Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG32LC46. chassis LD73A - Nie załącza sie za drugim i następnym razem.

Lucjan52 05 Nov 2012 13:42 2163 12
    Lucjan52
    Level 27  
    Telewizor załącza się. Wszystko w normie. Po wyłączeniu do stb, nie da sie ponownie załączyć. Dioda miga na zielono 5 razy, nastepnie 1 raz na czerwono. Pozostaje tylko 5V. Napiecie ON off 2,8V również spada do 0. Podstawiłem wszystkie kondensatory w inwerterze i w zasilaczu. Po wyłączeniu z sieci na co najmniej 30 sekund, można ponownie załączyć.Wszystkie napiecia t.j 19V,12V, 6,5V, 3,4V i 5V w normie.Czy ktoś z kolegów spotkał sie z takim felerem?
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Kolega powinien sprawdzić czy napięcie ok 400V na wyj. ukł. PFC nie 'przysiada' mu trochę po starcie odbiornika. Gdy telewizor 'odstoi' trochę po wypięciu z sieci kondensator główny przetwornicy jest lepiej 'doładowywany' po następnym uruchomieniu TV -więc ten może wówczas działać bez problemów, aż do wyłączenia do standby i uruchomienia go ponownie oczywiście :D

2) Usterka też może być w main również, gdyż po wyłączeniu z sieci i załączeniu na nowo restartowany jest procesor.

Pozdrawiam.
    lamer.
    Level 33  
    zbyszekskibinski wrote:
    Gdy telewizor 'odstoi' trochę po wypięciu z sieci kondensator główny przetwornicy jest lepiej 'doładowywany'

Co za bzdury...... Aż przykro czytać.
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    lamer. wrote:

Co za bzdury...... Aż przykro czytać.

A kazałem ci to czytać? To nie są wiadomości dla ciebie. Kondensator jest rozładowywany przez rezystor po wyłączeniu telewizora a po jego ponownym włączeniu prąd ładowania jest znaczny, bo jakby go nie było to po co instalować układ wejściowy w przetwornicy AC z termistorem włączonym w szereg? Usuń termistor i wstaw kawałek druta a zobaczysz co stanie się z mostkiem Graetza! Lepiej byłoby abyś zajął się moderowaniem innych postów!
    lamer.
    Level 33  
    zbyszekskibinski wrote:
    a po jego ponownym włączeniu prąd ładowania jest znaczny, bo jakby go nie było to po co instalować układ wejściowy w przetwornicy AC z termistorem włączonym w szereg?

A jakie to ma znaczenie dla startu, lub nie, przetwornicy? Jakie znaczenie dla startu przetwornicy ma większy czy mniejszy prąd ładowania kondensatora?
    Może lepiej zająć się brakiem napięcia On/Off o którym pisał autor, zamiast wypisywać głupoty o prądzie ładowania kondensatora.
    rvbn
    Level 2  
    Quote:
    A kazałem ci to czytać? To nie są wiadomości dla ciebie.

A dla mnie też nie?
    Bzdura to bzdura i obojętnie dla kogo przeznaczona...
    mirex
    Level 43  
    zbyszekskibinski wrote:
    Usuń termistor i wstaw kawałek druta a zobaczysz co stanie się z mostkiem Graetza!

No co się stanie? Niejeden TV pobierający więcej mocy tak pracował i wszystko wytrzymuje.
    Owszem, dobrze, że jest ograniczenie, to jest profesjonalne. I tyle.

Wiesz w ogóle na pewno, w którym momencie, na ten kondensator, w tym konkretnym TV, jest podawane napięcie z mostka?
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Nie wiem czy Lamer i Witek kiedyś naprawiali np: Philips, model 32PFL5403D gdzie pojawia się 6 mrugnięć i odbiornik przechodzi do standby za drugim włączeniem. Wystarczy wyciągnąć sznur z sieci i rozładować 'duży kondensator' i co się okazuje? TV śmiga bez zarzutów aż do wyłączenia go. Wymiana rezystorów w sekcji startowej kontrolera PFC załatwia problem. Tak więc widzisz Lamerze procesor na SSB wyłacza ON/OFF tylko z powodu niepoprawności działania tej przetwornicy. Możliwe, ze tak jest ale by nie musi w przypadku autora, bo przecież podałem drugą możliwość usterki w mojej pierwszej wypowiedzi?

Kolega Lamer ma dużą wiedzę teoretyczną tylko i nie miał dużego doświadczenia z telewizorami LCD?

Dodano po 8 [minuty]:

[quote="mirex"]
    zbyszekskibinski wrote:

Wiesz w ogóle na pewno, w którym momencie, na ten kondensator, w tym konkretnym TV, jest podawane napięcie z mostka?

Sa dwa rodzaje TV gdzie napięcie 320V jest na tym kondensatorze już w standbaju, lub też dopiero po załączeniu telewizora (w czuwaniu jest na nim ok 0V) a po starcie pojawia się 390-400V. Ja nie sprawdzałem schematu telewizora, tylko podpowiedziałem ogólnie autorowi, żeby sprawdził czy jest 400V a zrobiła się z tego bezsensowna debata :D No i po co to?
    mirex
    Level 43  
    Że są dwa rozwiązania, to wszyscy dobrze wiemy. I dlatego pytałem, czy wiesz jak jest w tym konkretnym. Bo jeśli 320V jest zawsze, to Twoja porada - w tym wypadku - była bez sensu. Pomijając już całą resztę. ;)
    Można było ewentualnie dopytać autora i wtedy rozwijać wątek.

Żadna dyskusja nie jest bez sensu, byle o konkretach. Bo czy teraz, czy kiedyś, ktoś na tym skorzysta.
    No a poza tym chyba już się przyzwyczaiłeś, że na tym forum większość "niefortunnych porad" jest wychwytywana. ;) I bardzo dobrze!

Ten przykład z Philipsem, choć oczywisty, też cieniutki w tym wypadku.
    Jak będziesz miał drugiego takiego, to zaprzęgnij autotransformator do pracy i sprawdź kiedy Ci PFC zaskoczy przy sprawnych rezystorach. I co powie na to płyta główna, pomimo obniżonego napięcia na ... "dużym kondensatorze". ;)
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    No więc dobrze panowie, załóżmy, że usterka po stronie płyty main... tak więc czy szanowny kol. mirex może podać jeden scenariusz, dla którego telewizor odmawia pracy za drugim czy trzecim włączeniem?A za pierwszym jest wszystko ok i wszystko 'śmiga' jak należy?

Może zmiana softu wyleczy? No bo' info' o wł. i wył. TV znajduje się w pamięci? No ale o tym nie będę mówił, bo ostatnio gdy prawdę powiedziałem to 'za prawdę zostałem pobity'...
    mirex
    Level 43  
    Po pierwsze po co mamy zakładać coś. Nawet nie wiadomo o czym właściwie. O tym Twoim Philipsie (załóż temat, podaj szczegóły, w tym obsadę płyt, zobaczymy czy są papiery no i jakie informacje docierają z zasilacza do main) , czy tym LG kolegi Lucjana?
    Po drugie - staramy się tu o konkretach rozmawiać, popartych pomiarami, testami, a nie snuć teorie o możliwych i niemożliwych zdarzeniach.

Dzisiaj na przykład wymieniałem sterownik przetwornicy. Bo włączał się TV kiedy chciał. I co? Mam teorię teraz dorabiać dlaczego na jednym chodzi, a na drugim nie?
    Czy może Lucjanowi polecić to samo, bo u mnie się sprawdziło. Co prawda to nie był LG, ale przecież to tylko elektronika. ;)
    lisek
    Service technician RTV
    jak mas taki Main jak Link_tutaj
    to był dla niego zestaw-kit z chyba 8-elektrolitów i podmiana ich pomagała w 70% "podobnych " uszkodzeń jak i autora tematu.
    Chyba ten kit (podane były nr. elektrolitów na płycie) sprzedawała ta sama firma.

p.s
    warte Link_poczytania
    Lucjan52
    Level 27  
    Dziekuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Usterka juz znaleziona. Powodem tego stanu rzeczy była usterka transoptora PC 130. Przy niskiej temperaturze pracował normalnie, a w temperaturze pokojowej bzikował.
    Jest natomiast inna sprawa. Potrzebuje sposób wejścia w tryb sewisowy tego telewizora. Nie można załączyć pasma cyfrowego DTV. Jest napis na szaro i nie wchodzi w DTV. Myślę że mozna to zrobić w trybie serwisowym. Może ktoś wie jak przywrócic DTV?