Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

huawei e3131-nieokreślone połączenie

k-sierra 06 Lis 2012 03:59 5001 5
  • #1 06 Lis 2012 03:59
    k-sierra
    Poziom 21  

Witam.Nie wiem czy dobry dział-jeśli zły to proszę o przeniesienie i przepraszam.
    Problem polega na tym że co jakiś czas zrywa połączenie z orange i wyświetla się napis-nieokreślone połączenie,zamiast połączona z internet.Oszczędzanie energii na portach usb wyłączone.
    Walczę z problemem już od miesiąca,sieć orange + huawei E3131
    Zasięg jest bardzo dobry,komputer świeżo po formacie i też nie pomogło.
    Kilka telefonów do obsługi klienta bez rezultatu.
    Może ktoś miał podobny problem i wie gdzie tkwi problem.
    Nie jestem pewny czy gdzieś po cichu nie łączy się z jakąś siecią WiFi ?
    Niby nic windows nie pokazuje,ale czasem jak gdzieś kliknę(tu nie pamiętam gdzie dokładnie) w menadżera połączeń to wyświetla komunikat że połączenie realizowane jest po za aplikacją czy coś takiego.Dodam że mam dołożoną antenę i wystawiona za okno.
    Może ktoś wie jak zablokować połączenia WiFi w tym durnym menadżerze od orange.
    Jeszcze jedno,menadżer połączeń orange nie pokazuje żadnych sieci dostępnych.

0 5
  • #2 06 Lis 2012 21:35
    sosen86
    Poziom 13  

Korzystasz z laptopa czy z komputera stacjonarnego? Masz możliwość włożenia karty SIM do telefonu i sprawdzenia jak działa internet, gdy podłączysz telefon, jako modem?

0
  • #3 07 Lis 2012 10:56
    k-sierra
    Poziom 21  

Komputer stacjonarny.
    Mam możliwość spr. w tel. tyle że będzie to bardzo kłopotliwe dlatego że potrafi cały dzień być dobrze.
    Ale podsunąłeś mi pomysł.Czasem przez dobre 20min nie mogę się połączyć,wtedy sprawdzę.
    Ludki z orange mówią że jest wszystko w porządku,że to musi być coś z komputerem.

0
  • #4 07 Lis 2012 20:46
    sosen86
    Poziom 13  

Podłączasz do portu USB z tyłu czy gdzieś do portów z przodu?

0
  • #5 10 Lis 2012 07:25
    k-sierra
    Poziom 21  

Wszystkie gniazda usb sprawdzane..........Najgorsze w tym wszystkim jest totalny brak kompetencji pracowników orange.pl
    Nie wiem po co oni tam siedzą-to samo było by osła zatrudnić i robił by za kopkę siana.
    Kilkanaście telefonów i nikt nie był w stanie pomóc.Na pytanie czy można zainstalować innego menadżera połączeń babsko po drugiej stronie słuchawki powiedziało że nie można.
    Dopiero wczoraj trafiłem na gościa który sam ( chyba nieoficjalnie ) przyznał że to bubel i polecił zainstalować MOBILE PARTNER .
    Wszystko śmiga jak dawniej :) Ani razu nie rozłączyło.

0
  • #6 13 Lis 2012 10:35
    sosen86
    Poziom 13  

Mobile Partner sprawdza się dosyć dobrze bo jest lekki i stabilny no i jest to aplikacja producenta jak by patrzeć. Z aplikacją od pomarańczowych zazwyczaj też jakiś większych problemów nie miałem.

0