Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem cichego mikrofonu

danio92 04 Lis 2012 20:40 4710 16
  • #1 04 Lis 2012 20:40
    danio92
    Poziom 2  

Jakiś czas temu kupiłem mikrofon http://www.hama.pl/000460600000/hama-mikrofon-dynamiczny-dm-60 dokupiłem do niego małego jecka aby podłączyć go do komputera . Jednak mam problem bardzo słabo mnie słychać prawie w ogóle . Głośność mikrofonu mam ustawioną na max dodam że jak podłącze tani mikrofon za 10 zł to słychać mnie dobrze. W czym jest problem ? Z góry dzięki za odpowiedzi.

0 16
  • #2 04 Lis 2012 21:50
    Electric_TM
    Poziom 13  

W mikserze audio Windows, jest menu OPCJE - Właściwości - jest osobna regulacja głośności (Audio Output) czyli do odsłuchu i osobna regulacja (Audio Input) dla wejść i rejestracji dźwięku, między innymi z mikrofonu. Może regulacja tutaj coś pomoże. Jest (bywa) też w ustawieniach mikrofonu pole włącz/wyłącz "Mic Boost", co daje mikrofonowi dodatkowego "kopa".

0
  • #3 04 Lis 2012 22:33
    danio92
    Poziom 2  

Patrzyłem nadal to samo ;(

0
  • #4 04 Lis 2012 22:39
    Robert B
    Poziom 43  

Przecież ten mikrofon nie nadaje się do komputera!

-1
  • #5 04 Lis 2012 22:42
    danio92
    Poziom 2  

Można bliżej czemu się nie nadaje ?

1
  • #6 04 Lis 2012 23:29
    Robert B
    Poziom 43  

Bo to jest mikrofon dynamiczny. Najprościej mówiąc nie ta konstrukcja.
    Bezpośrednio do wejścia karty dźwiękowej można podłączać mikrofony pojemnościowe.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrofon_elektretowy
    Szukanie boli?
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic1875489.html

0
  • #7 13 Lis 2012 17:03
    danio92
    Poziom 2  

Wypowie się ktoś jeszcze ?

0
  • #8 13 Lis 2012 17:39
    2073718
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 24 Lut 2013 22:46
    marciszluk
    Poziom 9  

Mam podobny problem z mikrofonem.

Kupiłem ostatnio słuchawki z mikrofonem dynamiczny Natec Scorpion:Link. Podłączyłem do przedniego panelu i nic. Słuchawki działają a mikrofon nie, znaczy nie do końca. Podczas prób nagrania w rejestratorze dźwięku okazało się ze nagrywa bardzo,bardzo cicho. Ja mam płytę główną Asus P5K-E ze zintegrowana kartą dźwiękową. Z tego co tu piszecie, rozwiązaniem może być kupno osobnej karty dźwiękowej lub przedwzmacniacza?
    Rozważam pierwszą opcje. Czy każda karta dźwiękowa ma możliwość podłączenia do przedniego panelu?

0
  • #10 25 Lut 2013 00:19
    Robert B
    Poziom 43  

Musisz znaleźć kartę z wejściem do mikrofonu dynamicznego. Albo przedwzmacniacz. Proste.

0
  • #11 25 Lut 2013 09:48
    adambyw
    Moderator Akustyka

Sprawdź czy p[odłączyłeś się do wejścia mikrofonowego a nie liniowego.
    Sprawdź w mikserze systemowym w opcjach nagrywania czy masz włączone dodatkowe wzmocnienie.
    Sprawdź czy przypadkiem nie masz wyciszonego mikrofonu przełącznikiem na kablu.

Jak powyższe są poprawne sprawdź miernikiem rezystancję mikrofonu, może być uszkodzony.

Robert B Wejście mikrofonowe w karcie muzycznej spokojnie jest w stanie wysterować mikrofon dynamiczny. Jedynie warto upewnić się że na stykach mikrofonu nie ma zasilania bias, a jak jest to zamontować kondensator, do jego odseparowania. Ale i bez tego będzie działać.

0
  • #12 25 Lut 2013 10:59
    marciszluk
    Poziom 9  

Z przodu w panelu przednim mam tylko dwa wejścia słuchawki i mikrofon z odpowiedni dobranymi kolorami. Istnieje też możliwość że jak składali mi komputer w sklepie to źle podpięli z układu na płycie głównej do panelu przedniego, chociaż w to wątpię. Umieszczam screeny z ustawień w panelu sterowania windowsa XP.

I tu od sterowników SoundMAX

Zastanawia mnie dlaczego mam nieaktywne opcje zaawansowane przy nagrywaniu.Mikrofon jest sprawny raczej u brata na laptopie Dell Studio działa.

0
  • #13 25 Lut 2013 17:11
    Robert B
    Poziom 43  

adambyw napisał:
    Wejście mikrofonowe w karcie muzycznej spokojnie jest w stanie wysterować mikrofon dynamiczny

Powtarzam, że nie dotyczy to wszystkich kart audio.

marciszluk napisał:
    Mikrofon jest sprawny raczej u brata na laptopie Dell Studio działa.

Jak widać "na załączonym obrazku".

0
  • #14 25 Lut 2013 17:41
    marciszluk
    Poziom 9  

Robert B napisał:
    marciszluk napisał:
    Mikrofon jest sprawny raczej u brata na laptopie Dell Studio działa.

Jak widać "na załączonym obrazku".

Nie rozumiem co masz na myśli. To są screeny z mojego komputera.

A odnośnie tego, że nie każda karta dźwiękowa dobrze współgra z mikrofonem dynamicznym, to na co zwrócić uwage przy wyborze karty?

Tutaj zamieszczam linki do kart które biorę pod uwagę. Komputer ma 5 lat, więc nie będę kupował nic drogiego, zależy mi jednak żebym mógł podłączyć zestaw głośników 5.1.
    Link
    Link

0
  • #15 25 Lut 2013 18:37
    Robert B
    Poziom 43  

Miałem na myśli to, że prawdopodobnie adambyw sądzi, że każda karta zadziała z mikrofonem dynamicznym, co nie jest prawdą. Jedna zadziała a inna nie. Zależy to od parametrów wejścia. Mikrofony dynamiczne mają niską impedancję i niski poziom sygnału. Prościej zastosować przedwzmacniacz.

0
  • #16 25 Lut 2013 18:54
    marciszluk
    Poziom 9  

W takim razie czy może być taki wzmacniacz
    Link
    Widzę że bez dodatkowego zasilania sie nie obędzie w takim przypadku. I taki wzmacniacz podpinam normalnie do wejść panelu przedniego (znaczy się do wejscia mikrofonowego i słuchawkowego)?

0
  • #17 26 Lut 2013 00:36
    Robert B
    Poziom 43  

Powinien być dobry, ale szkoda, ze producent nie podaje chociaż podstawowych parametrów.
    www.vivanco.com.pl/index.php5?theme=promo&task=print_product&product_id=9844
    Podpinasz do wejścia liniowego.

0