Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowość Dedry DESMI160M, kilka pytań technicznych.

05 Lis 2012 18:01 2394 2
  • Poziom 19  
    Witam.

Pojawiła się nowa spawarka Dedry łącząca w sobie spawanie metodami MIG-MAG oraz MMA.
    Jej fotografia:

Nowość Dedry DESMI160M, kilka pytań technicznych.

Więcej danych Link.

Na panelu przednim brak przełączników pomiędzy danymi metodami spawania, są tylko dwa pokrętła od szybkości posuwu drutu oraz od ustawienia amperażu lub napięcia spawania.

Ponieważ tu na Elektrodzie wyczytałem, że nie ma możliwości w łatwy sposób połączyć tych dwóch metod w jednym urządzeniu dlatego zastanawiam się jak to zrobiono w tej spawarce firmy Dedra. Czy ktoś ma styczność z tą spawarką i może napisać jak sprawuje się ona przy spawaniu MIG-MAG oraz MMA.

Interesuje mnie też jak została rozwiązana sprawa wymaganych różnych charakterystyk transformatora w zależności od zastosowanej metody spawania.

Może ktoś wie w jakiej topologii pracuje ta spawarka oraz jak zrealizowana jest stabilizacja?
  • Poziom 19  
    Liczyłem lechoo na Twoją odpowiedź. To wszystko co napisałeś jest oczywiście prawdą, sam już uzbierałem prawie wszystkie graty by zrobić spawarkę inwerter według kolegi olinek2:).
    Spawarka MMA/TIG/MIG wykonana przez jacusm jest sterowana mikroprocesorem (który steruje kontrolerem PWM) i ma wiele przełączników. Tu natomiast są tylko dwie gałki od posuwu drutu i napięcia/natężenia.
    Dlatego jestem ciekawy jak zrobiła to Dedra. Jeśli to nic skomplikowanego to sam pokusiłbym się o zrobienie takiej spawarki MMA/TIG/MIG.