Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys pap2t - świecą wszystkie diody

04 Lis 2012 19:31 2250 2
  • Poziom 24  
    Witam serdecznie. Mam problem z bramką VOIP Linksys pap2t. Po podłączeniu zasilania świeca się wszystkie diody i nic poza tym się nie dzieje. Nie można połączyć sie przez www, telefon jest głuchy, dzwonienie na numer serwisowy nie działa, próba wgrania rec-pap2t w kilku różnych wersjach też nie przynosi rezultatu gdyż program nie może się połączyć z bramką. Bramka działała prawidłowo przez ładne kilka lat aż pewnego dnia przy próbie wykonania połączenia w słuchawce była cisza. Może ktoś coś może pomóc?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Witam

Miałem dziś podobny problem - nagle bramka 'umarła' - myślałem ze to problem z firmware bramki, jednak po popukaniu/obracaniu na chwilkę ożyła, żeby powrócić do stanu z palącymi się 2 diodami: czerwoną zasilania i niebieską od 'ethernet' - obie diody paliły się bez względu czy kabel ethernet był podpięty pod router czy nie. Na routerze brak diody od portu pod który podpięta była bramka.

Pomogło rozkręcenie bramki i wygrzanie suszarką ok. 30 płytki w okolicach gniazda ethernetowego - po skręceniu teraz działa.

Wiem, że to prymitywna metoda i nie wiadomo na jak długo starczy, ale ważne że jak na razie odpukać skuteczna. :)

pozdrowienia,
    Mikołaj
  • Poziom 24  
    U mnie jednak okazało się, że pojawiły się jakieś zimne luty na płycie. Po wrzuceniu płyty do myjki i później podgrzaniu i przelutowaniu bramka działa do dnia dzisiejszego.