Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radziecki transformator TS-27

04 Lis 2012 21:11 1467 11
  • Poziom 13  
    Witam ostatnio rozebrałem stary telewizor jeszcze Radziecki Junost 402ws i wymontowałem jakiś transformator chyba symetryczny a na nim pisze tylko wyprodukowano w ZSRR (po rosyjsku) i TS-27. Jakie on ma parametry, szukałem w internecie na temat tego transformatora ale są same z unitry. Za pomoc z góry dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A pokusiłeś się o poszukanie schematu ideowego telewizora, z którego ten element pochodzi?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Moderator
    To ma działać na 12V/2A za mostkiem. I wszystko tam pisze.
  • Poziom 43  
    To znaczy co "pisze"?
    Który parametr tego transformatora jest, w dostępnej w sieci dokumentacji, określony jasno?

Napisz Boral do kolegi https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik118666.html
    Możliwe, że ma jeszcze rozbudowaną dokumentację techniczną do Junostów 401, 402.
    Tam chyba była dokładna rozpiska.
  • Moderator
    Parametry transformatora można bez problemu ustalić, korzystając z woltomierza, amperomierza, i omomierza, inaczej miernika uniwersalnego, jakaś rezystancja zastępcza i tyle. Parę wskazówek (w zasadzie wszystko) ma na w.w. schemacie, reszta wymaga odrobiny chęci.
  • Poziom 43  
    Jasne, że można. Również jego moc można. Nawet, z grubsza, bez żadnych mierników.
    Ale można też spróbować najpierw poszukać "papierów", zamiast się "bawić" w pomiary.
    Te zawsze można zrobić, jak nie będzie innego wyjścia.

Ale ciekawi mnie wykorzystanie omomierza do określenia parametrów transformatorów.
  • Moderator
    mirex napisał:
    Ale ciekawi mnie wykorzystanie omomierza do określenia parametrów transformatorów.

Tego używam jeżeli mam trochę kabelków, i nie wiadomo co do czego. Fakt, bezpośrednio z "parametrami transformatora" w tym przypadku nie będzie potrzebny.
  • Pomocny post
    Moderator
    Ze strony podanej przez liska.
    Radziecki transformator TS-27
  • Poziom 13  
    Dzięki o to mi chodziło