Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Allshare - podłączenie - Nie widzi urządzeń. Jak podłączyć?

FoXr0x 05 Lis 2012 03:36 23418 9
  • #1 05 Lis 2012 03:36
    FoXr0x
    Poziom 9  

Witam,
    żeby nie nudzić opiszę krótko jak wygląda sprawa:

Jest TV:
    http://www.saturn.pl/szczecin/telewizor-led-samsung-ue32es5500,id-283657

Jest router wifi:
    http://www.saturn.pl/szczecin/router-tp-link-tl-wr740n,id-165745

Tablet:
    Samsung Galaxy Tab 2

Smartfony:
    HTC, Samsungi...

Chciałbym je połączyć, ale ponoć potrzeba adapter i to raczej na pewno (w 2 sklepach tak zarzekali się).
    Adapter WIFI, wczepiany do telewizora, specjalny od Samsunga... który kosztuje +/- 300zł (Saturn/Vobis) i którego jest bardzo mało... Samsung raz na jakiś czas przysyła im te adaptery.

Pytanie takie, da się to jakoś ominąć, żeby tego adaptera nie kupować? Jednak trochę koszt jest...
    Zależy mi żeby tablet miał połączenie z TV jak to program Allshare przewiduje...
    TV oczywiście podłączyłem pod kabel, tablet pod wifi i smartfony też pod wifi latają... ale niestety się nie widza...

gdzie jest błąd?
    W Vobisie sprzedawca powiedział, że można to ominąć Access Pointem, o ile router to ma. Ale ten chyba co jest go nie ma, najwyżej wymienię w Saturnie na lepszy za dopłatą.

Jest możliwość podłączenie kablem TV i łączenia się tabletem z TV?

Proszę o wskazówki... troche dziwnie to rozgrywa samsung, ale nie pierwszy raz.
    Pozdrawiam!

0 9
  • Pomocny post
    #2 05 Lis 2012 11:09
    kotsinus
    Poziom 8  

Wydaje mi się, że podłączenie TV kablem nie wyklucza z korzystania z Allshare. Podobnie jak można wyświetlać treści z komputera podłączonego kablem do internetu na TV też w Allshare (wymaga to zainstalowania odpowiedniego programu na komputerze). Na pewno urządzenia muszą być w tej samej podsieci. Czy Twój kabel do TV wychodzi z routera WIFI? Jeżeli nie to jest on w innej podsieci niż klienci WIFI.

2
  • Pomocny post
    #3 05 Lis 2012 11:12
    anmedia
    Poziom 39  

Nie podawaj stron ze saturna. Albo strony producenta albo tutaj masz wideo z opisem. To co na stronie saturna to polowa tego co ma naprawde. Az zal ze tam ktokolwiek kupuje :(

FoXr0x napisał:
    Pytanie takie, da się to jakoś ominąć, żeby tego adaptera nie kupować?

Zmienic sklep gdzie posiadaja wiedze.

FoXr0x napisał:
    W Vobisie sprzedawca powiedział, że można to ominąć Access Pointem, o ile router to ma

Router z WiFi jest AccesPointe'm!!! Poczytaj o roznicach miedzy accespointem a routerem.

Ten Twoj TV ma podlaczenie LAN, laczysz za pomoca kabla sieciowego (do 100m) z routerem. Nie ma potrzeby zakupu tego adaptera WiFi. Bedzie konieczny w momencie gdybys chcial polaczyc router z TV bezprzewodowo.

Wchodzisz w menu routera i ustawiasz staly adres IP dla telewizora. Telewizor tez konfigurujesz na ustawienia reczne. Przyklad;
    IP 192.168.x.20
    Maska 255.255.255.0
    Brama 192.168.x.1
    DNS 192.168.x.1
    Gdzie "x" jest siecia. Najczesciej poprawny adres jest 192.168.1.1 ale moga byc inne. Mozesz zostawic automatyczne DHCP ale moze sie zdazyc ze przy wiekszosci urzadzen nie bedzie dzialac poprawnie.

Jesli router i TV sa skonfigurowane teraz w komputerze ustaw udostepnianie plikow. Jesli jest ok wlacz AllShare wchodzisz w Narzedzia -> ustawienia i w pierwszej zakladce ustawiasz foldery z ktorych bedzie czytac TV. W nastepnej zakladce "Ustawienia uprawnien" znajdz Twoj TV (moze byc jego nazwa lub napis "urzadzenie"). Jesli bedziesz mial kilka to po adresie IP znajdziesz ktory to TV. Obok nazwy Tv zaznacz "zezwol". W zakladce "Serwer" znajduje sie info o nazwie komputera i adres IP. Zapisz wszystko i najlepiej zrestaruj kompa. Po wlaczeniu komputera uruchom Tv powinno dzialac.

Jesli telefon/y ma/ja AllShare to konfiguracja jest taka sama. Jednynie w telefonach bez AllShare nalezy udostepnic pliki.

Przy wlaczonych urzadzeniach Tv powinien wykryc wszystkie podlaczone do routera jako DLNA.

1
  • #4 05 Lis 2012 19:24
    FoXr0x
    Poziom 9  

angelica_n: bardzo dziękuje za rozpisanie się, jestem naprawdę wdzięczny :)

Za saturna przepraszam... też nie uznaję tego sklepu, ale to w imieniu znajomego piszę. Następnym razem poprawię się:)

Nagrałem na komputerze Allshare zrobiłem tak jak napisałeś i ogólnie wszystko działa elegancko, tylko że Tablet Galaxy Tab 2 jakiś dziwny... remote na TV działa bez problemo, przełącza programy przez tableta podgłasza itp itd...

Tylko że w tablecie nie można udostępniać plików coś... z komputera na kompa bez problemu odtwarza, a tutaj jakoś dziwnie... zaakceptowane połączenia i wszystko ok niby...

Telewizor ruszył na automatycznym wyborze IP, więc ręcznie nie ustawiałem, ale jutro może spróbuję ręcznie jeszcze ustawić... może coś pomoże, choć IP rozdzialało się 101, 102, 103, więc prawidłowo raczej.

Dodatkowe pytanko:
    A czy jest taka możliwość zdalnego ekranu? Tzn. że to co widzę na tablecie będzie widać na telewizorze? Czy tego już samsung nie potrafi?
    Np. Mamy sobie Angry Birds włączam na tablecie i przekazuje obraz na TV, czyli tak jakbyśmy grali na TV :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi! Nie spodziewałem się aż tak wyczerpujących odpowiedzi hehe

0
  • Pomocny post
    #5 05 Lis 2012 20:33
    anmedia
    Poziom 39  

Generalnie w sieciach multimedialnych DLNA ustawienie reczne adresow IP pomaga, sam kiedys mialem problemy, raz TV wykrywal komputer innym razem wogole go nie widzial. Dlatego IP stale rozwiazuje wiele problemow.
    Co do tabletow. Tutaj nie wiele Ci pomoge nie mam i nie bede mial zadnego ;) ale z tego co czytalem w tabletach samsunga rowniez jest allshare. Jedynie co musisz zrobic sprawdzic konfiguracje programu i zwrocic uwage czy tablet rowniez widzi TV. To w kwestii DLNA.
    Natomiast co do sterowania TV, nie wiem i moge sie mylic, moze ktos kto ma mnie poprawi, ale wydaje mi sie ze tablet moze miec wbudowany nadajnik podczerwieni i bedzie sterowac TV. Ale to moje przypuszczenia. Wiem ze jest mozliwosc sterowania TV nawet telefonem komorkowym.

FoXr0x napisał:
    A czy jest taka możliwość zdalnego ekranu? Tzn. że to co widzę na tablecie będzie widać na telewizorze? Czy tego już samsung nie potrafi?
    Np. Mamy sobie Angry Birds włączam na tablecie i przekazuje obraz na TV, czyli tak jakbyśmy grali na TV

Jak na razie nie ma takich mozliwosci (przynajmniej ja nie wiem). W zasadzie jest to ograniczone programowo, gdyz technicznie jest to mozliwe. Byc moze w sieci znajduje sie oprogramowanie na androida ktore na to pozwala. Ale tu rowniez maniacy androida niech sie wypowiedza, ja jestem anty-android :)

0
  • #6 06 Lis 2012 01:09
    FoXr0x
    Poziom 9  

Właśnie o to chodzi, że Remote (taki program w tablecie od samsunga do TV) działa widzi telewizor na automacie i przełącza programy i można grać w jakieś tam gierki takie proste... :)

Allshare oczywiście jest, ale coś nie działa udostępnianie plików... w allshare nie widzi telewizora... a w remote (pilocie wirtualnym) widzi i działa świetnie, szybko zaskakująco... i leci po sieci raczej :) Irda to już przeżytek i nie montują tego.

Ok, jutro pobawię się tym TP-Linkiem, muszę znaleźć te sztywne ustawienie IP :P (dlink bardziej intuicyjne menu ma..)

0
  • #7 06 Lis 2012 01:14
    anmedia
    Poziom 39  

FoXr0x napisał:
    Właśnie o to chodzi, że Remote (taki program w tablecie od samsunga do TV) działa widzi telewizor na automacie i przełącza programy i można grać w jakieś tam gierki takie proste...

Ok, jesli to program ... Tzn dziala to niezaleznie, czy tablet musi byc podpiety do sieci np za pomoca wifi. Czy jesli calkowicie sie odlaczysz od sieci, tez to dziala?

FoXr0x napisał:
    Allshare oczywiście jest, ale coś nie działa udostępnianie plików... w allshare nie widzi telewizora... a w remote (pilocie wirtualnym) widzi i działa świetnie

Poszukaj w AllShare w tablecie, tam gdzie masz urzadzenia, sprobuj wlaczyc wyszukiwanie urzadzen, lub recznie wyszukaj. Oczywiscie Tv musi byc wlaczony do sieci zanim przystapisz do wyszukiwania.

0
  • #8 06 Lis 2012 13:54
    FoXr0x
    Poziom 9  

No niestety, chodzi o to, że Allshare był włączony w tablecie i próbowaliśmy szukać urządzenia i nic... w Allshare nie widzi TV, a w Remote jest widoczny telewizor (ten wirtualny pilot w tablecie) i przełącza kanały i kursorem można ruszać na ekranie.

Oczywiście wszystko odbywa się przez WIFI (a telewizor podłączony do kabla, ten sam router)

Co lepsze Allshare w telewizorze też nie widzi Tableta... a laptopa widziało (nagrałem Allshare + połączenie wifi)
    Gdzieś musi być konflikt. Więc może sztywne IP pomoże...

0
  • #9 06 Lis 2012 13:58
    kotsinus
    Poziom 8  

A sprawdzałeś jakie IP ma tablet i czy nie konfliktuje z innymi urządzeniami?

0
  • #10 06 Lis 2012 15:45
    FoXr0x
    Poziom 9  

Pisałem wyżej, urządzenia dostają IP prawidłowo po kolei... bez konfliktów.. dlatego dziwne to wszystko... Samsungowe śmieszne wynalazki...

1