24  

jarek-techkom napisał:
    Tzn jak droga?
    Czy ktoś wytłumaczy co zrobić dalej jeśli nie usunę z kolejki imei?

Cena to 30 kredytów za policzenie loga SL3

Po odczytaniu loga powinien Ci się wyświetlić przybliżony czas oczekiwania na kod.
    Logujesz się przez okno programu M-Boxa "Login to Support" i po wpisaniu Imei w odpowiednim polu sprawdzasz czy Twój kod został już wyliczony. Tak to mniej więcej wygląda. Nigdy jednak nie korzystałem z tej opcji ponieważ zawsze u konkurencji było taniej.

• #16 06 Lis 2012 20:58
    tino2003
    Admin grupy GSM

jarek-techkom napisał:

Do odczytania jak i liczenia sl3 musisz mieć kredyty, ostatnimi czasy kalkulacja jednego kodu wychodziła w okolicach 80zł. :D

• #17 07 Lis 2012 12:17
    archi3
    Poziom 31  

A trzeba uwazac na to g jak nie wiem, ostatnio zczytalem hash wlasnie mtboxem chcialem anulowac a tu lipa....Nie dalo sie bo moj telefon byl pierwszy w kolejce i od razu zaczal sie liczyc.

• #18 08 Lis 2012 15:42
    jarek-techkom
    Poziom 6  

Czy podczas liczenia program musi być cały czas włączony?
    Ile m/w trwa liczenie?

• #19 08 Lis 2012 15:55
    tino2003
    Admin grupy GSM

jarek-techkom napisał:
    Ile m/w trwa liczenie?

Chłopie poczytaj trochę forum bo kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

Jeżeli nie masz kredytów to nic sobie nie odczytasz i nie policzysz czy Ty to rozumiesz? Czy trzeba z caps lockiem napisać?

• #20 09 Lis 2012 12:23
    archi3
    Poziom 31  

tino2003 napisał:
    jarek-techkom napisał:
    Ile m/w trwa liczenie?

Chłopie poczytaj trochę forum bo kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

Jeżeli nie masz kredytów to nic sobie nie odczytasz i nie policzysz czy Ty to rozumiesz? Czy trzeba z caps lockiem napisać?

Dokladnie tak jest. Mozesz miec wersje JAKA CHCESZ i tak za zczytanie hasha sa pobierane logi ktore sa pozniej zwracane jak anulujesz liczenie. Wszystko opisalem w miare dokladnie.

• #21 09 Lis 2012 15:24
    irkor
    Poziom 27  

jarek-techkom napisał:
    .......Kłopot może wydawać się dla niektórych śmieszny jednak posiadam niewielką wiedzę na ten temat więć proszę o kilka rad....

Drogi Kolego jarek-techkom, załączam Ci opis przy simlockach z telefonów SL3, który bardzo przejrzyście opisał jeden z naszych Kolegów. Pewnie gdzieś to już jest na tym forum, ale chyba nikt nie będzie miał za złe jak "podam Ci to na tacy."

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME