Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce GT 220 - Co do wymiany? Monitor czy karta graficzna

04 Lis 2012 21:21 1425 13
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam następujący problem, zakupiłem sobie grę Medal of honor warfighter, jednak gra nie chodzi zbyt płynnie (nie że klatkuje, ale gra nie jest zbyt komfortowa). Posiadam kartę graficzną GeForce GT 220 oraz monitor Samsung SyncMaster 2043nw i tu pojawia się moje pytanie. Co wymienić? Czy monitor który ma częstotliwość odświeżania ekranu 60 Hz czy może kartę graficzną? Według mojej skromnej opinii należałoby wymienić monitor bo tych herców trochę mało i monitor nie nadąża za kartą graficzną która wg mnie jest bardzo dobra i będzie ciągnąć jeszcze gierki przez parę lat (tu mogę się mylić jeżeli tak to proszę sprostować). A może problem leży całkiem gdzie indziej?
    Mam nadzieję, że wyczerpująco zadałem swoje pytanko. Liczę na odpowiedź
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Podaj pełną specyfikację sprzętu.
    Nie tylko karta graficzna ma znaczenie w grach.
    Myślę, że monitor dużo do tego nie ma, bo sam czasem gram w takie gierki i też na częstotliwości 60Hz (monitor więcej nie obsługuje), ale gra mi się komfortowo.
  • Poziom 40  
    Pro100lipa napisał:
    Według mojej skromnej opinii należałoby wymienić monitor bo tych herców trochę mało i monitor nie nadąża za kartą graficzną która wg mnie jest bardzo dobra i będzie ciągnąć jeszcze gierki przez parę lat

A wiesz o tym ze zdecydowana większość monitorów LCD ma właśnie 60 Hz ?
    Kolego grafika wcale nie jest bardzo dobra, ba nawet nie jest dobra, ścinanie jest w twoim przypadku winą grafiki, nie monitora
  • Poziom 41  
    Jak wyżej ta grafika to nawet nie leżała koło dobrej :-(
    Podaj reszte konfiguracji i budzet na wymiane ?
  • Poziom 8  
    Czyli monitor jest w porządku a karta graficzna do wymiany?
    Procek jaki mam to intel core 2 quad cpu q8300 2.50 GHz
    Jaką polecicie mi kartę graficzną? Budżet do 1000 zł
  • Poziom 24  
    Skoro masz taki budżet to sprzedał bym całą platformę i przeszedł na AM3-Phenom x4 965BE lub LGA1155- core i3 a w przyszłości na i5/i7. Z tym, że AMD ogranicza nas do tego, że nie ma potem szans na rozbudowę.
  • Poziom 8  
    Jestem zielony w tych sprawach. Możesz jaśniej?
  • Poziom 40  
    Pro100lipa napisał:
    Jestem zielony w tych sprawach. Możesz jaśniej?

Wymień podzespoły komputera na nowsze...
  • Poziom 8  
    A co konkretnie? bo widzę, że kolega wyżej proponuje mi nowy procesor (a to sie chyba zgadza) a karta graficzna? Jaką polecacie?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Ciąg dalszy takiej dyskusji proponuję przenieść do działu handlowego.
  • Poziom 8  
    Spokojnie, jak będe wiedział co mam wymienić (karte graficzną czy procesor itd) to wtedy przeniesiemy
  • Poziom 24  
    Jeżeli chcesz zrobić tak jak Ci napisałem, to musisz wszystko wymienić. Dysk masz na sata?
  • Spec od komputerów
    Pro100lipa poproś moderatora o przeniesienie do 'Co kupić?'

Kolegom chodzi o to że najlepiej byłoby sprzedać to co masz - oprócz dysku twardego (jeśli jest w dobrej kondycji) i przejście na AM3+, czyli - sprzedasz to co masz teraz, do tego 1000 dołożysz uzyskaną kwotę i kupisz mocniejszy sprzęt, razem z nową kartą graficzną.

Nie wiadomo nawet jaki masz zasilacz, być może ten GT 220 to maksimum dla jakiegoś no-name. Jeśli zasilacz jest markowy o mocy powiedzmy 400-450W to można go wykorzystać w nowym zestawie.
  • Poziom 8  
    No dobrze, na razie jeszcze się zastanowię, zbiorę budżet i ewentualnie napiszę.
    Temat do zamknięcia, dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam