Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon iP1300 cieknie - tusz wycieka z każdego kartridża nawet oryg.

tilin 05 Lis 2012 11:02 1773 2
  • #1 05 Lis 2012 11:02
    tilin
    Poziom 2  

Gorąco proszę o pomoc kogoś kto zna się na tej drukarce. Męczę się z nią okrutnie i nie wiem kompletnie co zrobić; Będę wdzięczny za poradę.

Drukarka notorycznie zalewa tuszem (czarnym z kartridża PG-40). Miałem już 2 różne kartridże regenerowane (sam nie napełniam) a ostatnio kupiłem oryginalny z canona. Zanim go zainstalowałem wyczyściłem drukarkę bardzo dokładnie, wyprałem z tuszu gąbeczki na stacjach gdzie parkuje głowica, itp. Po zainstalowaniu oryginalnego kartridża i próbnym wydruku stało się to co przy wcześniejszych próbach - po kilku godzinach stacja parkowania głowicy jest totalnie zalana tuszem a głowice kartridża oblepione tuszem. Wydruki pozamazywane i poplamione.

Czy to możliwe, że sama drukarka jest popsuta jakoś? Jak to sprawdzić czy naprawić? Próbowałem szukać czy nawet robić jakiś reset ustawień fabrycznych (bez powodzenia). Będe wdzięczny za radę - żal mi pieniędzy na te tusze które kupiłem, ale i sprawna drukarka jest mi potrzebna :(.

0 2
  • #2 05 Lis 2012 13:26
    endriuf
    Spec od drukarek

Wygląda na zapchane wężyki odprowadzające tusz do pampersa.

0
  • #3 05 Lis 2012 15:13
    tilin
    Poziom 2  

Dziękuję; spróbuje to zatem rozebrać i zobaczyć. Ja raczej myślałem o czymś w kierunku ciśnienia w kartridżu, ale nie znam się na tym jak drukarka jest w tym zakresie skonstruowana.

0