Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum 4060L CX Plus - Świeci tylko czerwona dioda

05 Lis 2012 18:07 2352 1
  • Poziom 18  
    Witam

Tunerek wczoraj działał bez problemu a dzisiaj rano nie idzie już go włączyć. Jedyne co się świeci to czerwona dioda StyndBy i jak się przyciska klawisze góra/dół na panelu dekodera to na wyświetlaczu wychodzą same "8".

Sprawdziłem napięcia i z opisu przy wtyczce wynika, że powinno być 22V, 12V, 3,3V i 5V - jedno napięcie się nie zgadza, ponieważ przy pinie 12V mam na mierniku 26V. Elementy na wtórnej zasilacza wszystkie sprawne. Nie wiem czy to może być wina tego dziwnego napięcia, czy to już tak ten dekoder ma? Nieraz pisze na płytce, że ma być takie napięcie a w rzeczywistości jest inne. Najlepiej by było pomierzyć te napięcia przy sprawnym dekoderze.

Próbowałem go sprawdzić również poprzez zrobinie aktualizacji przez port RS232 i niestety żadnego odzewu. Swego czasu robiłem już aktualizację najnowszego softu ściągniętego ze strony producenta i oczywiście wszystko poszło ok, od tamtego czasu minęło może pół roku.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł czy to już do kosza się nadaje?
    Dziękuję i pozdrawiam
    Tomasz
  • Poziom 43  
    Może nie do kosza ale do serwisu i owszem. No chyba nie masz zamiaru w nim grzebać?