Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B - licznik. Sposób na zmianę liczenia odległości.

01 Lut 2005 15:37 4796 2
 • Poziom 14  
  Czy ktoś zna sposób na zmianę liczenia odległości w liczniku samochodu Opel Vectra B z mil na kilometry. Sprowadziłem ten samochód z Angli zrobiłem przekładkę. Jednak licznik pokazuje odległość w milach. Może jakaś podpowiedź?
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Jak dobrze sięgam pamięcią, zabawa polega na kombinowaniu z przyciskiem zerowania drogomierza i stacyjką. Minutka roboty. Bedę miał dojście do papierów, to dokładnie opiszę :)

  Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

  Działa to na 100%, jeśli masz wyskalowany licznik w milach. Przy liczniku skalowanym w kilometrach nie działa - sprawdziłem (potwierdzone w dokumentacji:> ). Zabawa wyglada tak:

  Wciskasz przycisk zerowania drogomierza i (trzymając go) włączasz zapłon. Ciekawi mnie jak wygląda ta przekładka. Jakieś foty? Może jakieś inne info :)

  P.S. Cieklawie ta Vectra była zrobiona dla Angoli (czyt. dla tych, co jeżdżą złą stroną drogi) - zegary konstrukcyjnie były takie same, więc obrotomierz pierwszy od lewej - czyli nie od krawędzi wozu, a od środka :P

  P.S.2. O wymianie reflektorów chyba nie muszę pytać :P

  P.S.3. W Vectrze C już wydląda to trochę inaczej (w kwestii reflektorów) - przesuwasz gajgę i już jest :P
 • Poziom 14  
  Dzieki za informację wczoraj zrobiłem tak jak podałeś i jest OK. Działa w km. Obrotomierz jest w mojej vectrze po lewej stronie więc nie było problemu. O reflektorach oczywiście pamiętam. Przekładkę robił mi znajomy nie było większych problemów. Jak dopadnę cyfrowy aparat to dołoże fotki po przekładce.
  Pozdrawiam