Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JUNKERS/ZW 14-2 DVAE - Odpowietrzenie CO

05 Lis 2012 19:15 2994 5
  • Poziom 22  
    Witam,
    posiadam JUNKERS CERACLASS ZW 14-2 DV AE 23
    będę ściągał grzejnik i proszę o poradę jak później po zamontowaniu napełnić/odpowietrzyć instalację.
    Czy wystarczy odpowietrzyć na grzejniku ? i co z uzupełnieniem wody w instalacji ?
  • Poziom 36  
    Montujesz grzejnik, dolewasz wody ,zakręcasz powrót, odpowietrzasz. To wszystko. Ewentualnie dolewasz wody. Ciśnienie na kotle 1,5 bar.
  • Poziom 22  
    Ok, chyba rozumiem.
    Dla pewności, dolewam wody przy wyłączonym piecu ? I odpowietrzam na grzejniku (nie na piecu) ?
  • Poziom 36  
    Na grzejniku, z kotła wody przecież nie spuszczasz. Jak nie będzie ciśnienia w układzie kocioł sam się wyłączy.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    andrefff napisał:
    Jak nie będzie ciśnienia w układzie kocioł sam się wyłączy.

Głęboka teoria. Nie wyłączy się bo nie ma czujnika ciśnienia. Kocioł wymaga utrzymywania ciągłego ciśnienia w kotle 1-1,5 bar.
  • Poziom 11  
    andrefff napisał:
    Montujesz grzejnik, dolewasz wody ,zakręcasz powrót, odpowietrzasz. To wszystko. Ewentualnie dolewasz wody. Ciśnienie na kotle 1,5 bar.

Witam za bardzo nie rozumiem wszyscy zawsze mi mówili zeby napełnic instalacje woda do ok 2.2 - 2.3 bar wyłaczyc kocioł i zaczac od ostatniego grzejnika przy czym zakrecic głowice i odpowietrzac odpowietrznikiem na grzejniku ale zeby zakrecac powrót to tego nikt nie mówił a pytam sie dlatego ze mam problem własnie z poprawnym odpowietrzeniem grzejników kociołek mam Junkersa ceraklass 14-21 DV AE. Teraz moje pyt. to jak to poprawnie zrobic ???