Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja kabla sieciowego

05 Lis 2012 22:51 2466 5
  • Poziom 11  
    Zainteresowałem się budową sieci u mnie w domu.
    W sklepie samoobsługowym z urządzeniami sieciowymi natknąłem się na dwa dotąd nie spotkane przeze mnie przedmioty w tym dziale. Opisu one nie miały, a nawet nie miałem kogo spytać co to jest. Na pierwszy natknąłem się przy wyborze kabla do mnie do domu.

Co to jest i do czego to służy? na pierwszy rzut oka skrętka RJ45... ale czemu żyły mają takie dziwne kolory... każdy inny?

A na druki natknąłem się przypadkowo, zastawiałem się do czego to i jaki ma to związek z siecią.

Będę wdzięczny jeżeli ktoś zaspokoi moją ciekawość. :idea:
  • Użytkownik obserwowany
    Kable np: ustawiania konfiguracji routerów/ sprzętu CISCO od internetu.
  • Poziom 31  
    Ten pierwszy kabel to pewnie zwykła (nie)krosowana skrętka z końcówkami rj45 tzw. kabel sieciowy, który nie ma zachowanej kolorystyki izolacji żył
    Sprawdź sobie układając wtyczki tak samo czy w obydwóch kolejność żył jest taka sama a dowiesz się czy jest krosowany

Drugie zdjęcie to jakaś przejściówka rs-232, tylko niestety nie widać na jaki port ale kilka(naście) lat temu występowały przejściówki z rs-232 na ps/2 więc może to jakiś leżak magazynowy ;)
  • Poziom 10  
    Jeżeli chodzi o pierwsze zdjęcie - to wygląda mi na kabel konsolowy (rollover)

Odnośnie drugiego zdjęcia to pewnie adapter RJ45-DB9.

Link
  • Poziom 33  
    gallus [pl] napisał:
    Ten pierwszy kabel to pewnie zwykła (nie)krosowana skrętka z końcówkami rj45 tzw. kabel sieciowy, który nie ma zachowanej kolorystyki izolacji żył
    Sprawdź sobie układając wtyczki tak samo czy w obydwóch kolejność żył jest taka sama a dowiesz się czy jest krosowany

Drugie zdjęcie to jakaś przejściówka rs-232, tylko niestety nie widać na jaki port ale kilka(naście) lat temu występowały przejściówki z rs-232 na ps/2 więc może to jakiś leżak magazynowy ;)
    Ze zdjęcia wychodzi, że to nie skrętka tylko taśma, a taśmy zachowywały się różnie w sieciach. Prędzej służy to do jakiegoś interfejsu np: RS-232. Co do drugiego ustroistwa to prawdopodobnie rj45->Rs-232. Kiedyś stosowałem podobne cuda do SMDR-ów w centralach tel.
  • Poziom 29  
    ew. drukarki fiskalne, czy terminale.
    ten kabel nie jest do sieci tylko do komunikacji miedzy urządzeniami np. komputer drukarka fiskalna, terminale itp...