Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG T59840 - Suszarka kondensacyjna z pomp± ciepła, zbyt długo i słabo suszy

Pawel1812 04 Lis 2012 23:21 6939 4
  • #1 04 Lis 2012 23:21
    Pawel1812
    Poziom 26  

Witam
    Suszarka kondensacyjna z pomp± ciepła jak w temacie, zbyt długo suszy, suszenie jest nieskuteczne. Mimom kilku godzin pracy bielizna jest wilgotna choć ciepła. Układ chłodniczy się uruchamia, jednak podejrzewam, że jego wydajno¶ć jest niewystarczaj±ca. Temperatura skraplacza przy wył±czonym wentylatorze po kilku minutach pracy to 30 stopni, temperatura parownika -8, temperatury mierzone pirometrem. Temperatura sprężarki około 20stopni. Pompka kondensatu działa, kondensat się nie pojawia. Po otwarciu pokrywy parownika i pochyleniu suszarki wylewa się tylko minimalna ilo¶ć wody - kondensacja praktycznie nie zachodzi. Powierzchnia wymiennika jest całkiem czysta.
    Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam

3 4
  • #2 20 Gru 2012 21:40
    valdib74
    Poziom 10  

Znalazłem przez przypadek ten temat. Poradziłe¶ sobie? pisz na priv. może pomogę.

2
  • #3 31 Gru 2012 18:47
    pelexa
    Poziom 13  

Witam podł±cz stację i sprawdz ci¶nienie w układzie po stronie ssawnej i tłocznej w ten sposób sprawdzisz wydajno¶ć sprężarki my¶lę jednak ze jest zamło czynnika w układzie pozdrawiam

1
  • #4 02 Sty 2013 23:23
    eldom
    Poziom 21  

Może zacz±ć od wyczyszczenia filtrów? To cieniutkie nylonowe siatki, jakikolwiek "filcowy" wkład który daje się oddzielić palcem to kurz ;)

0
  • #5 09 Sty 2013 01:47
    Pawel1812
    Poziom 26  

Suszarka z pomp± ciepła nie ma typowych filtrów takich jak ta z grzałk±. Stacji nie da się podł±czyć, bo brak zaworka. Zawezwany chłodnik na oko oraz moim pirometrem (sam nie miał) stwierdził, że układ chłodniczy działa poprawnie.
    Z racji, że nie jestem chłodniarzem oddałem sprzęt klientowi bez naprawy z sugesti± poszukania dobrego chłodniarza.

3