Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG T59840 - Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, zbyt długo i słabo suszy

Pawel1812 04 Lis 2012 23:21 7125 4
  • #1 04 Lis 2012 23:21
    Pawel1812
    Poziom 26  

Witam
    Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła jak w temacie, zbyt długo suszy, suszenie jest nieskuteczne. Mimom kilku godzin pracy bielizna jest wilgotna choć ciepła. Układ chłodniczy się uruchamia, jednak podejrzewam, że jego wydajność jest niewystarczająca. Temperatura skraplacza przy wyłączonym wentylatorze po kilku minutach pracy to 30 stopni, temperatura parownika -8, temperatury mierzone pirometrem. Temperatura sprężarki około 20stopni. Pompka kondensatu działa, kondensat się nie pojawia. Po otwarciu pokrywy parownika i pochyleniu suszarki wylewa się tylko minimalna ilość wody - kondensacja praktycznie nie zachodzi. Powierzchnia wymiennika jest całkiem czysta.
    Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam

3 4
  • #2 20 Gru 2012 21:40
    valdib74
    Poziom 10  

Znalazłem przez przypadek ten temat. Poradziłeś sobie? pisz na priv. może pomogę.

4
  • #3 31 Gru 2012 18:47
    pelexa
    Poziom 13  

Witam podłącz stację i sprawdz ciśnienie w układzie po stronie ssawnej i tłocznej w ten sposób sprawdzisz wydajność sprężarki myślę jednak ze jest zamło czynnika w układzie pozdrawiam

1
  • #4 02 Sty 2013 23:23
    eldom
    Poziom 21  

Może zacząć od wyczyszczenia filtrów? To cieniutkie nylonowe siatki, jakikolwiek "filcowy" wkład który daje się oddzielić palcem to kurz ;)

0
  • #5 09 Sty 2013 01:47
    Pawel1812
    Poziom 26  

Suszarka z pompą ciepła nie ma typowych filtrów takich jak ta z grzałką. Stacji nie da się podłączyć, bo brak zaworka. Zawezwany chłodnik na oko oraz moim pirometrem (sam nie miał) stwierdził, że układ chłodniczy działa poprawnie.
    Z racji, że nie jestem chłodniarzem oddałem sprzęt klientowi bez naprawy z sugestią poszukania dobrego chłodniarza.

3