Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatura karty graficznej GTX 570 Windforce 3x

06 Lis 2012 19:42 2172 12
  • Poziom 9  
    Witam ponad pół roku temu zakupiłem karte graficzną Gigabyte GeForce GTX 570 Windforce 3x OC-13i v2.0 pisałem już kiedyś temat o jej temperaturze i przez te kilka miesięcy nigdzie nie znalazłem pomocy w przyczynie mojego problemu ani na polskim ani na zagranicznym forum. Mój problem polega na tym że karta przy obciążeniu 99% przy wymagających grach osiąga 82-85 stopni i nie zależnie od prędkości wentylatora 65% czy nawet 90% temperatura nie zmienia się gdy użycie GPU wynosi 60-80% temperatura nie przekracza 80stopni lecz takie temperatury są normalne w przypadku referenta a u mnie siedzi windforce 3 z tego co pisze producent i ludzie którzy posiadają karty z tym chłodzeniem temperatura nie przekracza 70 C pod pełnym obciążeniem przy niskich obrotach wiatraczków.Przy otwartej bocznej ścianie jest znikoma różnica 1-2 stopni mniej , chłodzenie dobrze przylega ponieważ gdy dotknę radiatora przy 80 paru stopniach jest gorący. Co mogę jeszcze wykonać w moim przypadku ? z gwarancji nici ... powiedzieli mi jeśli kartą się nie zawiesza jest sprawna.. proszę o jakieś wskazówki. Tutaj koleś ma tą samą karte http://www.overclock...-570-noise-temp może ten model w wersji 2.0 tak porostu ma ? i ratuje mnie np zmiana chłodzenia ?
  • Spec od komputerów
    To nie jest złe chłodzenie, chociaż te gtxy najchłodniejsze nie są to ta temperatura jest za duża. Ile karta ma lat? przydałoby się wymienić pastę ale teoretycznie stracisz gwarancję. Sprawdzałeś tą temperaturę jednym programem czy kilkoma?
  • Poziom 9  
    wiem że to nie jest złe chłodzenie ( jestem informatykiem) siedzę w komputerach parę lat ale tego problemu ani ja ani nikt nie jest w stanie wytłumaczyć karta ma 8 miesięcy i od początku miała takie temperatury i odrazu mnie to zaniepokoiło ale grałem przy 70% wentylatorów i tych 80 czasem 83-85 stopniach ale powinna mieć 10 stopni mniej przy przyjemnej kulturze pracy z tego co ludzie piszą , no chyba że wersja 1.0 i wersja SOC tak powinny mieć a moja 2.0 właśnie głośno i ciepło już sam nie wiem. Dlatego zastanawiam się czy np chłodzenie Accelero Xtreme plus II by nie pomogło tylko ciągle nie mogę się zdecydować boję się wydać pieniędzy w błoto jeśli okaże się że to wina karty a nie coolera.
  • Spec od komputerów
    Na pewno chłodzenie dobrze przylega, nie ma luzów?
  • Poziom 9  
    Przylega dobrze pyzatym dla pewności 2 tygodnie temu rozebrałem zmieniłem pastę na Zalman STG2 temperatura nie uległa zmianie śrubki odkręcałem przez materiałową szmatkę nie uległy zniszczeniu ale dzwoniłem do serwisu i nie przyjmą gwarancji ponieważ .. "karta jest gorąca i głośna ? Tak ! a zawiesza się występują artefakty ? nie. Więc karta jest sprawna " to jest właśnie fachowa pomoc.... temperaturę sprawdzam podczas gry na wyświetlaczu OSD z msi afterburner więc widzę w momencie gry ile jest stopni

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Czy moge coś jeszcze zrobić ?
  • Spec od komputerów
    Wygląda to na uszkodzony czujnik, temperatura powinna spaść chociaż o kilka stopni po wymianie pasty - przynajmniej powinny być wahania.
  • Poziom 9  
    pisałem że radiator parzy przy +80 stopniach takze temperatura jest prawdziwa raczej dodam ze w idle karta nie ma temperatur jak referenty 40-45 stopni w idle jest ok 33-36 stopni
  • Spec od komputerów
    Bios masz oryginalny?
  • Poziom 9  
    miałem orginalny po zakupie karty temperatury byly wlasnie takie wysokie pod obciażeniem następnie po 2 miesiącach wgrałem najnowszy F92 i nic się nie zmieniło
    No właśnie nie posiadam :/ czyli pozostanie mi kupic chłodzenie o które nie będe pewien ... zycie ;P
  • Spec od komputerów
    Dobrze byłoby gdybyś miał jakieś chłodzenie na podmianę (nie od razu kupować) może te jest gdzieś uszkodzone, ale nawet kilka wygiętych finów nie powinno dawać takiej różnicy, chyba że heatpipy są uszkodzone. Ja zaniósłbym to do serwisu gdzie mogliby to przetestować na innym chłodzeniu - czasami się zdarza że mają zapasowe, lub typowo do testów, ja przynajmniej miałem AC GTX.

@up. być może, nie sprawdzisz tego dopóki nie założysz innego.
  • Poziom 9  
    hmm przydał by się ktorś kto ma dokładnie tą samą karte oc13i w wersji 2.0 może to nie wina chłodzenia ten link do zagranicznego forum który podałem w 1 poście tam gość ma identyczną kartę i takie temperatury jak ja tylko nie napisał czy rozwiązał problem czy nie porostu temat się skończył.
    http://www.overclock.net/t/1150546/gigabyte-gtx-570-noise-temp
  • Spec od komputerów
    Powinien cały być ciepły, na moim 6970 Lightning okolice rdzenia są b. ciepłe a prawy bok troszkę chłodniejszy ale nie zimny.
  • Poziom 9  
    Chyba jest to najbardziej niespotykany problem nie widzę nigdzie w necie aby ktoś mogł pomóc karta działa sprawnie ale ma temperatury jakby na niej był głośny mało wydajny system referencyjnego chłodzenia pozostaje mi ugotować karte na napięciu 1.1 szybko wtedy przyjmą na gwarancje ;)