Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renaul Laguna I - Gaśnie po włączeniu świateł

06 Nov 2012 13:36 1608 5
  • Level 9  
    Witam
    Mam Lagune I rocznik 96, benzyna 2.0. Auto odpala i chodzi ładnie jednak kiedy włącze swiatła mijania to natychmiast gasnie. Przy wyłączonych światłach odpali i jedzie. Ma immobilaizer i instalacje gazową. Co ciekawe jak połącze bezpośrednio przewodem masę lampy przedniej (żarówki mijania) z masą na akumulatorze auto chodzi także na światłach. Narazie dołozyłem sobie taki przewód i jezdze i jest ok. Ale nurtuje mnie co może być przyczyną. Światła działaja zarowno bez dodatkowego przewodu jak i z przewodem.
    Ktoś ma jakiś pomysł??
    Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Level 29  
    Sprawdź aku lub podmień jakiś inny pewny na sprawdzenie (sprawdź klemy i czy nie są zaśniedziałe) Jeżeli nie to możliwe uszkodzenie instalacji.
  • Level 9  
    Akumulator ładowałem, zreszta rozrusznik kręci i auto odpala. Klemy czyszczone. W serwisie sprawdzili mi nawet punkty masowe od lamp. Wyczyścili i nic. Przełącznik światła włacza wiec raczej nie. Czy immobilaizer moze coś mieć z tym wspólnego??
  • Level 29  
    A kontrolka od immo miga?
  • Level 31  
    Witam.
    Krzys37 wrote:
    Co ciekawe jak połącze bezpośrednio przewodem masę lampy przedniej (żarówki mijania) z masą na akumulatorze auto chodzi także na światłach

Myślę że tu jest odpowiedź.Skoro po doprowadzeniu pewnej masy z aku. wszystko ok ,to znaczy że gdzieś ginie na linii akumulator-nadwozie-punkt masowy (zbiorczy) świateł.
    Krzys37 wrote:
    W serwisie sprawdzili mi nawet punkty masowe od lamp

Pomimo iż te punkty były sprawdzane myślę że tam właśnie jest problem .Proponuję dokładniej sprawdzić te punkty i nie szukać głębiej,np. w immo.
    Wszystkie punkty masowe nie dokręcać a najpierw odkręcić czy rozłączyć i dobrze oczyścić do warstwy przewodzącej ,sprawdzić również osadzenie przewodów masowych w końcówkach konektorowych.