Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWT 10410W - gwizd z okolic łożyska

capitan34 06 Lis 2012 14:59 2010 0
  • #1 06 Lis 2012 14:59
    capitan34
    Poziom 9  

Witam serdecznie i proszę o poradę.
    Eksploatuję pralkę Elektrolux EWT 10401W od ponad 3 lat. Parę dni temu wychwyciłem dźwięk jakby pisku lub tarcia o suchą gumę z wnętrza pralki. Po rozebraniu boków i zdjęciu paska zabrałem się za identyfikację źródła dźwięku. Silnik komutatorowy pracował jak zwykle głośno ( charakterystyczne cykanie szczotek). Natomiast bęben (z jednej strony) z okolic łożyska wydalał opisany wcześniej pisk. Zakładam że powodem jest postępujące zużycie łożyska. Nigdy nie wymieniałem łożyska (pewnie trzeba wymienić parę) i dlatego pytam czy aby w tym modelu nie trzeba wymieniać całego bębna. Czy wystarczy tylko wymiana łożysk. Oraz z jakimi kosztami mogę się spotkać w przypadku wezwania serwisu.
    Pozdrawiam.

Dodano po 3 [godziny] 34 [minuty]:

Problem rozwiązałem. Dostęp do łożysk w tej pralce jest bardzo prosty. Po zdjęciu pokryw bocznych pralki mamy widok na zbiornik a na nim plastykowe obejmy w których osadzone są łożyska. Po odkręceniu pary wkrętów łożysko można zdjąć z wałków. Po obejrzeniu łożyska nie zauważyłem żadnych luzów i dopiero po obejrzeniu bębna przez otwór po łożysku stwierdziłem że narosła warstwa proszku i osadu który prawdopodobnie był przyczyną charakterystycznego "szurania" o które podejrzewałem zużyte łożysko. Warstwa narosłą na zewnętrznej części bębna wokół wałka i obcierała o wewnętrzną część plastykowego zbiornika. Po zmontowaniu całości pralka działa bez zastrzeżeń.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME