Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka do biura - laserowa czy atramentowa?

06 Lis 2012 01:09 6765 16
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam do wydania 1000 zł na drukarkę laserową. Będzie pracowała w biurze (dużo faktur i innego drukowania). Chcę kupić nową. Warunkiem koniecznym są również niewielkie rozmiary urządzenia.

Jakiego sprzętu szukać, żeby działała i miała jak najlepszy stosunek wydajność/cena.

Kolega ze sklepu podsuwa mi strasznie duże urządzenie Epsona (niestety nie pamiętam modelu), kombajn, atrament i w ogóle cuda na kiju. Wydajność ma ponoć 3500 stron z czarnego tuszu, który kosztuje ponoć 150 zł. Nawet nie mam pojęcia, czy to dobra wydajność? Czy z laserowej drukarki będę miał lepszą wydajność, za mniejsze pieniądze?

Raczej nie będę drukował w kolorze.
  • Poziom 19  
    Witam.
    To może podam tak mniej więcej odnosnie laserowek.
    Mała i poręczna jest np. Samsung ML2165.

Jest to czarno biały laser, rozdzielczość 1200x1200, szybko drukuje.
    Cena nowej ok 200zł, do tego kupujesz wieczny chip na znanym portalu aukcyjnym i uzupełniasz toner za 9zł na 2tyś stron.
    Koszt jednorazowy drukarki z wiecznym chipem to ok 250zł.
    Potem 9zł Cię kosztuje proszek na 2tyś stron - do firmy wystarczy.

Możesz pomyśleć nad wersją z wifi - jest trochę droższa, ale podłączysz bezpośrednio np 10komputerów do niej.

Za cenę ok 500zł dostaniesz SCX3400 - czyli drukarka taka jak wyżej ze skanerem (czyli urządzenie wielofunkcyjne). Taki sam patent na koszty wydruku. Są też wersje z Wifi.

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów to pisz na priv.
  • Poziom 39  
    Drukarka atramentowa do druku faktur, to DUŻA pomyłka. Kolega, który ci to proponuje wpuści ciebie "w kanał" i na 95% będziesz go przeklinał. Co to w ogóle za pomysł - drukowanie faktur na atramentówkach!!!

Zainwestuj w dobrą laserówkę - skoro nie skanujesz i nie drukujesz w kolorze coś na pewno znajdziesz.
    Polecam Samsung ML3471 - bardzo wydajny toner.

Samsung ML2165, który poleca kolega odradzam - jeśli będzie to używała więcej niż 1 osoba - drukarkę szybko "zajeżdzą". Jedynie patrząc na cenę może (doraźnie) ją kupić.

Nie wiem jak SCX3400 (używałem np. SCX4200 - gdzie standardowo padało pobieranie papieru, oraz SCX4600/4623 - drukarka kiepska do regeneracji + drogi chip 35-38 zł).
  • Poziom 10  
    Dzięki bardzo za sugestie. Mam lekkiego zwisa w związku z Samsungiem. Po pierwsze jakoś czuję wewnętrzną blokadę do nich ze względu na samą koncepcję firmy, która produkuje lodówki, samochody, telefony i kompy...
    Druga sprawa, to że chciałbym uniknąć jakiegoś zamieszania z chipami i innymi "magicznymi" rozwiązaniami - nie lubię i tyle.
    A drukarka będzie działać w sieci i używać jej będą dwie osoby.
  • Poziom 19  
    My jak narazie mamy w firmie Samsunga SCX3405W i super bo bezprzewodowo obsluguje 4 komputery.

Ma wieczny chip za 60zł i teraz po 9zł proszek więc taniej niż atramentowka.

Mamy ja od nowosci i jak narazie jest na gwarancji i śmiga jak trzeba.

Kolego ML3471 może i jest dobra ale gdzie tu dostać nową drukarkę i to na FV aby odpisać w firmie podatek.
  • Poziom 10  
    Właśnie, chodzi o drukarkę nową, którą chcę kupić na fakturę. Mam do wydania 1000 i mogę całą kwotę przeznaczyć na tę operację.

Mogę prosić o wyjaśnienie, o co chodzi z "wiecznym chipem"?

Dodano po 17 [minuty]:

Ok, już wiem co z tym chipem, ale czy nie ma alternatywy dla samsunga?
  • Poziom 32  
    Nowe drukarki laserowe to straszna tandeta. Sądzę iz lepiej zapłać 300zł zł za dobrej klasy używkę niż 800zł za coś nowego.

np. Używany lexmark t640dn - (duplex, sieć), z tonerem na 21.000 stron to 300zł. Nowy samsung 500zł toner na 3500 stron. Dla małej ilości wydruków to faktycznie można zainwestować te 500 i mieć mała drukarkę. Jednak jak drukujesz dużo trzeba się opierać na drukarkach przeznaczonych do takiego obciążenia.
  • Poziom 10  
    A więc jednak padło na używaną drukarkę. Teraz kwestia wybrania konkretnego modelu z niewielkim przebiegiem. W jaki sposób mogę go ustalić i jakiej drukarki szukać?
  • Poziom 11  
    poleciłbym coś z serii starszego HP, np: LJ 1010 i pochodne tej drukarki na toner Q2612A - tanie jak barszcz drukowanie, lub LJ 1160/1320, lub LJ 2014/2015, lub HP 1200/1300 - wszystkie te sprzęty to niezawodne urządzenia, mimo swoich lat i nie jednego już wydrukowanego tysiąca stron,z pewnością posłużą jeszcze kilka ładnych lat. Sam używam HP LJ 1018 już od ponad 4 lat, kupiłem używaną z przebiegiem 6 tys stron, dzisiaj ma przebiegu ma około 19 tysięcy stron i dalej śmiga.
  • Poziom 27  
    Poszukaj HP LJ 4000 lub 4100
    Niezawodna konstrukcja(mam w obsłudze z przebiegiem 1mln,pracują bezszmerowo)
    Tonery do samodzielnej regeneracji.
    Utrzymywać rolki i folię i docisk w dobrym stanie i cieszyć się wydrukiem.
    Uważaj na opcje z dupleksem,w tym wieku rzadko który jest sprawny
    Powodzenia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    OK. Dziękuję bardzo za rady. wybór padł na HP LJ 1200. Zobaczymy czy da radę.
  • Poziom 1  
    Mickpr napisał, że atramentówka do drukowania faktur to duża pomyłka. Dlaczego tak sądzisz? Sam stoję właśnie przed wyborem drukarki do biura, gdzie drukujemy sporo faktur i rozważam Epsona workforce 4515dn + CISS. To zły pomysł?
  • Poziom 39  
    Co do atramentówek sądze, że "zje" cię cena atramentu.
    Ale powiem inny przykład:
    Nasz dyrektor kupił sobie jakiegoś Cannon'a (nie pamietam już) - ale zażądał od razu coś takiego - co się nazywa "system stałego zasilania".
    Polega to na tym, że stawiasz obok drukarki pojemniki z tuszami i doprowadzane sa one do specjalnej zamiennej głowicy (zamiennej do oryginału) poprzez elastyczne (PCW) rurki. Tusz w pojemnikach chyba 200 ml więc nie do "zajechania" dla normalnego użytku, no i cały czas wydruki atramentówki.
    Od jakiegoś czasu dyrektor drukuje arkusze Excel'a w wersji kolorowej, także system się sprawdził.. Nie wiem ile kosztował (kupował to coś kolega), ale chyba coś około 300-400 zł (przy cenie drukarki znaczący wydatek.

A poniżej inny sposób:

Właśnie zaproponowano nam drukarkę sieciową (via LAN) + faks + WiFi z bardzo tanimi materiałami eksploatacyjnymi - a jest to HP Laser Jet 1217 fnw.
    Toner (zamiennik) około 65 zł.
    Chip - 7 zł.
    Kupiliśmy, testujemy, regenerujemy tonery tego typu już od jakiegoś czasu... dam znać po miesiącu czy drukarka "daje radę" (mechanicznie), czy nie.
    A dodam - że służy jako faks, częściowo jako ksero no i jako drukarka sieciowa (dla 2 osób).
    Koszt - ponad 800 zł.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Proponuję niezniszczalną HP LaserJet 1100 posiadam ją od nowości, łatwa do napełniania, toner wymienia się po 4-5 napełnieniach , super sprawa :]
  • Poziom 11  
    Ja proponuję coś z starego HP np. 4100 bardzo dobra drukarka na Alledrogo można coś wyłapać.