Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

drukarka do biura - laserowa czy atramentowa?

Lopez1407 06 Nov 2012 01:09 6849 16
    Lopez1407
    Level 10  
    Witam.

Mam do wydania 1000 zł na drukarkę laserową. Będzie pracowała w biurze (dużo faktur i innego drukowania). Chcę kupić nową. Warunkiem koniecznym są również niewielkie rozmiary urządzenia.

Jakiego sprzętu szukać, żeby działała i miała jak najlepszy stosunek wydajność/cena.

Kolega ze sklepu podsuwa mi strasznie duże urządzenie Epsona (niestety nie pamiętam modelu), kombajn, atrament i w ogóle cuda na kiju. Wydajność ma ponoć 3500 stron z czarnego tuszu, który kosztuje ponoć 150 zł. Nawet nie mam pojęcia, czy to dobra wydajność? Czy z laserowej drukarki będę miał lepszą wydajność, za mniejsze pieniądze?

Raczej nie będę drukował w kolorze.
    eko185
    Level 19  
    Witam.
    To może podam tak mniej więcej odnosnie laserowek.
    Mała i poręczna jest np. Samsung ML2165.

Jest to czarno biały laser, rozdzielczość 1200x1200, szybko drukuje.
    Cena nowej ok 200zł, do tego kupujesz wieczny chip na znanym portalu aukcyjnym i uzupełniasz toner za 9zł na 2tyś stron.
    Koszt jednorazowy drukarki z wiecznym chipem to ok 250zł.
    Potem 9zł Cię kosztuje proszek na 2tyś stron - do firmy wystarczy.

Możesz pomyśleć nad wersją z wifi - jest trochę droższa, ale podłączysz bezpośrednio np 10komputerów do niej.

Za cenę ok 500zł dostaniesz SCX3400 - czyli drukarka taka jak wyżej ze skanerem (czyli urządzenie wielofunkcyjne). Taki sam patent na koszty wydruku. Są też wersje z Wifi.

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów to pisz na priv.
    mickpr
    Level 39  
    Drukarka atramentowa do druku faktur, to DUŻA pomyłka. Kolega, który ci to proponuje wpuści ciebie "w kanał" i na 95% będziesz go przeklinał. Co to w ogóle za pomysł - drukowanie faktur na atramentówkach!!!

Zainwestuj w dobrą laserówkę - skoro nie skanujesz i nie drukujesz w kolorze coś na pewno znajdziesz.
    Polecam Samsung ML3471 - bardzo wydajny toner.

Samsung ML2165, który poleca kolega odradzam - jeśli będzie to używała więcej niż 1 osoba - drukarkę szybko "zajeżdzą". Jedynie patrząc na cenę może (doraźnie) ją kupić.

Nie wiem jak SCX3400 (używałem np. SCX4200 - gdzie standardowo padało pobieranie papieru, oraz SCX4600/4623 - drukarka kiepska do regeneracji + drogi chip 35-38 zł).
    Lopez1407
    Level 10  
    Dzięki bardzo za sugestie. Mam lekkiego zwisa w związku z Samsungiem. Po pierwsze jakoś czuję wewnętrzną blokadę do nich ze względu na samą koncepcję firmy, która produkuje lodówki, samochody, telefony i kompy...
    Druga sprawa, to że chciałbym uniknąć jakiegoś zamieszania z chipami i innymi "magicznymi" rozwiązaniami - nie lubię i tyle.
    A drukarka będzie działać w sieci i używać jej będą dwie osoby.
    eko185
    Level 19  
    My jak narazie mamy w firmie Samsunga SCX3405W i super bo bezprzewodowo obsluguje 4 komputery.

Ma wieczny chip za 60zł i teraz po 9zł proszek więc taniej niż atramentowka.

Mamy ja od nowosci i jak narazie jest na gwarancji i śmiga jak trzeba.

Kolego ML3471 może i jest dobra ale gdzie tu dostać nową drukarkę i to na FV aby odpisać w firmie podatek.
    Lopez1407
    Level 10  
    Właśnie, chodzi o drukarkę nową, którą chcę kupić na fakturę. Mam do wydania 1000 i mogę całą kwotę przeznaczyć na tę operację.

Mogę prosić o wyjaśnienie, o co chodzi z "wiecznym chipem"?

Dodano po 17 [minuty]:

Ok, już wiem co z tym chipem, ale czy nie ma alternatywy dla samsunga?
    zen3x
    Level 33  
    Nowe drukarki laserowe to straszna tandeta. Sądzę iz lepiej zapłać 300zł zł za dobrej klasy używkę niż 800zł za coś nowego.

np. Używany lexmark t640dn - (duplex, sieć), z tonerem na 21.000 stron to 300zł. Nowy samsung 500zł toner na 3500 stron. Dla małej ilości wydruków to faktycznie można zainwestować te 500 i mieć mała drukarkę. Jednak jak drukujesz dużo trzeba się opierać na drukarkach przeznaczonych do takiego obciążenia.
    Lopez1407
    Level 10  
    A więc jednak padło na używaną drukarkę. Teraz kwestia wybrania konkretnego modelu z niewielkim przebiegiem. W jaki sposób mogę go ustalić i jakiej drukarki szukać?
    Wieczor85
    Level 11  
    poleciłbym coś z serii starszego HP, np: LJ 1010 i pochodne tej drukarki na toner Q2612A - tanie jak barszcz drukowanie, lub LJ 1160/1320, lub LJ 2014/2015, lub HP 1200/1300 - wszystkie te sprzęty to niezawodne urządzenia, mimo swoich lat i nie jednego już wydrukowanego tysiąca stron,z pewnością posłużą jeszcze kilka ładnych lat. Sam używam HP LJ 1018 już od ponad 4 lat, kupiłem używaną z przebiegiem 6 tys stron, dzisiaj ma przebiegu ma około 19 tysięcy stron i dalej śmiga.
    Sir Charles
    Level 27  
    Poszukaj HP LJ 4000 lub 4100
    Niezawodna konstrukcja(mam w obsłudze z przebiegiem 1mln,pracują bezszmerowo)
    Tonery do samodzielnej regeneracji.
    Utrzymywać rolki i folię i docisk w dobrym stanie i cieszyć się wydrukiem.
    Uważaj na opcje z dupleksem,w tym wieku rzadko który jest sprawny
    Powodzenia
    User removed account
    User removed account  
    Lopez1407
    Level 10  
    OK. Dziękuję bardzo za rady. wybór padł na HP LJ 1200. Zobaczymy czy da radę.
    ivan_mac
    Level 1  
    Mickpr napisał, że atramentówka do drukowania faktur to duża pomyłka. Dlaczego tak sądzisz? Sam stoję właśnie przed wyborem drukarki do biura, gdzie drukujemy sporo faktur i rozważam Epsona workforce 4515dn + CISS. To zły pomysł?
    mickpr
    Level 39  
    Co do atramentówek sądze, że "zje" cię cena atramentu.
    Ale powiem inny przykład:
    Nasz dyrektor kupił sobie jakiegoś Cannon'a (nie pamietam już) - ale zażądał od razu coś takiego - co się nazywa "system stałego zasilania".
    Polega to na tym, że stawiasz obok drukarki pojemniki z tuszami i doprowadzane sa one do specjalnej zamiennej głowicy (zamiennej do oryginału) poprzez elastyczne (PCW) rurki. Tusz w pojemnikach chyba 200 ml więc nie do "zajechania" dla normalnego użytku, no i cały czas wydruki atramentówki.
    Od jakiegoś czasu dyrektor drukuje arkusze Excel'a w wersji kolorowej, także system się sprawdził.. Nie wiem ile kosztował (kupował to coś kolega), ale chyba coś około 300-400 zł (przy cenie drukarki znaczący wydatek.

A poniżej inny sposób:

Właśnie zaproponowano nam drukarkę sieciową (via LAN) + faks + WiFi z bardzo tanimi materiałami eksploatacyjnymi - a jest to HP Laser Jet 1217 fnw.
    Toner (zamiennik) około 65 zł.
    Chip - 7 zł.
    Kupiliśmy, testujemy, regenerujemy tonery tego typu już od jakiegoś czasu... dam znać po miesiącu czy drukarka "daje radę" (mechanicznie), czy nie.
    A dodam - że służy jako faks, częściowo jako ksero no i jako drukarka sieciowa (dla 2 osób).
    Koszt - ponad 800 zł.
    User removed account
    User removed account  
    Mich43l
    Level 20  
    Proponuję niezniszczalną HP LaserJet 1100 posiadam ją od nowości, łatwa do napełniania, toner wymienia się po 4-5 napełnieniach , super sprawa :]
    mateuszok
    Level 11  
    Ja proponuję coś z starego HP np. 4100 bardzo dobra drukarka na Alledrogo można coś wyłapać.