Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes ML 400 - Wariuje zapłon (15)

Pfemek 06 Lis 2012 10:17 1875 2
  • #1 06 Lis 2012 10:17
    Pfemek
    Poziom 22  

Witam.
    W samochodzie jak w temacie głupieje załączanie zapłonu. Dokładnie wygląda to tak. Jak włączam światła, obojętnie w jaką pozycję, uruchamia się wszystko co zasilane jest po zapłonie, włączają się kontrolki itp. Czasem całkiem zapłon się nie załączy tylko cyka odpowiedzialny za niego przekaźnik i na zegarach jest "dyskoteka". Wystarczy, że włączę wtedy dodatkowo np. kierunek i wszystko wraca do normy, gasną kontrolki, włącza się buzer o załączonych światłach. Doszedłem do tego, że gdy odłączę jedną z wtyczek modułu kontroli nadwozia (moduł w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika) to problem z zapłonem znika, silnik pali. Potrzebował bym schemat modułu kontroli nadwozia, jeśli ktoś ma to poproszę. Auto jest w wersji po lifcie. Nie wykluczam, że uszkodzony jest sam moduł. Samochód przyjechał z Włoch, nie ma śladów wody, wszystko suche. Spotkał się może ktoś z podobnym problemem? Główne masy posprawdzałem...

0 2
  • #2 06 Lis 2012 19:39
    Pfemek
    Poziom 22  

Podmieniłem moduł AAM na inny i problem nie występuje. Jest jednak małe ale bo moduł na podmiankę udało mi się załatwić tylko z wersji przed liftem. Myślę jednak że to to. Teraz moje pytanie. Czy mogę założyć moduł o innych numerach?

1
  • #3 12 Lis 2012 19:18
    Pfemek
    Poziom 22  

Auto zrobione, usterka w module AAM, nie wymieniałem, naprawiłem...

Zamykam...

0