Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Tiida 1,6 - Kasowanie inspekcji

05 Lis 2012 20:43 10548 13
  • Poziom 10  
    Witam,
    Nissan Tiida, benzyna 1,6, 12/2008. Chciałbym skasować komunikat o przeglądzie, który wyświetla się na desce rozdzielczej.
    W warsztacie elektrycznym najpierw kazali przyjechać, potem oddzwonili, że jednak nie dysponują programem do kasowania inspekcji dla tego modelu samochodu, bo nie ma go w Internecie. Zdziwili się, bo ponoć do wszystkich innych do tej pory nie było problemów.
    I zasugerowali, że najprawdopodobniej komunikat da się skasować z panela radia, tylko oni nie wiedzą, jak...
    Radio jest fabryczne, model BP7383 (bez nawigacji i panela dotykowego), mam oczywiście metryczkę ze wszystkimi możliwymi numerami i kodem odblokowującym. Dzwoniłem do Nissana. Skasują, ale kwoty, jak zwykle, kosmiczne (gwarancja skończyła się w styczniu), więc na razie nie skorzystam.
    Czy może ktoś ma wiedzę, jak sobie poradzić w tym temacie? Z góry dziękuję :)

Pozdrawiam,
    Adam R.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam kolego sądzę że nie ma problemu z kasowaniem inspekcji ale trzeba to zrobić przez podłączenie komputera innego sposobu ja przynajmniej nie znam. W tym warsztacie podejrzewam że też by to zrobili ale troszkę zbrakło im wiedzy a to dlatego że tego samochodu nie ma na liście niektórych diagnoskopów. Sposób wysyłam na PW.
  • Poziom 10  
    Teraz wszystko jasne... Serdeczne dzięki, Peter :)
    Pzdr
    A.R.
  • Poziom 30  
    Może tak napisz dla wszystkich?
  • Poziom 10  
    Oczywiście napiszę, tylko poczekam, aż "patent" sprawdzi się u mnie... Nie chcę nikogo niepotrzebnie wprowadzać w błąd ;)
    Dlatego nie kliknąłem jeszcze "Rozwiązano" :)
    Pzdr
  • Użytkownik obserwowany
    o iledobrze pamietam to tam nie ma kasownia testerem tylko trzeba z palucha
  • Poziom 10  
    Ponieważ to już drugi sygnał, który mamy n.t. "palucha", to może podrążmy jeszcze temat, tym bardziej, że "patent" o którym powyżej, dotyczy konkretnego typu diagnoskopu (Autocom), który niestety nie jest powszechny... W "moim" warsztacie mają np. Megamaxa.
    Pzdr
  • Poziom 38  
    W serwisie kasują inspekcje poprzez serwisówkę czyli nissan consul wiec jest możliwość skasowania poprzez diagnoskop, tylko tak jak w przypadku autocoma nie ma tego auta w spisie trzeba to zrobić np. poprzez nissana micrę z tym samym silnikiem.
  • Poziom 15  
    fjodek ma racje potrzeba tylko palucha ,akurat dzisiaj miałem takie auto na service ...
    pozdr.
  • Poziom 38  
    Rozwiń swoją wypowiedź i podziel się z innymi jak tego dokonałeś
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jak zwykle tajemnica publiczna...
    proszę

Obsługa

WŁĄCZYĆ zapłon.
    W ciągu 5 sekund: Nacisnąć przycisk na tablicy i przytrzymać przez 3 sekundy.
    Symbol klucza do śrub i licznik kilometrów zaczynają migać
    Puścić przycisk [A].
    Zaczekać, aż wyświetlacz powróci do wskazania poziomu oleju.
    WYŁĄCZYĆ zapłon.

Zerowanie danych przebiegu

WŁĄCZYĆ zapłon.
    W ciągu 5 sekund: Nacisnąć przycisk 113666.A i przytrzymać przez 3 sekundy.
    Symbol klucza do śrub i licznik kilometrów zaczynają migać
    Puścić przycisk [A].
    Wybrać odpowiedni przebieg:
    Przycisk [A] naciskać wielokrotnie, aby nastawić przebieg w km pozostały do następnego przeglądu (1000-30000 km).
    Zaczekać, aż wyświetlacz powróci do wskazania poziomu oleju.
    WYŁĄCZYĆ zapłon.
  • Poziom 10  
    Przemo, jesteś wielki :)))
    Nie było mnie jakiś czas w kraju, więc nie mogłem sprawdzić procedurki. Wczoraj to zrobiłem, oczywiście wszystko "hula jak ta lala", więc wielkie dzięki, również w imieniu wszystkich "tiidowców", zainteresowanych tematem ;)
    Serdecznie pozdrawiam,
    Adam
  • Poziom 1  
    przem27 -DZIĘKUJE BARDZO za informację w Tiida 1,8 też działa [/b]
  • Poziom 10  
    Więc problem rozwiązany i temat zakończony :)