Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia 1,9 tdi - Rozrusznik nie załacza koła zamachowego

04 Lis 2012 18:41 2490 3
  • Poziom 12  
    Witam,
    Mam taki problem.
    Nieraz jak odpalam Skodę to nie chce odpalić, rozrusznik nie porusza silnika,jak włączę bieg i wyłączę i to już dobrze zapala .
    Tak jakby ząbki w rozruszniku nie pasowały na koło zamachowe.
    Słychać zgrzytanie.
    Jak myślicie jaka może być przyczyna i czy można tak jeździć żeby coś nie popsuć.
    Czy przyczyna leży w rozruszniku czy w kole zamachowym
    Proszę jak toś wie o odpowiedz.
    Bardzo ważna sprawa.
  • Moderator Samochody
    No to jak bardzo wążna ta sprawa, to oddaj auto do naprawy. Bo jak do tej pory to się nie wysiliłeś - nie sprawdziłeś nic. Wiesz chociaż w którym miejscu masz rozrusznik?
  • Poziom 12  
    Sprawa wygląda następująco.
    Sprawdzić na razie nie mogę ponieważ chce go kupić. Pojechałem do gościa kilka razy go odpalił i nie było problemu, jak ja chciałem go odpalić to powstał problem z zapaleniem, zaczęło zgrzytać, kilka razy wyłączałem i włączałem zapłon,gościu kazał mi włączyć bieg i wyłączyć i zapalić .Zrobiłem tak jak kazał i samochód zapalił .Samochodami zajmuje sie od kilku lat i nigdy nie miałem takiego przypadku.Ciekawi mnie czy warto kupić ten samochód i co ewentualnie naprawić.
    Kiedyś miałem taki przypadek jak rozrusznik kręcił w odwrotna stronę ale żeby włączyć bieg i wszystko wróciło do normy to jest ciekawa sprawa.
    Niedawno wymielani sprzęgło, to wygląda jak by coś przy wymianie źle poskładali,ale gościu mówi że już tak długo jeździ .