Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG T59840 - Suszarka kondensacyjna z pomp± ciepła, zbyt długo i słabo suszy

04 Lis 2012 23:21 8586 4
 • Poziom 26  
  Witam
  Suszarka kondensacyjna z pomp± ciepła jak w temacie, zbyt długo suszy, suszenie jest nieskuteczne. Mimom kilku godzin pracy bielizna jest wilgotna choć ciepła. Układ chłodniczy się uruchamia, jednak podejrzewam, że jego wydajno¶ć jest niewystarczaj±ca. Temperatura skraplacza przy wył±czonym wentylatorze po kilku minutach pracy to 30 stopni, temperatura parownika -8, temperatury mierzone pirometrem. Temperatura sprężarki około 20stopni. Pompka kondensatu działa, kondensat się nie pojawia. Po otwarciu pokrywy parownika i pochyleniu suszarki wylewa się tylko minimalna ilo¶ć wody - kondensacja praktycznie nie zachodzi. Powierzchnia wymiennika jest całkiem czysta.
  Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.
  Pozdrawiam
 • FotowoltaikaFotowoltaika
 • Poziom 11  
  Znalazłem przez przypadek ten temat. Poradziłe¶ sobie? pisz na priv. może pomogę.
 • FotowoltaikaFotowoltaika
 • Poziom 13  
  Witam podł±cz stację i sprawdz ci¶nienie w układzie po stronie ssawnej i tłocznej w ten sposób sprawdzisz wydajno¶ć sprężarki my¶lę jednak ze jest zamło czynnika w układzie pozdrawiam
 • Poziom 21  
  Może zacz±ć od wyczyszczenia filtrów? To cieniutkie nylonowe siatki, jakikolwiek "filcowy" wkład który daje się oddzielić palcem to kurz ;)
 • Poziom 26  
  Suszarka z pomp± ciepła nie ma typowych filtrów takich jak ta z grzałk±. Stacji nie da się podł±czyć, bo brak zaworka. Zawezwany chłodnik na oko oraz moim pirometrem (sam nie miał) stwierdził, że układ chłodniczy działa poprawnie.
  Z racji, że nie jestem chłodniarzem oddałem sprzęt klientowi bez naprawy z sugesti± poszukania dobrego chłodniarza.