Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups XP 7240 zardzewiała sprężyna

McTommy 04 Lis 2012 18:11 3390 8
  • #1 04 Lis 2012 18:11
    McTommy
    Poziom 9  

Witam,
    Mam Krups-a XP7240. Sprzęt kupiony w 2005 roku. W tym czasie pomimo tego że zrobił może ze 200 kaw - ponad rok był w serwisach. Zapłaciłem za naprawy prawie 700 zł. Ostatnio, wyświetlił mi się "błąd nr 3". Oczywiście zawiozłem tradycyjnie do serwisu, który już po 3 tygodniach stwierdził że naprawa to jest wymiana całej pompy za 720 zł plus 120 zł za robotę. Ponieważ jestem "złotą rączką" (dla niewtajemniczonych to taki wymierający gatunek ludzi którzy nie boją się niczego naprawiać i lubią się uczyć) postanowiłem sprawdzić o co chodzi z tą "zardzewiałą sprężyną, której nie da się wymienić bo występuje jako element całego modułu za ponad 7 stówek. Rozkręcałem powoli, fotografując cały ekspres, ze szczególnym uwzględnieniem elektryki. Okazało się że serwis wcale nie rozkręcił elementu pompy bo śruby były zapaćkane kawą. Niemniej przyznam rację że sprężyny są zardzewiałe. Jakiś mądry człowiek zaprojektował włożenie jednej sprężyny w drugą nie myśląc o płaszczyźnie tarcia i niekorzystnych warunkach w których ten element ma pracować. Sprężyny dwie (jedna wewnątrz drugiej) są zardzewiałe. Wyjąłem sprężyny i zawiozłem do firmy, która produkuje sprężyny. Sprawdzono elementem siłę nacisku i niestety czekałem 1 miesiąc na wykonanie duplikatów (za 25 zł). Podczas składania zauważyłem mój błąd. Gdy rozkładałem ekspres nie sfotografowałem elementów kotła i tego, jak jest złożony cały element ze sprężyną. Teoretycznie wygląda to intuicyjnie, niemniej nie bardzo wiem gdzie trzeba włożyć zacisk w postaci litery "U" na główną oś. siedziałem dość długo i próbowałem w rozmaity sposób ale jakkolwiek nie złożę to sprężyna nie funkcjonuje. Teoretycznie jest wycięcie na ośce dla tej blokady ale jak włożę to w to miejsce to sprężyna jest mocno ściśnięta i w ogólne ekspres nie ma prawa działać. Coś za przeproszeniem "posoliłem pieprzem". Czy ktoś ma może rysunek przekroju takiego elementu. Co, w jakiej kolejności? Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość za brak terminologii.

pozdrawiam
    Tomek

0 8
  • #2 04 Lis 2012 19:21
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Coś pechowy ten Twój ekspres. Ale 7 latek to sporo. Myślałem, że w siłowniku kotła są sprężyny nierdzewne (w końcu wlatuje tam woda i wylatuje, która potem leci do filiżanki (ale rdzy w kawie nie widać).

Poszukaj tu na forum, bo gdzieś czytałem jak ktoś rozbierał (naprawiał) zespół kotła.

1
  • #3 04 Lis 2012 20:02
    McTommy
    Poziom 9  

Witam,
    Sprężyny są w istocie "nierdzewne". Problemem jest tarcie pomiędzy nimi. Gdyby ktoś wymyślił sprężynę jedną miast dwóch to byłoby OK. Ale pewnie okazało się że jedna sprężyna jest za słaba i dodano drugą wewnątrz. A konsekwencje. No cóż. Konsekwencje :-). elementy, które posiadam to sprężyny dwie, jedna oś główna, jedna nakładka na ośkę z podwójną uszczelką i fistaszek blokujący na ośkę (jak to się kurcze nazywa?). Dalej już elementy pompy. Jak to złożyć. Ma ktoś może jakiś przekrój czy coś?
    pozdrawiam
    Tomek

0
  • #4 30 Gru 2012 22:07
    krystiankiki
    Poziom 9  

jesli cie to interesuje to jestem ci to w stanie naprawic lub wyslac drugi element kompletny. 505078698

0
  • #5 01 Sty 2013 19:40
    McTommy
    Poziom 9  

Chętnie kupiłbym taki element.
    Ile kosztuje z przesyłką?

0
  • #6 08 Sty 2013 22:25
    solvato
    Poziom 2  

Witam, mogę sprzedać takie sprężyny za 100zł z przesyłką, dorabiane 882 661 765. Regeneracja całego kotła czyli wyniana wszystkich uszczelek, czyszczenie i w cwnie odesłanie 250zł. Naprawa płtki termicznej na kotle 120zł.
    Pozdrawiam

0
  • #7 09 Sty 2013 08:39
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Tanio to robisz :D

Krups XP 7240 zardzewiała sprężyna

0
  • #8 30 Wrz 2013 22:20
    krystiankiki
    Poziom 9  

Czy tak tanio to bym polemizowal , ale kazdy ma swoja cene.

0
  • #9 18 Gru 2014 13:27
    McTommy
    Poziom 9  

Nie kombinowałem tylko zawiozłem do serwisu. Oczywiście z dorobioną sprężyną. Znalazłem serwis w mniejszej miejscowości i złożyli mi go za 250 zł + VAT. W Poznaniu serwis chciał minimum 650 zł + VAT.

0