Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja klawiatury komputera - każdy klawisz osobno - będzie ok?

kml89ns 06 Lis 2012 11:43 1641 3
  • #1 06 Lis 2012 11:43
    kml89ns
    Poziom 2  

Witam wszystkich,
    Chce rozebrać klawiaturę od komputera i przerobić ja tak, abym miał każdy klawisz (działający) osobno. Po rozebraniu klawiatury wpadłem na taki pomysł. Skoro klawiatura działa na takiej zasadnie:

Film przedstawiający działanie klawiatury (0:17)

a klawisz wysyła sygnał po zwarciu dwóch biegunów jak w filmie wyżej, to może uzyskam wymarzony efekt podłączając do 1 bieguna kabelek a do 2 bieguna drugi kabelek. Po ich zwarciu klawisz by się załączał (schemat niżej)

Widzę to tak, że z każdego „klawisza” wychodzą dwa kabelki
    Nie zależy mi na samym przyciski bo będę je robił sam a muszą być od siebie oddalone co 1 cm ustawione równo w rzędzie. Potrzebuje jedynie sygnał liter po kolei QWERT…

Jak myślicie będzie to działać? Dopiero zaczynam się bawić w elektroniczne sprawy. Jestem poza domem i nie mam jak tego sprawdzić a ciekawość mnie zżera. Może macie jakiś lepszy, prostszy sposób?
    Już na przeszkodzie stoi to, że w klawiaturach jest folia i nie za bardzo tam polutuje cyną ale może jakoś uda mi się kabelki usadowić np. jakimś klejem typu ciekły plastik…

Pozdrawiam,

0 3
  • #2 06 Lis 2012 11:54
    BILGO
    Poziom 38  

kml89ns napisał:
    Już na przeszkodzie stoi to, że w klawiaturach jest folia i nie za bardzo tam polutuje cyną ale może jakoś uda mi się kabelki usadowić np. jakimś klejem typu ciekły plastik…

Użyj kleju elektroprzewodzącego,

0
  • #3 06 Lis 2012 14:07
    kml89ns
    Poziom 2  

czyli jest szansa, że będzie to hulać? :)

0
  • #4 06 Lis 2012 14:26
    BILGO
    Poziom 38  

kml89ns napisał:
    czyli jest szansa, że będzie to hulać? :)

Jeśli połączysz to tak jak na "schemacie", po prostu wyprowadzając przewody na zewnątrz klawiatury i montując do nich włączniki, to oczywiście że tak...

0