Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie routera d-link dir300 do routera tp-link TD-W8901G

05 Nov 2012 13:49 3840 7
  • Level 2  
    Witam,

potrzebuję pomocy w połączeniu dwóch routerów i podzieleniu neostrady. Do routera adsl tp-link mam podpięte łącze neostrady. Chciałbym kablem sieciowym podpiąć do niego drugi router bezprzewodowy d-link dir300 i tym sposobem zapewnić sobie dobry zasięg bezprzewodowego internetu w drugiej części domu. Niestety po podpięciu kabla sieciowego do drugiego routera d-link zaczynają się schody i nie wiem jak skonfigurować sieć. Istotne, że podpinając kabel sieciowy bezpośrednio do komputera internet hula bez problemu. Dlatego proszę o podpowiedź co i jak ustawić?

Dodano po 1 [minuty]:

serock wrote:
    Witam,

potrzebuję pomocy w połączeniu dwóch routerów i podzieleniu neostrady. Do routera adsl tp-link mam podpięte łącze neostrady. Chciałbym kablem sieciowym podpiąć do niego drugi router bezprzewodowy d-link dir300 i tym sposobem zapewnić sobie dobry zasięg bezprzewodowego internetu w drugiej części domu. Niestety po podpięciu kabla sieciowego do drugiego routera d-link zaczynają się schody i nie wiem jak skonfigurować sieć. Istotne, że podpinając kabel sieciowy bezpośrednio do komputera internet hula bez problemu. Dlatego proszę o podpowiedź co i jak ustawić?

Jeszcze schemat: Podłączenie routera d-link dir300 do routera tp-link TD-W8901G
  • Level 43  
    dir-300 konfiguracja
    - wyłącz DHCP server
    - zmień LAN IP na 192.168.1.221
    - ustaw WIFI: security wpa2-psk, hasło 12 znaków

port WAN w dir300 zostaw pusty, kable tylko do portów LAN
  • Level 2  
    Znalazłem instrukcję tego routerka i zrobiłem zgodnie z tym co napisałeś i co znalazłem w instrukcji.
    1. Wyłączyłem UPnP.
    2. Wyłączyłem DHCP.
    3. Ustawiłem LAN IP na 192.168.1.221

Niestety nadal nie mam połączenia z internetem :\

Czy powinienem jakoś ustawić IP komputera?
  • Level 43  
    Daj schemat połączeń.
  • Level 43  
    Zepnij dir-a przez port WAN (internet) wylacz TP-Linka i zalacz poczekaj na przydzielenie adresu.
  • Level 2  
    bogiebog wrote:
    Daj schemat połączeń.

A jaki dokładnie schemat masz na myśli?
  • Moderator of Networks, Internet
    Jaki port wykorzystujesz do połączenia d-linka z tp-linkiem (INTERNET czy LAN).
  • Level 2  
    jimasek wrote:
    Jaki port wykorzystujesz do połączenia d-linka z tp-linkiem (INTERNET czy LAN).

Kabelek jest wpięty do routera podpiętego pod neostradę TP-LINK do portu lan oraz do portu lan w D-LINKu.