Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AEG T59840 - Suszarka kondensacyjna z pomp± ciepła, zbyt długo i słabo suszy

Pawel1812 04 Nov 2012 23:21 11997 4
    Pawel1812
    Level 26  
    Witam
    Suszarka kondensacyjna z pomp± ciepła jak w temacie, zbyt długo suszy, suszenie jest nieskuteczne. Mimom kilku godzin pracy bielizna jest wilgotna choć ciepła. Układ chłodniczy się uruchamia, jednak podejrzewam, że jego wydajno¶ć jest niewystarczaj±ca. Temperatura skraplacza przy wył±czonym wentylatorze po kilku minutach pracy to 30 stopni, temperatura parownika -8, temperatury mierzone pirometrem. Temperatura sprężarki około 20stopni. Pompka kondensatu działa, kondensat się nie pojawia. Po otwarciu pokrywy parownika i pochyleniu suszarki wylewa się tylko minimalna ilo¶ć wody - kondensacja praktycznie nie zachodzi. Powierzchnia wymiennika jest całkiem czysta.
    Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    valdib74
    Level 11  
    Znalazłem przez przypadek ten temat. Poradziłe¶ sobie? pisz na priv. może pomogę.
    pelexa
    Level 13  
    Witam podł±cz stację i sprawdz ci¶nienie w układzie po stronie ssawnej i tłocznej w ten sposób sprawdzisz wydajno¶ć sprężarki my¶lę jednak ze jest zamło czynnika w układzie pozdrawiam
    eldom
    Level 22  
    Może zacz±ć od wyczyszczenia filtrów? To cieniutkie nylonowe siatki, jakikolwiek "filcowy" wkład który daje się oddzielić palcem to kurz ;)
    Pawel1812
    Level 26  
    Suszarka z pomp± ciepła nie ma typowych filtrów takich jak ta z grzałk±. Stacji nie da się podł±czyć, bo brak zaworka. Zawezwany chłodnik na oko oraz moim pirometrem (sam nie miał) stwierdził, że układ chłodniczy działa poprawnie.
    Z racji, że nie jestem chłodniarzem oddałem sprzęt klientowi bez naprawy z sugesti± poszukania dobrego chłodniarza.