Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monofoniczny wzmacniacz audio w klasie D z wejściem PDM

ghost666 05 Nov 2012 16:18 1275 0
Computer Controls
 • Monofoniczny wzmacniacz audio w klasie D z wejściem PDM Firma Analog Devices wprowadza do sprzedaży nowy scalony układ audio. SSM2537 to miniaturowy wzmacniacz mocy pracujący w klasie D, oferujący lepsze parametry niż istniejące rozwiązania składające się wzmacniacza klasy D oraz przetwornika cyfrowo-analogowego. Układ ten jest idealny do stosowania w aplikacjach gdzie istotne jest niewielkie zużycie mocy a przy tym poziom szumów otoczenia jest na tyle wysoki iż może zakłócić niewielki sygnał wysyłany do wzmacniacza. Targetem tego układu są głównie telefony komórkowe i przenośne odtwarzacze multimedialne.

  SSM2537 składa się z przetwornika cyfrowo-analogowe, wzmacniacza mocy i cyfrowego interfejsu PDM - wszystko zintegrowane w jednym układzie. Wbudowany DAC Σ-Δ charakteryzuje się niewielkim zużyciem prądu i doskonałymi parametrami pracy. Dzięki zintegrowaniu DACa i wzmacniacza mocy wpływ zewnętrznego szumu na sygnał jest niewielki. Odstęp sygnału od szumu w układzie wynosi aż 103 dB, a amplituda wyjściowego szumu to zaledwie 25 µV rms.

  Układ zoptymalizowany jest do zasilania napięciem 3,6 V lub 5 V. Przy obciążeniu 4 Ω i zasilaniu 5 V dostarcza on do 2,5 W ciągłej mocy nie przekraczając 1% THD+N. To wszystko przy efektywności dochodzącej do 93%. Dzięki wbudowanej funkcjonalności pozwalającej na wyłączenie układu, w takim stanie pobiera on nie więcej niż 1 µA prądu.

  SSM2537 pracować może w szerokim spektrum temperatur, od −40°C do +85°C. W układ wbudowano zabezpieczenie termiczne i przeciwzwarciowe. Produkowany jest w miniaturowej obudowie BGA (1,3 mm × 1,3 mm) na zaledwie 9 kulkach.
  Źródła:
  http://www.analog.com/en/audiovideo-products/audio-amplifiers/ssm2537/products/product.html#

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11288 posts with rating 9546, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls