Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do komputera (muzyka, gry) - karta dźwiękowa i głośniki 2.0/2.1 za ok. 700 zł

DVD9 05 Lis 2012 17:04 4299 10
  • #1 05 Lis 2012 17:04
    DVD9
    Poziom 6  

Witam!

Nadszedł czas (i pieniądze) na zakup czegoś normalnego do muzyki (głównie rock, czasem zarówno coś cięższego, jak i lżejszego, ale żadnego hip-hopu, techno, klubowej itp.) oraz gier, rzadziej film/serial.
    Pokój ma ok. 12 m kw., komputer stoi w rogu.
    Na modyfikacjach i składaniu zestawów audio się nie wyznaję, więc proszę w miarę możliwości o "gotowe" sprzęty, bez potrzeby poważniejszych ingerencji.
    Dysponuję ok. 700 zł, ale jeśli polecicie coś zdecydowanie bardziej wartego zakupu od tego przedziału (+100-150 zł), to jestem otwarty na propozycje.
    Jako że pokój nie jest duży, zapewne wybiorę coś spośród 2.0 (Modecom MC-HF100?) lub 2.1.
    Co do karty, czy np. Asus Xonar DX będzie dobry?
    A może warto zainwestować też we wzmacniacz?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!

0 10
  • #2 05 Lis 2012 19:51
    Disconect
    Poziom 12  

Witaj
    Nie obraz się ale Twoja wypowiedz jest bez sensu ! .("Rubta co chceta bo potrzebuja")
    Nie dziw się więc ze większość ignoruje Twoje "Pytania"
    PC nie jest całym sprzętem do słuchania muzyki (chyba ze na samych słuchawkach) a i to nie do końca .
    Asus Xonar idziesz na maxa ? Masz jakiś "konkretny" wzmacniacz połączony za pomocą "DAC-a" z PC
    Nawet zwykły Creative Sound Blaster Audigy czy X-Fi w połączeniu z gotowym zestawem typu Logitech (X-210/230 czy X-530/540) nie wniesie większych zmian w stosunku do zintegrowanego na płycie głównej w PC .
    Masz jakiś zestaw głośników (podstawkowe monitorki czy duże podłogowe) wzmacniacz ?
    Czy będziesz podpinał PC prze DAC-a lub zwykłym wyjściem typu "Mini-Jack & Chinch" ?
    Komputer stacjonarny (Tower) czy Laptop (karta na PCI czy USB) ?
    To dosyć ważne informacje przy doborze karty dźwiękowej (ilość i rodzaje IN/OUT)
    Czy po prostu chcesz wydać "700zł" na coś co nie przyniesie widocznych zmian na lepsze tylko poprawi Ci samopoczucie ?

DVD9 napisał:
    Co do karty, czy np. Asus Xonar DX będzie dobry?

Nie biorąc pod uwagę bardziej profesjonalnych konstrukcji kart typu "E-MU" będzie bardzo dobry

0
  • #3 05 Lis 2012 23:54
    DVD9
    Poziom 6  

Właśnie o to chodzi, że do tej pory nie inwestowałem w sprzęt grający, więc nie mam nic ponad stare, lipne pierdziawki 2.0 (o firmę nie pytaj) bez wzmacniacza i przetwornika.
    Nie jestem obeznany w temacie, dlatego się pytam, czy w ogóle warto wydać te 700 zł albo więcej (nie powiedziałem, że musi być minimum tyle - jak będzie mniej, też dobrze).
    W przyszłym roku dokupię coś do zestawu, dlatego nie chcę brać pierwszych głośników z brzegu i potem zaczynać zabawy od nowa. Za wszelkie sugestie co do wzmacniacza i DACa również będę wdzięczny.
    Komputer stacjonarny (karta na PCI/PCI-E).
    Sprzęt oczywiście może być używany.

0
  • #4 06 Lis 2012 03:29
    Disconect
    Poziom 12  

Nadal nie napisałeś nic o zintegrowanym układzie dźwiękowym Twojej płyty głównej komputera ?

DVD9 napisał:
    Nadszedł czas (-) na zakup czegoś normalnego do muzyki (-) oraz gier, rzadziej film/serial.

Gry i film lepiej w 5.1 więc w (+/-) 700zł wchodzi karta dźwiękowa i zestaw głosików
    Przykładowo Genius SW-HF 5.1 6000 (5050 -150zł) (+/- ) 499zł + Sound Blaster Audigy 2 Platinum Ex (+/-) 250zł
    Do komputera (muzyka, gry) - karta dźwiękowa i głośniki 2.0/2.1 za ok. 700 zł Do komputera (muzyka, gry) - karta dźwiękowa i głośniki 2.0/2.1 za ok. 700 zł
    Jak do muzyki (stereo) i tu wydatków więcej jako że nie posiadasz wzmacniacza i kolumn .
    Na początek karta PRODIGY HD2 Advance (+/-) 400zł Reszta To już Twoja decyzja + ($)
    Do komputera (muzyka, gry) - karta dźwiękowa i głośniki 2.0/2.1 za ok. 700 zł
    Specyfikacja napisał:
    PRODIGY HD2 ADVANCE DE to najnowszy model firmy Audiotrak. Został on stworzony, aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku stereo z komputera. Karta powstała w oparciu o wysokiej klasy kontroler audio od VIA – Envy24T (24bit/192kHz) oraz dwukanałowy DAC klasy premium firmy AKM - AK4396. Wyjście audio pracuje w konstrukcji FDO (Full Differential Output) i jest wykonane przy użyciu trzech OPAMPów. Wszystkie wzmacniacze operacyjne umieszczone są w podstawkach co umożliwia wymianę ich przez użytkownika w celu dostosowania balansu tonalnego do własnych preferencji . Karta wyposażona jest również w filtr PNK (PCI Noise Killer), którego zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń mogących przedostać się przez szynę PCI.
    Złącze optyczne umożliwia wyprowadzenie dźwięku 5.1 do systemu kina domowego lub dekodera AC3/DTS. Karta posiada również wbudowany wzmacniacz słuchawkowy obsługujący słuchawki ponad 150Ohm. Całości dopełniają złącza RCA wyjścia liniowego oraz złącze Line-In w postaci mini-jacka stereo przeznaczone do podłączenia tunera TV.

0
  • #5 06 Lis 2012 06:48
    DVD9
    Poziom 6  

7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec (Asrock P67 Pro3).
    http://www.asrock.com/mb/overview.pl.asp?Model=P67%20Pro3

W takim razie chyba pozostanę przy tym 5.1 póki co.
    A jeśli chciałbym dokupić wzmacniacz i kolumny, z jakim wydatkiem musiałbym się liczyć?

Tego Sound Blastera widzę ciężko złapać, Audiotrak jest za ok. 370 zł.

0
  • #6 06 Lis 2012 18:51
    Disconect
    Poziom 12  

Witam

DVD9 napisał:
    7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec (Asrock P67 Pro3).

To wystarczający układ do gier , filmu czy muzyki moim zdaniem zbędne jest kupowanie następnej karty dźwiękowej.
    Wystarczy do obecnej dokupić wymienione już zestawy Geniusa .
    Kupowanie Prodigy Hd2 będzie sensownym rozwiązaniem z odrębnym wzmacniaczem i kolumnami zestawów Hi-Fi .
    Natomiast co kupić musisz najpierw sam określić ile chcesz przeznaczyć środków na ten cel .
    Jeśli dysponujesz obecnie tylko wymienioną kwotą a zestaw potrzebny Ci na „wczoraj” to lepiej przeznacz całą kwotę na sam „Aktywny” zestaw głośników 5.1
    Co do odrębnego zestawu na pewno już przeglądałeś jakieś zestawy tego typu.
    Nie wolisz zbudować odrębnego zestawu (Audio/Video) na normalnych zestawach dvd + amplituner (wzmacniacz) CD , a komputer zaopatrzyć w sam zestaw 2.1 .

0
  • #7 06 Lis 2012 21:02
    DVD9
    Poziom 6  

Ok, w takim razie daruję sobie kartę muzyczną.
    Bardzo pilnie kupić nie muszę. Za jakiś czas uzbieram na coś porządnego. Póki co zatem wezmę 2.0 albo 2.1, jak radzisz.
    Z zestawów 2.1 zastanawiałem się nad Microlabem FC-530, ewentualnie Logitech Z-623 (choć ten jest akurat dość drogi i ma chyba za dużą moc, jak na takie pomieszczenie). Jak uważasz?

0
  • #8 06 Lis 2012 21:15
    kazakovic
    Poziom 11  

Njalepsze glosniki do tej ceny z zestawów 2.1 To Harman Kardon soundsticks II.
    Cena nie powinna przekraczać 700 zł , a z tych mniejszych cen to polecam JBl SPOT do 400 zł.
    Zestaw 5.1 to trosze dużo jak na taki pokój za tą cenę można nabyc dobry sprzęt , nie che się wypowiadać na temat 5.1 ponieważ nie miałem okazj testowac u siebie takiego zestawu, jednak można polecic stare Cambridge soundworks 5.1 z cert. THX

Głośniki chodza w parze z kartą dżwiękową polecam zajrzeć na allegro i popatrzeć za asusami nie są wczle takie złe.

0
  • #9 06 Lis 2012 21:57
    DVD9
    Poziom 6  

Wiem, że Asusy nie są złe, ale skoro Kolega wyżej stwierdził, że moja integra do 2.1 wystarczy, to szkoda kasy na zbędne wydatki.

Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na temat tych Harmanów? Jeśli są warte swej ceny, to rozważę, acz nie chciałbym przepłacać z powodu "stylistyki", która ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

A co myślicie o Modecom MC-HF100, Microlab Solo 6C i 7C?

0
  • #10 06 Lis 2012 22:39
    kazakovic
    Poziom 11  

Zależy kto jak woli czy imprezy w domu czy spokojnie słuchanie muzykiw dobrej jakości , glośniki Modecom to dobra firma zwłaszcza że wiekszośc ich wyrobow jest z drewna i sa dobrze wykonane. Dobre przetworniki :D
    Nie wiem jak jest z głośnikami czy tekstyle ich wykonanie gra w parze ze srednimi tonami oraz sopranami co do basu nie mam źadnych zarzutow .
    Cena dobra co do sprzetu :D

Dodano po 35 [minuty]:

Hramany sa robione z najlepszych komponentow . Nie ma co ukrywać są pionierami z firmą JBl w nagłosnieniach studyjnych oraz w kinach .

0
  • #11 07 Lis 2012 15:45
    Disconect
    Poziom 12  

Witam
    Wnioskując z wypowiedzi kolegi”DVD9” stawiam raczej na zestawy „Genius-a” .
    Myślę ze to nastolatek mający pokoik 4m/3m w którym chce sobie zainstalować jakieś głośniejsze audio w połączeniu
    z możliwością obejrzenia filmu lub gry a czasem głośno posłuchać muzyki .

DVD9 napisał:
    nie mam nic ponad stare, lipne pierdziawki 2.0 (o firmę nie pytaj) bez wzmacniacza i przetwornika

Pomagałem koledze (16lat) mojego syna w poskładaniu „PC” oraz „Audio” do niego próby
    „wyciągnięcia informacji na temat jak to ma według niego grać oraz faszerowanie go informacjami testami itd kończyły się fiaskiem”
    Ogólnie miało być w miarę głośno i przyzwoicie do tego nie za drogo .
    Dopiero drobny test przyniósł rezultat (mam w domu nie używane już zestawy które poszły na pierwszy ogień)
    Genius SW-S2.1 350 stwierdził „do bani” i wcale się nie dziwie bo to właśnie „pierdziawki” .
    Logitech X-230 i tu już stwierdził ze „fajne basy” w tym momencie wiedziałem ze nalepszym rozwiązaniem będzie wizyta w „Media Markt” dział PC .
    Jeszcze lepsze wrzenie przyniosły zestawy typu 5.1 jak (bo doszły gry i filmy w tym systemie)
    Po powrocie zamówiłem mu właśnie Genius SW-HF 5.1 6000 .
    Miałem obawy co do pomieszczenia „mała wąska kiszka” około 3m/3.5m (10m^) a subwoofer dosyć spory .
    Po włączeniu pierwszej gry (chyba Killzone 2) z pokrętłem basu na połowę ledwo się doprosiłem o pomoc w
    rozstawieniu reszty głośników .
    Do dziś jest bardzo zadowolony z posiadanego zestawu .
    Co do …
    Kolega napisał:
    Nie ma co ukrywać są pionierami z firmą JBl w nagłosnieniach studyjnych oraz w kinach .

Wole bardziej „namacalne” propozycje firm „Bose” czy „Infinity”(sala kinowa w stosunku do warunków domowych to niezbyt trafne porównanie)
    Tą pierwszą mam w samochodzie NCDC 2013 System Bose , nie wyrywa drzwi z zawiasów ale gra bardzo
    przyzwoicie jak na warunki w których jest zainstalowany .
    Ale mogę się mylić i to „na całej linii” dlatego doradzanie „na sucho” w sprawach audio jest rzeczą trudną .
    Można co najwyżej nakierować kogoś na odsłuchy w sklepach itp.
    DVD9 napisał:
    W przyszłym roku dokupię coś do zestawu, dlatego nie chcę brać pierwszych głośników z brzegu i potem zaczynać zabawy od nowa.

Jeśli jednak w małym, stopniu tranie napisałem mojego „posta” to mając „naście czy xx” lat nie poskładasz
    system audio którego z biegiem lat nie będziesz modyfikował zmieniał lub po prostu rozbudowywał o nowe elementy.
    Od czegoś trzeba zacząć

0