Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka samsung WF7522S8V - brak reakcji po wymianie blokady drzwi

elpiel 05 Lis 2012 19:13 3876 8
  • #1 05 Lis 2012 19:13
    elpiel
    Poziom 8  

Spaliła mi się blokada drzwi w wyniku czego pralka przestała pracować. Po wymianie blokady (dosyć mocno spaliły się przewody i wtyczka łącząca blokadę z przewodami zasilającymi) po włączeniu do sieci słychać tylko ciche dźwięk przy module - miarowe jakby kliknięcia, brak jakiejkolwiek reakcji wyświetlacza, brak widocznych uszkodzeń kondensatorów na powierzchni modułu. Proszę o pomoc czy to na pewno awaria modułu czy może łudzić się, że to może jakaś pierdoła.

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 05 Lis 2012 20:29
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jeśli blokada prawidłowo podłączona, to trzeba obejrzeć moduł sterujący.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 05 Lis 2012 20:46
    elpiel
    Poziom 8  

blokada podłączona prawidłowo a moduł bez zewnętrznych oznak uszkodzenia.

0
  • #4 05 Lis 2012 20:48
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 05 Lis 2012 21:48
    elpiel
    Poziom 8  

zalany i to grubo tak z pół centymetra, najdziwniejsze jest to że bez względu na to czy podłączona blokada czy też odłączona, po podłączeniu do prądu słuchać przy module jak gdyby kliknięcia

0
  • Pomocny post
    #6 05 Lis 2012 22:57
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

elpiel napisał:
    po podłączeniu do prądu słuchać przy module jak gdyby kliknięcia

Czyli coś tam żyje , pewnie klika przekaźnik . Trzeba dojść do spodniej części modułu i sprawdzić połączenia drukowane .

0
  • #7 06 Lis 2012 07:38
    elpiel
    Poziom 8  

zrobie to po południu i napiszę jak to wygląda, dziękuję za podpowiedź

0
  • #8 06 Lis 2012 18:45
    elpiel
    Poziom 8  

moduł wyjęty żadnych śladów uszkodzenia, żadnych śladów nadpalenia wszystkie kondensatory ok. Mam problem jak sprawdzić czy ewentualnie jest napięcie na wejściu i czy ewentualnie dalej.

Dodano po 10 [minuty]:

czy jest może jakieś zabezpieczenie które mogło zadziałać gdy spaliła się blokada to wywaliło mi bezpieczniki w puszcze?

0
  • #9 22 Lip 2013 11:32
    akudragon
    Poziom 1  

Witam,

ciekaw jestem jak się zakończyła sprawa?

Miałem identyczną awarię tj. spalone przewody i moduł blokady więc wymieniłem na nowy. Po wymianie wyświetlacz i programator działają poprawnie ale po włączeniu jakiegokolwiek programu prania pralka pika 3 razy i na wyświetlaczu pojawia się komunikat "door" (czyli że nie zamknięte drzwiczki). Przed awarią pikała 3 razy bez komunikatu na wyświetlaczu ale się włączało pranie.
    Moduł zalany silikonem zewnętrznie nie zauważyłem żadnych oznak uszkodzenia.
    Jakieś pomysły co może być przyczyną? Jakieś podpowiedzi forumowiczów?

Ciekaw jestem jak kolega ostatecznie przywrócił urządzenie do działania?

-1