Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eplan - projekt niepełny. nie można znaleźć biblioteki symboli

06 Lis 2012 16:50 5010 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    pobrałem ze strony Eplan wersje edukacyjną, otrzymałem klucz aktywujący.

Nigdy wcześniej nie obsługiwałem tego programu, czytałem też poradnik dostępny na stronie.

Mój problem zaczął się od razu po utworzeniu nowego projektu z pomocą asystenta.
    Wydaję mi się że robię wszystko identycznie jak na poradniku jednak od razu po utworzeniu wyskakuje mi błąd:

"Projekt jest niepełny. Nie można znaleźć używanej biblioteki symboli 'OS_SYM_ESS' !"

Rozwijając ten komunikat zauważyłem że nie można znaleźć również pozostałych bibliotek.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Nie mogę wstawić żadnego symbolu. Dopiero kopiując do folderu z projektem biblioteki symbol mogłem wstawić. W poradniku nic nie pisało o takim kopiowaniu. Myślałem że to powinno robić się jakoś automatycznie.

Ktoś wie co robię źle ?

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Proszę uruchomić eplana z zakresem menu "eksperci".
    Następnie niech Pan przejdzie do Programy narzędziowe -> Dane zasadnicze -> Synchronizuj dane zasadnicze systemu.

W oknie komunikatu klika Pan "Tak".
    Na dole proszę WYŁĄCZYĆ filtr. Potem zaznaczamy wszystko co po prawej stronie (ctrl+A) i przenosimy na lewo (strzałką na środku).

W razie pytań proszę na forum - częściej tam zaglądam.
  • Poziom 2  
    Panie Tomkowski,
    A jeżeli przy pierwszym uruchomieniu wybrałem tryb Zaawansowany a teraz chce zmienić na Eksperci to jak to zrobić ? Obłaziłem wszystkie ustawienia i nie mogę znaleźć ... Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź.
  • Poziom 10  
    Opcje -> Ustawienia -> Użytkownik -> Prezentacja -> Interfejs użytkownika

Po prawej zaznacz checkbox "Reaktywuj pominięte komunikaty" i restart EPLAN.

Jeśli przekręciłem którąś z nazw, to przepraszam. Od dłuższego czasu nie mam kontaktu z wersją PL aplikacji Dokładnie mogę podać po angielsku;-)
  • Poziom 2  
    Super, udało się ! Dzięki bardzo ! ;) teraz mi wyskakuje błąd o braku bibliotek, ale niby mam je w folderach ...

Eplan - projekt niepełny. nie można znaleźć biblioteki symboli