Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzy tunery, spliter i dziwna sytuacja.

Sirser 06 Nov 2012 15:07 1287 6
    Sirser
    Level 11  
    Witam.

Mam taki problem:

Posiadam 3 tunery wspomniany w temacie Opticum x406, Stronga 6880 oraz sagema (z promocji za 1zł). Po podłączeniu tego wszystkiego co pewien, krótki czas zawiesza mi się spliter. Zacząłem sprawdzać po kolei który dekoder z którym nie współpracuje. Odpiąłem Sagema i się zawiesiło, odpiąłem stronga i się zawiesiło. Teraz najciekawsze odpiąłem opticuma i w ogóle przestało działać. Wyświetlał się brak sygnału. Trochę mnie to zdziwiło ale faktycznie jeżeli odłączę kabel antenowy od tego tunera to pozostałe nie działają, ba, jeżeli wyłączę tuner do trybu standby to na pozostałych widnieje napis brak sygnału, włączę opticuma to i reszta odzyskuje sygnał. Nie za bardzo wiem co robić w tej sytuacji, zresztą dlaczego się zawiesza spliter też nie mam pojęcia.

Bardzo liczę na waszą pomoc, w razie pytań mogę uszczegółowić.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Sirser
    Level 11  
    Jerzykowski, racja mój błąd.

Otóż przy antenie posiadam konwerter quad z którego idą kable antenowe bezpośrednio do tunerów, czyli są niezależne. W sumie ominąłem ważny element konstrukcji.

Dlatego właśnie dziwi mnie trochę zaistniała sytuacja, która mnie spotkała.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Sirser
    Level 11  
    Na temat tego sygnału jeszcze poszukam informacji i zrobię kilka testów.

Zawieszenie się splitera zazwyczaj objawia się tym, że albo obraz jest zamrożony albo po chwili pojawia się napis kanał kodowany, wtedy jedynym wyjściem z tego jest restart splitera oraz najczęściej wyłączenia i włączenie tunera (wszystkich aktualnie używanych). Najczęściej zawiesza się przy zmianie kanału, ale zdarza mu się też przyciąć ot tak. Na razie najmniej problemu mam z opticumem, bo przy zmianie kanałów na nim rzadko się zawiesza, natomiast dla stronga i jeszcze bardziej dla sagema staje się to dość regularne.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Sirser
    Level 11  
    Ok, dzięki za pomoc, sprawdzę to co napisałeś i przedstawię wyniki za kilka dni :)