Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radziecki transformator TS-27

Boral 04 Nov 2012 21:11 1599 11
Tespol
    Boral
    Level 13  
    Witam ostatnio rozebrałem stary telewizor jeszcze Radziecki Junost 402ws i wymontowałem jakiś transformator chyba symetryczny a na nim pisze tylko wyprodukowano w ZSRR (po rosyjsku) i TS-27. Jakie on ma parametry, szukałem w internecie na temat tego transformatora ale są same z unitry. Za pomoc z góry dzięki.
  • Tespol
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A pokusiłeś się o poszukanie schematu ideowego telewizora, z którego ten element pochodzi?
  • Tespol
    radsat
    Moderator
    To ma działać na 12V/2A za mostkiem. I wszystko tam pisze.
    mirex
    Level 43  
    To znaczy co "pisze"?
    Który parametr tego transformatora jest, w dostępnej w sieci dokumentacji, określony jasno?

Napisz Boral do kolegi https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik118666.html
    Możliwe, że ma jeszcze rozbudowaną dokumentację techniczną do Junostów 401, 402.
    Tam chyba była dokładna rozpiska.
    radsat
    Moderator
    Parametry transformatora można bez problemu ustalić, korzystając z woltomierza, amperomierza, i omomierza, inaczej miernika uniwersalnego, jakaś rezystancja zastępcza i tyle. Parę wskazówek (w zasadzie wszystko) ma na w.w. schemacie, reszta wymaga odrobiny chęci.
    mirex
    Level 43  
    Jasne, że można. Również jego moc można. Nawet, z grubsza, bez żadnych mierników.
    Ale można też spróbować najpierw poszukać "papierów", zamiast się "bawić" w pomiary.
    Te zawsze można zrobić, jak nie będzie innego wyjścia.

Ale ciekawi mnie wykorzystanie omomierza do określenia parametrów transformatorów.
    radsat
    Moderator
    mirex wrote:
    Ale ciekawi mnie wykorzystanie omomierza do określenia parametrów transformatorów.

Tego używam jeżeli mam trochę kabelków, i nie wiadomo co do czego. Fakt, bezpośrednio z "parametrami transformatora" w tym przypadku nie będzie potrzebny.
  • Helpful post
    radsat
    Moderator
    Ze strony podanej przez liska.
    Radziecki transformator TS-27
    Boral
    Level 13  
    Dzięki o to mi chodziło