Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik w MONDEO MKI - padł?

Andrzej_ha 01 Lut 2005 15:48 5007 10
  • #1 01 Lut 2005 15:48
    Andrzej_ha
    Poziom 2  

W moim Mondeo 1,8 /1996 r -stara buda/ licznik wariuje.... Czasem nie działa, czasem faluje...
    Gdy "pogrzebać" bolcem do zerowania licznika dziennego czasem się budzi... Potem działa dobrze...
    Ponoć to licznik bezlinkowy. Facet z serwisu powiedział, że być może padł impulsator. Cena nowego to ok 300 zł!!!
    To przesadnie za wiele.
    A Wy jak myślicie? Można coś na to poradzić?
    Pozdro.
    A

1 10
  • #2 01 Lut 2005 16:28
    Heroses
    Poziom 24  

Prosta sprawa.
    Bierzesz miernik i badasz czy impulsator wytwarza impulsy. Jeśli tak to wisz że wina jest licznika.

Musisza zbadać czy są imp jak nie działa licznik

Tym bardziej że po manipulowaniu kasownikiem licznik zaskakuje. Rozbierz go i sprawdź czy nie ma jakiegoś switcha który by rozłączał impulsy podczas wciskania przycisku zerwowania.

0
  • #3 21 Lut 2005 14:12
    Andrzej_ha
    Poziom 2  

Już naprawiony. Przyczyna była prozaiczna. Tzw. "zimny lut"... Elektryk poradził sobie z tym w 40 min. Z montażem w te i wewte.... Licznik działa jak złoto...:-)

0
  • #4 26 Lip 2005 22:28
    Piotr36
    Poziom 17  

Przepraszam że wracam do tematu, ale w moim mondeo /1,8 TD styczeń 1996/ mam podobny problem. Licznik liczy kilometry przez pierwsze 9-14km i później staje, ale po przejechaniu /bez przerwy/ ok 50-70km znów zaczyna liczyć parę km i zatrzymuje się. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu efekt jest taki sam. Co dziwne prędkościomierz działa normalnie. Wyjmowałem licznik, ale nie wiem od czego zacząć. Impulsator działa - to pewne.
    Za podpowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam Piotr 36

0
  • #5 23 Maj 2010 22:06
    rutekr1
    Poziom 11  

mam problem odnośnie licznika km w mondeo mk1 nie działa mi a po kilku wciśnięciach zerowania zaczyna działać i zlicza przez kilka km i znowu staje możecie mi napisać jak rozwiązaliście ten problem z góry dziękuje

Dodano po 8 [minuty]:

1.8 td skazówka paliwa tez niezbyt działa

0
  • #6 23 Maj 2010 22:18
    Piotr36
    Poziom 17  

Witam,
    Problem rozwiązałem poprzez wyminę licznika na inny. Ten licznik muszę naprawić choć nie mogę znaleźć czasu.
    W większości przypadków winny jest zimny lut na płytce. Niestety kilka pól lutowniczych znajduje się pod mikroprocesorem i nie da się ich tak łatwo sprawdzić. W moim przypadku winny jest układ sterowania silnikiem krokowym a konkretnie 1 z 4 tranzystorów sterujących pracą silnika krokowego.
    Proponuje jechać na złomowiec i kupić używany licznik (cena ok. 150zł). Przy kupnie należy zwrócić uwagę na typ - jeśli to Diesel, to i licznik musi być do Diesla i bez linki (na impulsator).

W razie pytań - chętnie odpowiem.

Pozdrawiam Piotr36

0
  • #7 25 Cze 2010 18:34
    black268
    Poziom 2  

czesc... znacie moze opis kontrolem licznika w mondeo mk1... mam ich troszkie i nie wiem do czego sa i czy powinny dzialac.... dardzo bym prosil o pomoc w postaci zdiecia i opisu.... dziekuje

0
  • #8 25 Cze 2010 23:01
    Piotr36
    Poziom 17  

Witam,

black268

Cytat:
    czesc... znacie moze opis kontrolem licznika w mondeo mk1... mam ich troszkie i nie wiem do czego sa i czy powinny dzialac.... dardzo bym prosil o pomoc w postaci zdiecia i opisu.... dziekuje

Wszak jesteś nową osobą na tym forum to jednak muszę zwrócić Ci uwagę, że posługujemy się tu językiem ojczystym, a pytania zadajemy precyzyjnie. Masz przycisk "zmień", więc proponuję poprawić treść i trzymać się reguł.
    Mogę się domyślać z tego postu, że chodzi Ci o kontrolki - ale to tylko domysły:D

1
  • #9 26 Cze 2010 11:23
    black268
    Poziom 2  

Tak właśnie chodzi mi o Kontrolki w liczniku, ale widze ze nie jesteście w stanie mi pomóc.... Wielkie Dzieki

0
  • #10 26 Cze 2010 18:55
    Piotr36
    Poziom 17  

Witam,

Jesteśmy w stanie pomóc i pomagamy tylko trzeba wyraźnie napisać w czym tkwi problem.

Dla zestawu wskaźników z obrotomierzem:
    lewa strona dół:
    - poduszki powietrzne (żółta)
    - układ antypoślizgowy występuje bardzo rzadko (zielona)
    - wolne miejsce
    - świece żarowe (żółta)

lewa nad wskaźnikiem temperatury:
    - ładowanie (czerwona)
    - tempomat- chyba, ale występuje bardzo rzadko (zielona)
    - światła drogowe (niebieska)

środek między obrotomierzem i prędkościomierzem:
    - kierunkowskazy lewy i prawy (zielony)

prawa nad wskaźnikiem poziomu paliwa:
    - ABS (żółty)
    - poziom płynu hamulcowego i zaciągnięty ręczny hamulec (czerwony)
    - ciśnienie oleju (czerwony)

prawa strona dół:
    - wolne miejsce
    - blokowanie amortyzatorów - rzadko stosowane (zielony)
    - jazda sportowa - j.w. (zielona)
    - OD/OFF ????

---- ostatnie dwie kontrolki dotyczą samochodu z automatyczną skrzynią biegów.

Pozdrawiam Piotr36

0
  • #11 27 Cze 2010 12:55
    black268
    Poziom 2  

Wielkie Ci dzięki wybawco. Teraz wiem już wszystko.

0