Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP/NX8220 - Data i czas sie resetuje - nigdy nie uruchamia sie za drugim razem

fastest 06 Nov 2012 20:10 1647 7
    fastest
    Level 9  
    Witam, mam problem jak w temacie, czas i data niby wskazuje na baterie biosu, problem ten mam od tygodnia, wymienilem baterie jednak problem sie powtarza, nie wiem czy dobrze wykonalem czynnosc, bateria w tym modelu jest wlutowana na takich stykach przyklejonych do samej baterii, zerwalem te styki ze starej razem z lutem i przykleilem kropelka. Natomiast drugi problem mam z 3 lata, moze mi ktos wyjasnic dlaczego mojego laptopa nie mozna uruchomic nigdy ponownie, musi byc wylaczony co najmniej 5 min przed ponownym rozruchem, za info z gory dzieki

Dodano po 21 [minuty]:

HP/NX8220 - Data i czas sie resetuje - nigdy nie uruchamia sie za drugim razem
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    akajarz
    Level 23  
    Właśnie dowiedziałeś się, że klej kropelka prądu nie przewodzi. Kup oryginalną baterię do tego modelu albo poproś, żeby ktoś ci te blaszki przygrzał odpowiednią zgrzewarką.
    mkpl
    Level 37  
    Kup gniazdo na baterię CR2032 i podłącz na kabelkach do płyty. Nie trzeba lutować a na przyszłość wymiana i bezproblemowa
    fastest
    Level 9  
    dobry pomysł, tylko czy to gniazdo zmieści sie w laptopie ?
    mkpl
    Level 37  
    Jak dobrze pokombinujesz to się zmieści
    fastest
    Level 9  
    Data i czas to bateria BIOS, wymiana załatwiła sprawę, co do uruchamiania do tej pory brak rozwiązania, komputer działa do teraz ale ni cholery nie uruchomi się drugi raz trzeba zaczekać z 5-15min żeby wstał po wyłączeniu...
    entermen
    Level 31  
    Może masz napuchnięty jakiś kondensator i już nie trzyma tak jak powinien.

Druga sprawa. Czyściłeś chłodzenie z kurzu? Czy pracuje głośno? Może się przegrzewa.
    fastest
    Level 9  
    mysle ze moze byc jak mowisz kondensator itp. wczesniej, duzo wczesniej chodzil bardzo glosno grzal sie jak cholera i mial maly serwis w zwiazku z tym, zimne luty itp. od tamtej pory juz konserwacja na biezaco chodzi cichutko, pracuje szybko, poza tym wlączaniem...dzieki za podpowiedz