Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przekonwertować filmy *.TSV zapisane przez Tunery Cyfrowe DVB-T

05 Lis 2012 02:53 13194 35
  • Poziom 9  
    W jaki sposób i jakim programem prze konwertować pliki zapisane przez Tunery Cyfrowe DVB-T do telewizji naziemnej

Niedawno nagrałem sobie za pomocą Tunera Cyfrowego DVB-t program o Korespondencie Wojennym Bryan'ie.

Utworzył mi się plk:
    Portrety - Korespondent Bryan(29102012_190154).TSV

Co mam zrobić, aby przekonwerować ten plik na wysokiej jakości format *.avi lub *.MKV?
  • Poziom 9  
    sosarek napisał:
    Programy typu AnyVideoConverter,WinAvi wideo converter.

Dziękuję za odpowiedź, ale to nie o to mi chodziło.

Pomijając fakt, że te wymienione programy nie otworzą strumienia *.TSV
    pozostaje problem obcięcia czarnych pasów i zmiany proporcji obrazu, ponieważ tuner cyfrowy nagrywa (nie wiedząc czemu w proporcjach innych niz 4:3 lub 16:9 (nagrywa jako 720x576 o proporcjach ekranu - 1:25).

Nie dość, że format nie ten, to na dodatek nagrany obraz ma czarne pasy, w różnych miejscach i o różnej szerokości. Taka sama sytuacja występuje podczas nagrywania z analogowej karty TV Winfast.

Czy ktoś wie, dlaczego podczas nagrywania programu telewizyjnego powstają czarne pasy w różnych miejscach i o różnych szerokościach?
    Np. nagrywając jeden program będący zlepkiem różnych ujęć, każde ujęcie ma pasy gdzie indziej i o innej szerokości. Tak jest podczas nagrywania np. reportaży z festiwali opolskich i sopockich.

Próbowałem za pomocą programu "DGAVCIndex" indeksować do *.dga, potem skryptami AviSynth obrabiać w VirualDub jako *.avs, ale to czasochłonne i na dodatek nie załatwia sprawy przeskalowania obrazu i obcinania czarnych psów.

Ciekawym zjawiskiem jest AviDemux, który z zadziwiającą szybkością konwertuje *.TSV do dowolnego formatu zachowując oryginalny kodek.

Potem otrzymane w AviDemux *.avi lub *.mkv wrzucam do Total Video Converter, przeskalowuję obraz do 3:4 lub 16:9, obcinam czarne pasy. i po długim czasie mam wynikowy plik.

Nadal szukam jakiegoś sposobu, aby przekonwertować film*.TSV , zmienić proporcje obrazu i obciąć zbędne czarne pasy za pomocą jednego programu.

Może być DOS-owy, z linią poleceń, Linuxowy lub jakikolwiek inny, byleby nie treba było używać kilku programów.

Mam dosyć duże doświadczenie w obróbce wideo, ponieważ od 1996 obrabiam na komputerze filmy, które nagrałem kamerami analogowymi i cyfrowymi, oraz filmy nagrane za pomocą komputerowych kart telewizyjnych.
    od 2000 r. niezmiennie korzystam z kart Win fast i nieźle sobie radzę z obróbką, jednak system nagrywania cyfrowego sprawia mi nowe problemy.
  • Spec od komputerów
    W avidemuksie są filtry usuwające czarne marginesy i kadrowania.
    Linuksowy ffmpeg zobacz. Zamieść jakiś krótki filmik przykładowy albo daj link to popatrzę co się da zrobić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    W avidemuksie są filtry usuwające czarne marginesy i kadrowania.
    Linuksowy ffmpeg zobacz. Zamieść jakiś krótki filmik przykładowy albo daj link to popatrzę co się da zrobić.
    Pozdrawiam

AviDemux ma filtry, ale jest to działanie "po ciemku" - nie widać tego, co się robi, podczas obróbki filmu.

Spośród kilkudziesięciu programów jakie używałem tylko te dwa:

1) MPEG VideoWizard DVD, który działa prawie jak Adobe Premiere.
    2) Total Video Converter, który obcina pasy z każdej strony i można ustawić dowolne proporcje obrazu.

Niestety są one dobre do obróbki programów z analogowych kart TV, ale nie czytają *.TSV

Załączam fragment występu zespołu Bajm na festiwalu Opole 78 (to pierwszy występ Beaty Kozidrak i Bajmu)

Jest to zapis z karty TV WinFast programu nadawanego przez kablówkę (kiepskiej jakości nadaje ta kablówka)

Rozmiar kadru to 768x576 proporcje obrazu 4:3 (1,3333333333333333333333333333333)

Tak jak przedstawiają to załączniki nagranie oryginalne, bez przeróbek ma po lewej stronie wąski pasek i szerszy po prawej.
    Inne nagrania maja paski na dole, lub u górze.

Analizując obraz dopiero po usunięciu tych pasków dostaniemy prawdziwe proporcje 4:3.

Identyczna sytuacja występuje podczas zapisu TV cyfrowej. najczęściej pasy po lewej i prawej stronie. Rzadko się zdarza aby nagrany program nie miał tych pasków.

Co ciekawe, to każde ujęcie kamery powoduje inne ustawienie tych pasków.

Skąd to się bierze?
  • Spec od komputerów
    W avidemux nic w ciemno się nie robi. Zamieść nieduży plik źródłowy .tsv (spakuj go do zip ) a nie flv z pokazaniem zjawiska. U mnie nic takiego nie występuje to chcę zobaczyć czy na Twoim pliku będzie podobnie.
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    W avidemux nic w ciemno się nie robi. Zamieść nieduży plik źródłowy .tsv a nie flv z pokazaniem zjawiska. U mnie nic takiego nie występuje to chcę zobaczyć czy na Twoim pliku będzie podobnie.

flv - to ustawia forum, bo wysłałem jako *.avi

Zjawisko pasów jest takie samo w zapisie analogowym, jak i cyfrowym.
    Na tym zrzucie ekranu z tunera cyfrowego występują dwa pasy - po obu okah.

Chodzi o to, czy jest możliwe wyeliminowanie powstawania tych pasów i skąd one się biorą?
  • Spec od komputerów
    Spakuj do zip i wstaw jako plik. Zobaczę film źródłowy to coś więcej powiem . U mnie nic takiego nie występuje.

Dodano po 21 [minuty]:

Żeby coś powiedzieć na ten temat to plik źródłowy jest potrzebny. Zamieść go wreszcie. Wstawiasz różne rzeczy tylko tego pliku nie ma.
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    W avidemux nic w ciemno się nie robi. Zamieść nieduży plik źródłowy .tsv (spakuj go do zip ) a nie flv z pokazaniem zjawiska. U mnie nic takiego nie występuje to chcę zobaczyć czy na Twoim pliku będzie podobnie.

Skoro nic nie robi się w ciemno, to konkretne zagadnienie:
    Plik źródłowy to *TSV, proporcje obrazu to 720x576.

Trzeba obciąć 2 punkty z lewej strony, 6 punktów z prawej strony i dwa punkty z góry. Format wyjściowy ma mieć 768x576
    To wszystko ma być w formacie *.avi kodek xVid
    Bitrate ma mieć jakieś 3500 kb/s

jak to zrobić w AviDemux?

najmniejszy plik *.TSV ma kilkaset megabajtów, więc jak go wyślę?
    Załączone zdjęcie to klatka z pliku *.TSV, więc wystarczy, aby pokazać, że po obu stronach występują czarne pasy.

To zjawisko pasów w rożnych miejscach występuje we wszystkich nagraniach PVR, bez względu na to, czy jest to wewnętrzny tuner PCI, czy USB w komputerze, czy też stacjonarny tuner DVB-T.

Od 12 lat sprawdzałem to u wielu znajomych, na rożnych systemach zapisu PVR i wszyscy mieli to samo.
  • Spec od komputerów
    Ustawić obcinanie marginesów. Nie będę Ci przepisywał na forum instrukcji od avidemuxa. Daj w końcu plik źródłowy bo o dupie maryni gadamy.
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    Ustawić obcinanie marginesów. Nie będę Ci przepisywał na forum instrukcji od avidemuxa. Daj w końcu plik źródłowy bo o dupie maryni gadamy.

W avidemux można obcinać margines z każdej z czterech stron - rożne wielkości dla góry, dołu, lewej i prawej strony?

Można dowolnie ustalić wymiary i proporcje filmu filmu?

Mona ustalić dowolne bitrate dla video i audio?

Może się mylę, ale avidemux nie ma takich możliwości?

mam Avidemx 2.6.0 i nie ma tam takich możliwości.
  • Spec od komputerów
    To nagraj coś krótkiego i zamieść lub daj ten Bajm. U mnie nie ma nic podobnego. Jeżeli jak mówisz jest to od 12 lat u wszystkich twoich znajomych to oznacza ,że tak ma być. Dlaczego u mnie nie występuje to zjawisko nie wiem. Dowolny film nagrany z TV nie ma marginesów.
    Manual do avidemux.
    http://avidemux.berlios.de/doc/en/index.html
    Ma avidemux wszystkie te możliwości o których napisałeś.
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    To nagraj coś krótkiego i zamieść lub daj ten Bajm. U mnie nie ma nic podobnego. Jeżeli jak mówisz jest to od 12 lat u wszystkich twoich znajomych to oznacza ,że tak ma być. Dlaczego u mnie nie występuje to zjawisko nie wiem. Dowolny film nagrany z TV nie ma marginesów.
    Manual do avidemux.
    http://avidemux.berlios.de/doc/en/index.html

Przecież widać na pliku video Bajmu i na plikach zdjęciowych Bajmu i reżysera Gruzy, że po boku występują wyraźne pasy.

Obojętnie, czy będzie to format *.avi, *.flv, *.TSV, czy jakikolwiek podczas nagania występują w różnych miejscach czarne pasy.
    Czasami są wąskie, czasami szerokie.

Występują one głównie podczas nadawania audycji archiwalnych.
    Jak już wspomniałem z plikami analogowymi (obcinanie tych psów i zmiana proporcji obrazu) radzę sobie w Total Video Converter.

Szukam podobnego programu, który robiłby to samo z plikami zapisu cyfrowego *.tsv
  • Spec od komputerów
    Czy nie rozumiesz ,że plik źródłowy jest potrzebny do tego ,żebym zobaczył u siebie jak to wygląda i ewentualnie poprawił i dał filmik z pracy avidemuksa. W czym jest trudność ,żeby taki kawałek filmiku wstawić ? Może być ten co wstawiałeś tylko został na flv przekonwertowany przez forum. Cezego oczekujesz ,że bez pliku źródłowego dam poważną diagnozę i podam rozwiązania ?
    Pozdrawiam.
    Nagraj kawałek filmiku tsv i zamieść. Może być prognoza pogody albo jakieś inne rzeczy.
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    Czy nie rozumiesz ,że plik źródłowy jes potrzebny do tego ,żebym zobaczył u siebie jak to wygląda i ewentualnie poprawił i dał filmik z pracy avidemuksa. W czym jest trudność ,żeby taki kawałek filmiku wstawić ? Może być ten co wstawiałeś tylko został na flv przekonwertowany przez forum. Cezego oczekujesz ,że bez pliku źródłowego dam poważną diagnozę i podam rozwiązania ?
    Pozdrawiam.
    Nagraj kawałek filmiku tsv i zamieść. Może być prognoza pogody albo jakieś inne rzeczy.

Jestem na tyle ciemny, że nie rozumiem, po co potrzebny jest plik źródłowy, skoro te pasy występują zarówno przy oryginalnym pliku, jak i przy formacie *.avi, *.flv, *.mp4, *.mkV......

Mój problem polega na tym, że w większości nagranych programach archiwalnych w rożnych miejscach występują pasy, jak na załączonym obrazku.

Gdybym miał program do obróbki formatu *.tsv, to nie prosiłbym na forum o podanie programu do jego obróbki.

Umiem obrabiać pliki wideo i radzę sobie ze wszystkimi formami, oprócz tych zapisywanych w cyfrowych tunerach DVB-T

Po prostu chcę otworzyć plik *.TSV, obciąć w nim występujące pasy, zmienić proporcje obrazu i ponownie zapisać jako *.TSV

Wiem już, że avidemux nie zrobi tego.

Po co plik źródłowy do tego, aby podać jaki program potrafi bez zmiany kodera i bez zmiany formatu wideo obciąć pasy i zmienić proporcje?
  • Spec od komputerów
    Nie chcesz sobie pomóc to Twoja sprawa. Bez problemów obrabiam u siebie pliki nagrane z tunera DVBT.
    Na Twoje wywody napiszę tak.
    Pliki nagrane z tunera marginesów nie mają. Nagrałem kilka archiwalnych z TVP kultura.
    Avidemux wystarczy w zupełności do obróbki takich filmów. Można użyć ffmpeg.
    Problem może występować w tunerze. Ale jak tuner zapisuje pliki u Ciebie nie da się określić bez pliku zapisanego w tym tunerze.
    Poczytaj sobie o avidemux i ffmpeg a potem pisz ,że się nie da.

fairy napisał:
    linuks napisał:

W avidemux można obcinać margines z każdej z czterech stron - rożne wielkości dla góry, dołu, lewej i prawej strony?

linuks napisał:

Ma avidemux wszystkie te możliwości o których napisałeś.

Dziwne zachowanie. Chcesz pomocy. Zakładasz temat. Przy próbie pomocy udowadniasz ,że się znakomicie na tym znasz i wiesz lepiej co jest potrzebne.
    To jak wiesz lepiej to po co pytasz ?
    Pozdrawiam
    Walcz z marginesami samodzielnie.
  • Poziom 43  
    Zbędne. ///////////////
  • Poziom 9  
    jurek.adam napisał:
    Jeżeli plik wyjściowy ma mieć większą rozdzielczość niż źródłowy, to spowoduje utratę jakości. Nie da się bez przekodowania wykadrować, zmienić proporcje, rozdzielczość, bitrate itd. Na tym etapie nie ustalę, dlaczego masz czarne pasy, bo podałeś za mało informacji o ustawieniach tunera/karty oraz konfiguracji kodeka za pomocą, którego zgrywasz materiał. Poniżej opis i "ilustracje" tego co da się zrobić, takie małe naprowadzenie.

Mało się znasz na rozdzielczościach, bo ten plik nie ma mieć większej rozdzielczości, tylko ma być rozciągnięty do proporcji 4:3. ale widocznie nie masz wiedzy na temat proporcji pikseli i nie wiesz jaka jest zależność między proporcami 1:1, 4:3, 16:9 i 2,40:1

Plik 720x576. można bez traty jakości rozciagnąć do 768x576 i jest to kwestia ustawienia pikseli. Np ładując w Adobe Photoshop obraz 720x576 masz wybór rodzaju pikseli i bez utraty jakości rozciągasz obraz 768x576.

Kup sobie kamerę DV i zrób "capture" w Adobe Premiere, to się przekonasz że obraz ma rozmiar 720x576 i bez utraty jakości rozciąga się do 768x576, więc nie opowiadaj głupot, że rozciąganie obrazu stosowane przez producentów kamer i nadawców TV powoduje utratę jakości.

Podobnie jest w kinie z obrazem PANAVISION - Obraz anamorfotyczny, gdzie soczewki rozciągają go do proporcji 2,40:1, więc zapamiętaj, że rozciagani obrazu do odpowiednich proporcji jest stosowane przez filmowców i nadawców TV i nie powoduje utraty jakości.

Najpierw dowiedz się o rozciąganiu obrazów i proporcjach począwszy od 1:1, poprzez 4:3, 16:9 do 2,40:1, to przestaniesz pisać bzdury, że rozciągniecie obrazu powoduje straty w jakości.

jak nie wiesz o co chodzi, to włącz TVP 3 na telewizorze o proporcjach 4:3, to zobaczysz, że jest on wyciągnięty do góry i dopiero jego rozciągniecie w poziomie do formatu 16:9 powoduje prawidłowy odbiór.

Z tego co piszesz wynikałoby, że rozciągniecie obrazu TVP 3 z 720x576 do 768x432 powoduje utratę jakości.
    Według Twojego rozumowania rozciąganie obrazu z kamer DV 720x576 do 768x432 powoduje utratę jakości!
    nie wiem skąd masz taka wiedzę, ale jesteś w błędzie.

Co do programu Avidemux to obcina on obraz, tylko nie robi tego precyzyjnie i jak chce obciąć najmniejszy możliwy wycinek, to obcina, to co niepotrzebne i to co potrzebne. To tak jak bym siekierą chciał odciąć plasterek szynki.

Jest to darmowy program więc czego można się po nim spodziewać.

W moim poście nie zaznaczyłem, że nie interesują mnie amatorskie rozwiązania.

Nie napisałem że nie szukam instrukcji obsługi amatorskich programów więc po co ta cala heca z zrzutami z avidemux?

Pozostaje więc przy moim sposobie zdekmpresowania filmu i obrobienia go w Adobe Premiere.

Co do tego, że musicie koniecznie mieć fragment filmu, aby zobaczyć na czym polegają czarne pasy, to jestem kompletnym idiota, bo jak patrze na poniższe zdjęcie, to widzę wyraźnie węższy pas po lewej i szerszy po prawej.
    Skoro tylko ja widzę te pasy i tylko ja widzę, że ten obraz nie ma proporcji 4:3, to dam się zamknąć w wariatkowie, mam zwidy.

Wytłumacz mi proszę, dlaczego musisz mieć aż 750 klatek (czyli 15 sec) aby udzielać porad?
    Mi wystarczy jedna klatka i wiem, że obaz ma pasy do obcięcia i nie ma proporcji 4:3 - i każdemu, kto zna się na obróbce filmów ta wiedza wystarczy, a tobie potrzeba aż 750 takich klatek

W 2000 r. otrzymałem wyjaśnienie od telewizji co do tych pasów; - powstają one podczas transmisji programów archiwalnych, to znaczy takich nagranych na telerekordingach i na taśmach firmowych 16, 24 i35 mm.
    Nie występują one na ekranie i powstają w wyniku systemu zapisu PVR.
    Po ich odcięciu i rozciągnięciu obrazu do proporcji 4:3 otrzymuje się obraz prawidłowy.

Nie rozumiem natomiast do czego potrzebna jest tobie wiedza, skąd biorą się te pasy? Obojętnie skąd się one biorą trzeba je zlikwidować.
    jeżeli chcesz podyskutować na temat rejestracji obrazu na taśmach celuloidowych i telerecordingach, to mogę to zrobić, ale ten wątek nie dotycz metod zapisów programów tv w latach 50-tych, więc daruj sobie syskusję, skąd się biorą te pasy.

Napisałem wyraźnie że Avidemux, nie nadaje się, do tego, co chcę zrobić., więc po co się trzymasz tego prymitywnego avidemux?!

Tak więc precyzyjnie opisuje mój problem:
    Poszukuję komercyjnego programu, który pozwala na precyzyjną edycję (czyli obcinania brzegów, rozciągania do formatów 4:3, 16:9 i 2,40:1), precyzyjnego wycinania klatek, zdekomresowania i powtórnego kompresowania pliów video zapisanych w formacie *.TSV
  • Poziom 43  
    Twoim problemem jest mylenie podstawowych pojęć - stwierdzenia w rodzaju "proporcje obrazu to 720x576" itp. na to wskazują. Fragment pliku przydałby się, dlatego, że nie umiesz sprecyzować danych na tyle, żeby uzyskać jakąkolwiek pomoc. Ogólnie, to masz kolego jakiś problem psychologiczny, dawno się nie spotkałem z taką agresją ze strony osoby, której w sumie chciałem pomóc.

PS. Pozwoliłem sobie usunąć mój poprzedni post, straciłem tylko czas, nic nie zrozumiałeś i jak widać nadal jesteś w lesie nie umiejąc poradzić sobie z banałem. Avidemux jest tu wystarczający, ale widzę, że nie jesteś w stanie wykorzystać jego potencjału. EOT.
  • Poziom 9  
    jurek.adam napisał:
    Twoim problemem jest mylenie podstawowych pojęć - stwierdzenia w rodzaju "proporcje obrazu to 720x576" itp. na to wskazują. Fragment pliku przydałby się, dlatego, że nie umiesz sprecyzować danych na tyle, żeby uzyskać jakąkolwiek pomoc. Ogólnie, to masz kolego jakiś problem psychologiczny, dawno się nie spotkałem z taką agresją ze strony osoby, której w sumie chciałem pomóc.

PS. Pozwoliłem sobie usunąć mój poprzedni post, straciłem tylko czas, nic nie zrozumiałeś i jak widać nadal jesteś w lesie nie umiejąc poradzić sobie z banalnym problemem. Avidemux jest tu wystarczający, ale widzę, że nie jesteś w stanie wykorzystać jego potencjału. EOT.

Rzeczywiście Avidemux ma ogramny potencjał (48 mB) taki, że nawet nie można zrobić w nim przejścia pomiędzy klatkami. Nie wspomnę o takich podstawowych funkcjach jak zaciemnianie, spowalnianie i przyspieszanie, zmiana nasycenia kolorów, usuwanie szumów, wyostrzanie poszczególnych klatek i tysiące innych podstawowych funkcji.
    Obecnie używam Adobe Premiere Pro i Pinacle Studio, które zajmują kilka GigaBajtów i nie mają one wszystkich funkcji, których potrzebuję.

Moja złośliwość wynika stąd, że piszesz totalne bzdury, iż zmiana piksel aspect ratio z 720 pixeli na 768 pikseli, czyli zmiana pixel aspect ratio z 4:3 na 16:9 pogorszy jakość obrazu.

Pixel Aspect Ratio, to po polsku proporcje pikseli

CO W/G CIEBIE JEST NIE TAK Z PROPORCJAMI 720x576?- taki format nadaje telewizja w Całej Europie!
    Kup sobie Dekoder DVB-T i nagraj program, to zostanie nagrany własnie z taką rozdzielczością: 720x576, bo został nagrany do wyświetlania na ekranie 16:9 i na ekranie będzie widoczny jako 768x576.

Jak dla Ciebie format 720x576 jest czymś nienormalnym to podaję Tobie oficjalne dane dotyczące rozdzielczości

Standardowe rozdzielczości dla sygnałów w telewizji analogowej
    720x576 dla standardu PAL
    640x482 dla standardu NTSC

Standardowe rozdzielczości dla sygnałów telewizji cyfrowych
    720x576 dla standardu D1-PAL- tak właśnie nadaje i nagrywa Polska Telewizja Cyfrowa!
    1280×720 dla standardu HDTV 720p
    1920×1080 dla standardu HDTV 1080i/1080p

Standardowymi rozdzielczościami ekranów są
    640×480 (VGA, Video Graphics Array), 800×600 (SVGA, Super VGA) oraz 1024×768 (XGA/XVGA, eXtended czyli rozszerzona).

Rozdzielczości dla nośników cyfrowych:
    1280×720 i 1920×1080 dla Blu-ray
    720x576 dla DVD oraz dla miniDV

Nie wiesz o tym, że program jest nadawany w systemie PAL, a system PAL nie ma rozdzielczości poziomej a wielkość w poziomie to szerokość pasma i jak dokonasz obliczeń a:b i PAR: x=(y/b)*(a/PAR) do wyświetlania w formacie TV pełnoekranowym, czyli 16:9, to obraz 720x576 będzie własnie idealnym obrazem o proporcjach 4:3 z rozdzielczością 768x576.

Rożnica pomiędzy nagraną rozdzielczością 720x576 a 768x576 wynika z powyższych obliczeń i zmiana piksel aspect ratio z z 4:3 na 16:9 daje właśnie widoczny na ekranie obraz 768x576 (4:3), tak samo jak nagrany kamerą obraz
    16:9, który ma rozdzielczość 720x576, na ekranie zostanie wyświetlony jako 768x432 (16:9)

Co z ciebie za montażysta, który nie wie, że w całej Europie Sygnał jest nadawany z rozdzielczością 720x576 i który nie wie, co to jest "piksel aspect ratio i piszesz, że zmiana szerokości pasma poziomego spowoduje utratę jakości?
    PAL to nie jest standard cyfrowy! nie ma rozdzielczości poziomej! ma ilość linii w pionie oraz szerokość pasma, skutkującą rozdzielczością w poziomie.
    rozdzielczość pozioma w standardzie cyfrowym to przeliczenia zależne od ilości linii, proporcji a:b i PAR:x=(y/b)*(a/PAR)

Poczytaj sobie temat: "16:9 a wychodzi jako 720x576?" i rozumiesz co to jest pixel aspect ratio że rozciąganie obrazu nie jest zmianą rozdzielczości i nie powoduje utraty jakości, tak jak to błędnie napisałeś, tylko jest zmiana proporcji pixel aspect ratio.

Link

Nieporozumienie polega na tym, że nie znasz sposobów nadawania programów TV w systemie PAL, rejestracji obrazu i sposobu zmiany proporcji wyświetlanego na ekranie obrazu.
    Nie wiesz, że PAL nie ma rozdzielczości poziomej - ma ilość linii w pionie oraz szerokość pasma.

Zarzucasz mi, że nie sprecyzowałem danych, więc precyzuję dane; - poniżej klatka o rozmiarze 720 x 576 (1:25) nagrana tunerem DVB-T w postaci pliku o rozszerzeniu *.TSV

Format 720x576 jest formatem oryginalnym w jakim tuner DVB-T ja nagrał i trzeba zmienić pixel aspect ratio na 4:3 w jakim to został oryginalnie nagrany materiał wyjściowy (albo była to kamera 16 mm, albo telerekording.
    Telewizja nadała ten program jako 720 x 576 (1:25), aby został poprawnie wyświetlony na ekranie 16:9.
    Chcę zmienić pixel aspect ratio na 4:3, ponieważ chcę, aby na ekranie 4:3 został wyświetlony jako 768x576, ponieważ ekran ten nie rozciąga obrazów do 16:9.

Poza tym trzeba zlikwidować widoczne na załączonym kadrze pasy po prawej i lewej stronie.

Powyższy kadr zawiera wszelkie potrzebne informacje i proszę o wyjaśnienie, dlaczego do opisania problemu potrzeba aż 750 klatek?!

Proszę o podanie jaki komercyjny program typu Adobe Premiere, czy Pinacle Studio jest w precyzyjnie obrobić plik zapisany w formacie *.TSV

To ty masz jakieś problemy psychologiczny, bo nie potrafsz rozumieć że tuner zapisuje w formacie 720x576 a na ekranie telewizora 16:9 uzyskujesz obraz o rozdzielczości 768x576 (4:3), bo taki jest międzynarodowy standard nadawania programów telewizyjnych o proporcjach 4:3, tak samo jak SD PAL ma dokładnie 768 na 576 pixeli (4:3) a na ekranie rozciągnięty jest do proporcji 16:9

Poza tym nigdzie nie pisałem , że chcę instrukcji do Avidemux, tym bardziej, że w poprzednich postach został załączony link do instrukcji tego programu.

Uznałeś mnie za durnia, który nie potrafi przeczytać instrukcji obsługi i napisałeś swoją.
    Jednak w przeciwieństwie do sporej części ludzi w wieku do 25 lat, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, ja potrafię czytać ze zrozumieniem i świetnie rozumiem załączona do programu Avidemux instrukcję.
  • Spec od komputerów
    Avidemux obcina marginesy z dokładnością do jednego pixela.
    Dziwi mnie trochę ,że jesteś taki fachowiec od video a nie potrafisz prostej sprawy zrobić. Jako laik w tej dziedzinie nie mam problemów z marginesami w programach nagrywanych TVP-kultura z tunera DVB-T. To ,że nie umiesz avidemuksem się posłużyć to nie znaczy ,że program nie ma takich możliwości. Potencjału programu nie mierzy się wielkością pliku instalacyjnego. Daj kawałek pliku to w kilka minut obetnę marginesy w avidemuksie i wstawię z powrotem na forum.
    Pozdtawiam
    Pozumiesz instrukcję do avidemuksa to dlaczego nie potrafisz zrobić prostej rzeczy i piszesz ,że nie da się precyzyjnie ustawić obcinania marginesów. Jeżeli się orientuję to najmniejszą jednostką jest pixel i tak w avidemuksie się wybiera.
    Dziwny wątek. Poszukujesz komercyjnego programu to przed zakupem sprawdź czy dasz radę zrobić to co potrzebujesz bo szkoda wywalać kasę w ciemno. Mam poważne obawy co do usuwania marginesów przez Ciebie leżeli nie potrafisz wykonać tej prostej czynności w avidemuksie.
    fairy napisał:

Nadal szukam jakiegoś sposobu, aby przekonwertować film*.TSV , zmienić proporcje obrazu i obciąć zbędne czarne pasy za pomocą jednego programu.

Może być DOS-owy, z linią poleceń, Linuxowy lub jakikolwiek inny, byleby nie treba było używać kilku programów.

Odpowiedż otrzymałeś. Avidemuks , ffmpeg.
    Z avidemuksa jurekadam podał nawet fotki co i jak ustawić.
    Bardziej "łopatologicznie" się już nie da.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    Avidemux obcina marginesy z dokładnością do jednego pixela.
    Dziwi mnie trochę ,że jesteś taki fachowiec od video a nie potrafisz prostej sprawy zrobić. Jako laik w tej dziedzinie nie mam problemów z marginesami w programach nagrywanych TVP-kultura z tunera DVB-T. To ,że nie umiesz avidemuksem się posłużyć to nie znaczy ,że program nie ma takich możliwości. Potencjału programu nie mierzy się wielkością pliku instalacyjnego. Daj kawałek pliku to w kilka minut obetnę marginesy w avidemuksie i wstawię z powrotem na forum.
    Pozdtawiam
    Pozumiesz instrukcję do avidemuksa to dlaczego nie potrafisz zrobić prostej rzeczy i piszesz ,że nie da się precyzyjnie ustawić obcinania marginesów. Jeżeli się orientuję to najmniejszą jednostką jest pixel i tak w avidemuksie się wybiera.
    Dziwny wątek. Poszukujesz komercyjnego programu to przed zakupem sprawdź czy dasz radę zrobić to co potrzebujesz bo szkoda wywalać kasę w ciemno. Mam poważne obawy co do usuwania marginesów przez Ciebie leżeli nie potrafisz wykonać tej prostej czynności w avidemuksie.
    fairy napisał:

Pozdrawiam

Albo nigdy nie obcinałeś marginesów w avidemux, albo celowo kłamiesz, bo avidemux obcina z dokładnością do 2 pikseli - jeżeli wybierzesz jeden to nie obetnie nic, a jeżeli wybierzesz 3, to obetnie 2 piksele. Prawie wszystkie prymitywne konwertery maja ta cechę, że obcinają parzystą liczbę pikseli. Nawet płatny program Total Video Converter obcina tylko parzystą liczbę pikseli.

Jakiej to prostej rzeczy nie potrafię zrobić?
    Tak jak napisałem w poprzednim poście avidemux obcina tylko parzystą liczbę pikseli, a wiec nie nadaje się do precyzyjnego obcinana po jednym pikselu.
    A więc to ty nie potrafisz zrobić prostej operacji, bo wstawiasz mi kit, że avidemux obcina z dokładnością do jednego piksela, co jest absolutną bzdurą.

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, więc powtarzam, że poszukuję komercyjnego programu do obcinania marginesów, a avdemux jest prymitywna zabawką, która obcina tylko marginesy z wielokrotnością cyfry dwa.

Największa wada avidemux. to czas konwersji do *avi mpg4, który jest najdłuższy z kilku programów, które testowałem.
    Kolejny idiotyzm avidemux, to nie pamiętanie ścieżek dostępu.

Za każdym wczytaniem i zapisaniem ustawia się na swój katalog i zaczyna się żonglerka na czterech dyskach i kilkuset katalogach.
    w praktyce wyglada to tak. Daję zapisz, a avidemux podaje swój katalog i muszę skakać aby w końcu dojść do katalogu;
    k:\Media\Digital_Movies\DVB-T1\Tuner2\Movies_1945-1989\Black_&White\Aspect_4_3\

jak tak pożonglujesz kilkanaście razy dziennie po tych katalogach, to odechce ci sie avidemux'a

Co do moich umiejętności posługiwaniem się oprogramowaniem do obróbki ruchomych obrazów, jest taka, że musiałbyś się długo uczyć, aby wiedzieć, to co ja wiem.

Dlaczego jesteś taki nieporadny, że musisz mieć kilkadziesiąt klatek, aby obciąć margines. Dlaczego nie potrafisz obciąć margines mając jedną klatkę?

Poniżej masz jedna klatkę i obetnij mi w avidemuxie lewy bok, prawy bok i dół o jeden piksel.

Nie zrobisz tego, bo jak pisałem wyżej avidemux zaznaczy jeden piksel, ale jak ponownie wejdziesz w opcje, to będzie zero. jak zaznaczysz trzy piksele i ponownie wejdziesz w opcje, to będą dwa piksele.

Avidemux nic nie zrobi, jak zaznaczysz jeden piksel!!! Ale ty o tym nie wiesz i będąc takim ignorantem śmiesz mnie pouczać i wciskać mi brednie o rzekomym obcinaniu z dokładnością jednego piksela?

Zapłacę Tobie 100,PLN, jeżeli w avidemuxie obetniesz mi margines o jeden piksel!
    Poza tym każdy tuner zewnętrzny jak i wewnętrzny nagrywa archiwalne programy z marginesami, bo tak one zostały nagrane, albo kamerą filmową na taśmie 16mm lub 35 mm, lub na telerekordingu.
    Nie wciskaj mi kitu, że stare programy nagrywane w latach pięćdziesiątych są tak idealnie, że mają idealny kadr.

Ten kadr powyżej ma również marginesy i specjalnie poprosiłem znajomych, aby go nagrali. We wszystkich kilkunastu nagraniach występują te jednopikselowe paski jak na powyższym kadrze i chyba tylko twój tuner zarejestrowałby to nagranie w idealnych proporcjach bez zakładek.

Ilość megabajtów, wbrew emu, co piszesz stanowi o jakości programu. takie prymitywne małe darmowe programy jak avidemux są nieprecyzyjne, nie mają najważniejszych opcji dlatego trzeba uzywać komercjalnych programów, które mają wielość rzędu kilka gigabajtów, o tylko one zapewniają precyzję.

Skoro według ciebie zamiast Adobe Photoshop i Adobe Premiere można używać darmowych programów, to dlaczego studia fotograficzne i studia filmowe płacą kilkaset Euro za te programy?
  • Spec od komputerów
    fairy napisał:

Ciekawym zjawiskiem jest AviDemux, który z zadziwiającą szybkością konwertuje *.TSV do dowolnego formatu zachowując oryginalny kodek.

Potem otrzymane w AviDemux *.avi lub *.mkv wrzucam do Total Video Converter, przeskalowuję obraz do 3:4 lub 16:9, obcinam czarne pasy. i po długim czasie mam wynikowy plik.

fairy napisał:

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, więc powtarzam, że poszukuję komercyjnego programu do obcinania marginesów

Zdecyduj się czego poszukujesz.

fairy napisał:

Trzeba obciąć 2 punkty z lewej strony, 6 punktów z prawej strony i dwa punkty z góry. Format wyjściowy ma mieć 768x576

fairy napisał:
    linuks napisał:

Pozdrawiam

fairy napisał:

Jakiej to prostej rzeczy nie potrafię zrobić?

Takiej jak sam wcześniej npisałeś.
    fairy napisał:

fairy napisał:

A więc to ty nie potrafisz zrobić prostej operacji, bo [b]wstawiasz mi kit, że avidemux obcina z dokładnością do jednego piksela, co jest absolutną bzdurą.

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, więc powtarzam, że poszukuję komercyjnego programu do obcinania marginesów, a avdemux jest prymitywna zabawką, która obcina tylko marginesy z wielokrotnością cyfry dwa.

Największa wada avidemux. to czas konwersji do *avi mpg4, który jest najdłuższy z kilku programów, które testowałem.
    Kolejny idiotyzm avidemux, to nie pamiętanie ścieżek dostępu.

Masz rację ,że nie potrafię naukowo tego zrobić tylko robię po amatorsku, ale efekt mam po avidemuksie taki ,że nie ma marginesów.
    Nie wiem do czego jest potrzebne obcinanie jednego pixela. Jeszcze nie spotkałem przypadku ,żeby to było potrzebne. Wszystkie formaty jakie znam mają parzystą liczbę pixeli.
    Avidemux zapamiętuje ścieżki dostępu. Poniżej filmik z kilkukrotnego otwierania avidemuka i ścieżka do katalogu fairy-elektroda jest zapamiętana. Na pewno to nie jest własny katalog avidemuksa. Dlaczego u Ciebie tak nie jest i nazywasz to największą wadą avidemuksa nie mam pojęcia.
    fairy napisał:

jak tak pożonglujesz kilkanaście razy dziennie po tych katalogach, to odechce ci sie avidemux'a

Nic nie trzeba żonglować po katalogach jak piszesz.
    fairy napisał:

Co do moich umiejętności posługiwaniem się oprogramowaniem do obróbki ruchomych obrazów, jest taka, że musiałbyś się długo uczyć, aby wiedzieć, to co ja wiem.

Nic nie zamierzam się uczyć bo się tym nie zajmuję i nie zamierzam. Jak porzebuję przekonwerować czy obciąć marginesy to odpalam avidemux lub ffmpeg i robię to co potrzebuję.
    fairy napisał:

Avidemux nic nie zrobi, jak zaznaczysz jeden piksel!!! Ale ty o tym nie wiesz i będąc takim ignorantem śmiesz mnie pouczać i wciskać mi brednie o rzekomym obcinaniu z dokładnością jednego piksela?

Masz rację jestem ignorantem. Zadanie które podałeś na początku bez problemu w avidemuksie dało się zrobić. Zadnych innych programów nie używałem. Szukałeś sposobu jak to zrobić jednym programem. Dostałeś odpowiedź i wystarczyło to zrobić. Trochę niedobrze ,że to zrobiłem jako ignorant a nie zawodowy montażysta klipów filmowych. Zawsze tak robiłem i było wszystko ok tylko nie wiedziałem ,że w avidemux nie da się tego zrobić :)
    fairy napisał:

Skoro według ciebie zamiast Adobe Photoshop i Adobe Premiere można używać darmowych programów, to dlaczego studia fotograficzne i studia filmowe płacą kilkaset Euro za te programy?

Nic takiego nie pisałem. To już jest Twoja kompozycja. Ułażam ,że nie ma sensu kupować profesjonalnego oprogramowanie ,żeby na własny użytek przekonwertować okazjonalnie kilka klipów z DVB-T.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    linuks napisał:

Zdecyduj się czego poszukujesz.

Wyraźnie napisałem, że szukam komercyjnego programu do precyzyjnej obróbki plików *.TSV
    Masz problemy ze zrozumieniem słowa komercyjny, więc wyjaśniam tobie, że avidemux nie jest komercyjnym programem, lecz programem typu GNU GENERAL PUBLIC LICENSE i nic nie poradzę na to, ze nie odróżniasz programów na licencji GNU od programów na licencji komercyjnej.

Nie wykonałeś zadania, bo wraz z marginesami obciąłeś prawidłowy obraz, bo zamiast jednego piksela avidemux obciął dwa.
    Nie potrzebuję takiego programu, który obcina prawidłowy obraz!

Nic na to ie poradzę, że jesteś taki tępy i nie wiesz do czego jest potrzebne obcinanie jednego pixela, więc tobie wytłumaczę.
    Obcięcie jednego piksela jest potrzebne do tego, aby obciąć czarny pasek szerokości jednego piksela.
    Jeżeli użyję avidemux, to ten obetnie mi dwa piksele i zniszczy mi cały film.
    Może zrozumiesz, że avidemux niszczy filmy obcinając zbyteczne pasy i prawidłowy oraz.

Wbrew temu, co piszesz nie udało się zrobić zadania, które opisałem bo avidemux oprócz czarnych pasów obciął prawidłowy obraz i tym samym zniszczył mi cały film Skoro uważasz inaczej, to pokaż mi jakikolwiek zrzut z klatek, które zamieściłem w których obciąłeś nieparzystą liczbę pikseli, bo kadry zamieszczone przeze mnie właśnie wymagają obcięcia nieparzystej ilości pikseli.

Ja piszę, że avidemu nie nadaje się do precyzyjnego obcinania pasów, bo oprócz pasów obcina prawidłowy obraz, a ty piszesz coś zupenłie przeciwnego.

Więc napiszę Tobie konkretnie.
    Obcięcie dwóch pikseli przy pasku szerokości jednego piksela jest zniszczeniem filmu.

Jesteś wrednym kłamcą, pisząc że że zadanie które podałem udało ci się zrobić bez problemu, bo wszystkie zamieszczone przeze mnie kadry wymagają obcięcia nieparzystej ilości pikseli i aviemux ne jest w stanie wykonać tego zadania.

To co zrobiłeś w avidemux, to zniszczenie filmu, bo albo zostawiłeś jeden piksel czarnego paska, albo odciąłeś jeden piksel z prawidłowego obrazu.

Cały twój wywód sprowadza się do tego, że zrobić byle jak (obciąć dwa zamiast jeden piksel) i byle czym darmowy program zupełnie nie nadający się do komercyjnych zastosowań.
    Ale nie dziwi mnie twoja postawa, bo bylejakość u Polaków jest znana i wyśmiewana na całym świecie.
    To tak jak z warszawskim stadionem, który jest tematem kpin na całym świecie, bo dach nad tym stadionem można otwierać tylko w czasie ładnej pogody, a podczas deszczu woda musi spływać na murawę.

Ten stadion o też tak został zbudowany byle jak, ta jak ty byle jak obciąłeś dwa zamiast jednego piksela.

Napisałeś, że (cytat: Potencjału programu nie mierzy się wielkością pliku instalacyjnego.), więc jeżeli uważasz, że darmowy program o minimalnej wielkości pliku instalacyjnego zastąpi komercyjny program, to odpowiedz mi dlaczego studia fotograficzne i filmowe używają komercyjnych programów za kilkaset Euro, a nie darmowego avidemux?

Muszę powiedzieć moim znajomym z telewizji, że mogą skasować z dysku Adobe Elements i Pinacle Studio, bo avidemux ma wszystkie niezbędne funkcje do obróbki filmów.
    Na pewno dostaniesz od ich prezent, bo jak nie będą musieli używać tych drogich programów, to zaoszczędzą kupę kasy.

Ode mnie też dostaniesz prezent, bo jak nie będę musiał odnawiać licencji na programy i zamiast kilku programów za które zapłaciłem kilkadziesiąt Euro będę używał jednego avidemuxa, to zaoszczędzę sporo kasy. Na dodatek będę mógł sprzedać dyski, bo zamiast kilkudziesięciu gigabajtów programów będę mógł mieć tylko jeden avidemux o pojemności kilkudziesięciu MB.

Przez kilkanaście lat płaciłem grubą kasę za komercyjne programy i dopiero ty mi uświadomiłeś, że mogę korzystać tylko z jednego darmowego programu

Moderowany przez jankolo:

Za obrażanie innego użytkownika forum i pyskówkę w temacie otrzymujesz ostrzeżenie

• Spec od komputerów
    fairy napisał:
    linuks napisał:

Gdzie tu jest mowa o 1 pixelu ? Jest 2 z lewej 6 z prawej i 2 od góry.
    Masz rację we wszystkim. Problem jest w tym ,że ja nie mam problemu z prostym zadaniem i mam filmy bez marginesów a ty coraz to nowe rewelacje wypisujesz na temat avidemuksa. Ostatnia rewelacja ,że nie zapamiętuje ścieżek.
    Ponowna lektura manuala i powinieneś sobie z tym poradzić. Szkoda ,że jurekadam usunął swój post z fotkami bo tam było czarno na białym jak to zrobić.
    Iwektywy w twoich postach świadczą o jakimś kompleksie. Mało mnie to interesuje jakim. Najdziwniejsze w tym wszystkim ,że taki znawca nie potrafi uporać się z prostym zadaniem używając drogich komercyjnych programów z którym byle ignorant nie ma problemu.
    Pozdrawiam zawodowca :)
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    Gdzie tu jest mowa o 1 pixelu ? Jest 2 z lewej 6 z prawej i 2 od góry.
    Masz rację we wszystkim. Problem jest w tym ,że ja nie mam problemu z prostym zadaniem i mam filmy bez marginesów a ty coraz to nowe rewelacje wypisujesz na temat avidemuksa. Ostatnia rewelacja ,że nie zapamiętuje ścieżek.
    Ponowna lektura manuala i powinieneś sobie z tym poradzić. Szkoda ,że jurekadam usunął swój post z fotkami bo tam było czarno na białym jak to zrobić.
    Iwektywy w twoich postach świadczą o jakimś kompleksie. Mało mnie to interesuje jakim. Najdziwniejsze w tym wszystkim ,że taki znawca nie potrafi uporać się z prostym zadaniem używając drogich komercyjnych programów z którym byle ignorant nie ma problemu.
    Pozdrawiam zawodowca :)

Naucz się czytać ze zrozumieniem, to się dowiesz, że jeden piksel dotyczy wszystkiego, co na tym forum napisałem, a więc trzech kadrów zamieszczonych poniżej. Wszystkie wymagają odcięcia nieparzystej ilości pikseli, a ostatni tylko jednego piksela z trzech stron i ten kiepski avidemux nie potrafi tego zrobić.

Co do jurekadam, to taki fachura jak, ty, który zdziwił się, że w Europie telewizja nadaje z rozdzielczością
    720x576. Pisał również idiotyzmy, ze bzdury, iż zmiana piksel aspect ratio z 720 pixeli na 768 pikseli, czyli zmiana pixel aspect ratio z 4:3 na 16:9 pogorszy jakość obrazu.
    Według jego instrukcji zniszczyłem trzy filmy, bo zamiast obciąć tylko jednopalnikowe pasy avidemux obciął część filmu, która miała pozostać.

Ten wasz avidemux potrafi tylko zepsuć plik filmowy, co udowodniłem kilkakrotnie.

Jeżeli dla ciebie zniszczenie filmu poprzez nadmierne odcinanie prawidłowego kadru jest rzeczą normalna, to jest taki sam partacz, jak ci c wybudowali stadion, który dach nie można otworzyć podczas deszczu.

Wasze porad,to jedno wielkie partactwo.
    I nawet jak tysiąc razy przeczytam instrukcje tego avidemuxa, to nie zmieni to fatu, że niszczy on pliki wideo, poprzez nadmierne obcinanie boków.

jeżeli chodzi o profesjonalne programy, to te które posiadam służą do obróbki materiałów nakręconych kamerą, a nie materiałów pobranych z kiepskiej jakości telewizji na terenie Polski.

Powtarzam po raz kolejny, do może dotrze to do twojej makówki.
    Avidemux nie nadaje się do obcinania brzegów zamieszczonych przeze mnie kadrów, ponieważ nie jest programem precyzyjnym i psuje kadry poprzez nadmierne odcinanie prawidłowego materiału!

Dotarło?!

Już mnie znudziła ta zabawa. jak nie odróżniasz jednego piksela od dwóch to nie udzielaj rad na temat obróbki filmów tylko idź kopać kartofle!
  • Spec od komputerów
    Kompleks jednak duży. Na przyszłość jak coś robisz i nie wiesz co robisz to zrób wcześniej kopię pliku żródłowego. Tak robią profesjonaliści.Zadnego filmu pobranego z TV mi nadmiernie nie obciął bo NIGDY nie było potrzeby obcinać jednego lub nieparzystej liczby pixeli. Więc nie ściemniaj ,że takie pobierasz z TVP. Po to był potrzebny plik źródłowy przed zamieszczeniem którego tak się wzbraniałeś.
    Koniec tematu bo to sensu nie ma. Mencoder zobacz. Nie wiem czy poradzisz bo dosyć trudny w obsłudze i z linii poleceń się go używa.
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    Kompleks jednak duży. Na przyszłość jak coś robisz i nie wiesz co robisz to zrób wcześniej kopię pliku żródłowego. Tak robią profesjonaliści.
    Koniec tematu bo to sensu nie ma. Mencoder zobacz. Nie wiem czy poradzisz bo dosyć trudny w obsłudze i z linii poleceń się go używa.

Ty jednak tępy jesteś. Pisząc, że zgodnie z waszymi radami zniszczyłem trzy filmy, nie miałem na myśli oryginalnych zapisów, ale twoja makówka nie potrafi tego zrozumieć.

Za ustawiczne obrażanie innego użytkownika forum otrzymujesz kolejne ostrzeżenie

• Poziom 43  
    fairy napisał:
    Co do jurekadam, to taki achura jak, ty, który zdziwił sie, że w Europie telewizja nadaje z rozdzielczością
    720x576Pisał równiez idiotyzmy, ze bzdury, iż zmiana piksel aspect ratio z 720 pixeli na 768 pikseli, czyli zmiana pixel aspect ratio z 4:3 na 16:9 pogorszy jakość obrazu.
    Według jego instrukcji znisczyłem trzy filmy, bo zamiast obciąć tylko jednopikselowe pasy avidemux obciął część filmu, która miała pozostać.
    Tego nie pisałem, kolego tylko odniosłem się wyłącznie do Twojego niegramotnie napisanego zadania, które wyżej zacytował kol. linuks. Ubliżasz innym i cytujesz wiki bez ładu i składu zgrywając się na fachowca. Konsekwentnie od początku odmawiasz zamieszczenia próbki materiału, którego podobnie jak tego co chcesz osiągnąć nie umiesz opisać precyzyjnie.

Nie wiem, czemu służy ten wątek, ale na pewno nie uzyskaniu pomocy w rozwiązaniu banalnego problemu. Raportowałem, bo miarka się przebrała.
  • Poziom 9  
    jurek.adam napisał:
    fairy napisał:
    Co do jurekadam, to taki achura jak, ty, który zdziwił sie, że w Europie telewizja nadaje z rozdzielczością
    720x576Pisał równiez idiotyzmy, ze bzdury, iż zmiana piksel aspect ratio z 720 pixeli na 768 pikseli, czyli zmiana pixel aspect ratio z 4:3 na 16:9 pogorszy jakość obrazu.
    Według jego instrukcji znisczyłem trzy filmy, bo zamiast obciąć tylko jednopikselowe pasy avidemux obciął część filmu, która miała pozostać.
    Tego nie pisałem, kolego tylko odniosłem się wyłącznie do Twojego niegramotnie napisanego zadania, które wyżej zacytował kol. linuks. Ubliżasz innym i cytujesz wiki bez ładu i składu zgrywając się na fachowca. Konsekwentnie od początku odmawiasz zamieszczenia próbki materiału, którego podobnie jak tego co chcesz osiągnąć nie umiesz opisać precyzyjnie.

Nie wiem, czemu służy ten wątek, ale na pewno nie uzyskaniu pomocy w rozwiązaniu banalnego problemu. Raportowałem, bo miarka się przebrała.

Ty chyba masz gorączkę, bo żadne viki nie cytowałem i wszystkie zdania są mojego autorstwa.

Masz również sklerozę, bo napisałeś to zdanie:
    "Jeżeli plik wyjściowy ma mieć większą rozdzielczość niż źródłowy, to spowoduje utratę jakości."
    To co napisałeś to totalne bzdury, bo zmiana pixe aspect ratio nie powoduje utraty jakości.

co do ubliżnia, to ty zacząłeś mi zarzucać chorobę psychologiczną twierdząc, że mam problem psychologiczny.
    Masz wyniki moich badań, że tak łatwo zarzucasz mi chorobę psychologiczna?

Nie pozostanę tobie dłużny i napiszę, że ty jesteś większym psycholem ode mnie.

Kolejne ostrzeżenie za obrażanie innego użytkownika forum. To już trzecie.