Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVBT Lublin oś.Walecznych Antena Pokojowa spalona płytka?

06 Lis 2012 19:42 2562 5
  • Poziom 12  
    Witam,
    Mam problem ponieważ wczoraj znalazłem antenę pokojową z płytką SWA9001, dokupiłem zasilacz antenowy stabilizowany z separatorem typu F, wszystko prawie ładnie działało czasem obraz się przycinał ale dało się oglądać. Dziś przychodzę z pracy i ciągły komunikat "brak sygnały z anteny" nie odbiera żaden kanał. Zamontowałem drugi sprawny zasilacz i problem nie znikł. I z stąd moje pytanie czy spalił się wzmacniacz? Jeśli tak to jaki zakupić? Co zrobić żeby uniknąć podobnych sytuacji.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    PS.
    Mieszkam na 6 pietrze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    Przestrzegam przez instalowaniem jakichkolwiek wzmacniaczy z serii SWA.
    Na liście wyrobów z zakazem sprzedaży www.uke.gov.pl jest kilka modeli, prawdopodobnie ten model nie został jeszcze "obadany" i jeszcze go na liście nie ma.
    W ciągu kilku ostatnich miesięcy spotkałem kilkanaście wzmacniaczy tego typu, żaden z nich nie nadawał się do użytku.
    Pośrednio jest to powodowane zastosowaniem tranzystorów BFP67 - producent tranzystora podaje odstęp intermodulacyjny dla próby dwóch sygnałów na poziomie 60 dB - dla DVB-T musi być co najmniej 80 dB. Już cena takiego wzmacniacza jest zastanawiająco niska.

Dodano po 4 [minuty]:

Nie podajesz gdzie mieszkasz dokładnie, sama nazwa osiedla niewiele mówi, istotne są kierunki świata które sa dostępne z Twojego balkonu.
    Sygnały TV z Piasków (głównie analogowe) są w Lublinie na tyle silne, że stosowanie anten ze wzmacniaczami jest (delikatnie mówiąc) niecelowe....
  • Poziom 12  
    Do balkonu nie mam dostępu nadajniki mux1, mux2, mux3, są od południa a mój pokój jest od północy. Jaki wzmacniacz kupić? A może lepszym wyborem będzie symetryzator ?

Moja antena wygląda mniej więcej tak:
    DVBT Lublin oś.Walecznych Antena Pokojowa spalona płytka?
  • Moderator
    Zamiast tego wzmacniacza załóż zwykły symetryzator.
    Coś takiego:
    http://www.dipol.com.pl/symetryzator_antenowy_sa_iv-v_C0002.htm
    Do tego odpowiedni odcinek kabla i zwykła wtyczka.

Nie wiem gdzie teraz w Lublinie jest do nabycia, kiedyś kupowałem parę anten w sklepie na Zana, ale tylko dlatego że był niedaleko. Sklep taki sobie, obsługa mało fachowa. Poszukaj w internecie, może będziesz miał coś jeszcze bliżej.
    Jak widzisz cena symetryzatora jest zabójcza, nie daj sobie wcisnąć cokolwiek w cenie powyżej 4 zł... Złodziejstwo jest straszne...

Ostatnio widziałem wzmacniacz z serii SWA9.....coś tam DVB-T.....
    Nie wiem, czy ktoś nie powinien zamiast produkować wzmacniacze zająć się robieniem gwoździ: trzeba być niezwykłym "intelygentem" (myślącym inaczej), by na płytce wzmacniacza antenowego instalować DIODĘ ŚWIECĄCĄ.
    Jak można instalować generator szumu (jakim jest dioda świecąca) we wzmacniaczu antenowym... Totalna głupota...
  • Poziom 12  
    Jutro zakupie symetryzator i opisze efekt. Moj wzmacniacz diody nie posiada ale chyba jest spalony.