Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

instalacja w opraciu o multiswitch opticum diagnoza

ferdek16 06 Nov 2012 20:35 6738 31
    ferdek16
    Level 17  
    Witam wszystkich mam problem z instalacją na multiswitchu, trochę danych
    MULTISWITCH OPTICUM OMS-9/6P 9/6 9WE/6WY
    KONWERTER INVERTO QUATTRO 0,2dB HDTV
    Czasze 80cm
    tv naziemna antena siatkowa z zasilaczem skrzynkowym

problem polega na tym ze nie do końca to wszystko działa
    instalacja z 2 satelit astra i hot Bird i naziemna

tv naziemna dostępna we wszystkich gniazda 100% sygnał
    hot Bird tez działa ok 80% lecz problem jest z astrą nie ma w ogóle zasięgu sprawdzałem z 2 anteny jest to samo hot Bird dostępny na każdej z anten po przełączeniu przewodów
    ogólnie wygląda to tak jak by multiswitch nie wpuszczał sygnału z 2 LBN
    wysyłałem już sprzęt na gwarancje lecz jest to samo. może to ja coś źle robię

Proszę o pomoc lub jakieś sugestie

PS do moderatora , na forum brak podobnych tematów

Dziękuje
    andrefff
    Level 36  
    Kolego, konwertery powinny być dwa i do tego zez, multiswitch 9 x 8. Masz to wszystko ?
    ferdek16
    Level 17  
    kolego jak powyżej napisane multiswitch 9 wejść 6 wyjść
    do tego 2 anteny 80cm i 2 konwertery Quattro
    andrefff
    Level 36  
    Jedna antena wystarczy.

Dodano po 3 [minuty]:

ferdek16 wrote:
    multiswitch 9 wejść 6 wyjść

Takich nie ma.
    andrefff
    Level 36  
    Nie widziałem takich, więc ok, sorry.
    ferdek16
    Level 17  
    9/4 9/6 9/8 9/12 9/16 sa standardowymi
    ale nie oto chodzi w temacie
    User removed account
    User removed account  
    ferdek16
    Level 17  
    kolego jeden dekoder n box i Polsat cyfrowy i tam wszystko śmiga ok a kolejny to jakiś niemiecki starszy nie znam nazwy, ale pytanie czy może to mieć jakieś znaczenie ze w ustawieniach ma disec 1.2, i jeszcze dodam ze jak wchodzę w ustawienia dekodera cyfrowego Polsatu i śa poziomy sygnałów to hot Bird ma sygnał a jak patrze na astrę to nic nie ma
    User removed account
    User removed account  
    ferdek16
    Level 17  
    hm parametry wybrane astra 1b 19,2e disec włączony ale tylko ten 1,2 bo innej wersji niema ,

kolego może dodam ze przepinając przewody pod LBN 2 z hot Bird wtedy parametrów sygnału nie da się zaleście na hot Bird a astra ma sygnał
    User removed account
    User removed account  
    ferdek16
    Level 17  
    A więc LBN 1 astra nie działa LBN 2 hot Bird działa , zamieniam kable z LBN 1 do LBN 2 i po przestawieniu anteny wtedy astra ma sygnał a hot Bird nie ?
    User removed account
    User removed account  
    ferdek16
    Level 17  
    LBN to konwerter i oznaczenie wejść na multiswitchu
    User removed account
    User removed account  
    ferdek16
    Level 17  
    no wszystko opisane dokładnie, ale od początku jak w zerówce

multiswitch , do niego podpięte 2 anteny z konwerterami Quattro
    pierwsza antena astra wpięta w pierwsze 4 wejścia multiswitcha kolejne wejście nr 5 antena naziemna kolejne 4 wejścia antena z konwerterem hot Bird

działanie . dekodery z polską aktywacją pracujące na satelicie Hot Bird działają poprawnie, niemiecki dekoder działający na satelicie astra nie ma sygnału. po zamianie i przepięciu kabli z anteny 1 astra (pierwsze 4 wejścia) na miejsce anteny hot Bird (ostatnie 4 wejścia ) sytuacja wygląda następująco dekoder z Polsatu pokazuje iż jest sygnał na satelicie astra a niema sygnału na satelicie hot Bird oraz w tym układzie niemiecki dekoder odbiera programy

wytłumaczone łopatologicznie prościej się nie da
    User removed account
    User removed account  
    ferdek16
    Level 17  
    problem w tym ze sprzęt był już na wymianie gwarancyjne i jest to samo. a ten sprzęt miał najlepsze opinie w internecie i w sieci sklepów eltrox.pl

Dodano po 7 [minuty]:

A tak na marginesie to ciekawy jestem czy na starcie X lat temu wszystko od razu wiedziałeś i było tak oczywiste, szczerze w to wątpię więc nie wiem po co te kąśliwe komentarze
    User removed account
    User removed account  
    ferdek16
    Level 17  
    instalacja standardowa jak pod każden jeden multiswitch więc nie mów mi ze chaotyczna bo zwykłą standardowa a 2 satelitami i naziemną to co mam dokładać dodatkowe elementy aby nie była dla ciebie chaotyczna. dziękuje twoje wypowiedzi uważam za wyczerpujące
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    ferdek16
    Level 17  
    z satelity astra odbiera niemieckie programy FTA

Dodano po 4 [minuty]:

nie zmieniałem portów w dekoderach, a jak to dokonać w niemieckim dekoderze bez polskiego języka. to trochę nie ciekawa robota a tłumacz (właściciel) był poza domem
    w tunerze od telewizja N działało automatycznie zaraz po podłączeniu i wyszukaniu programów,
    User removed account
    Level 1  
    ferdek16
    Level 17  
    kolego powiedz mi czy ma to znaczenie gdy u mnie pod port a jest hot Bird a pod b astra i taki układ działa na dekoderze telewizji N . więc wygląda na to ze n-ka ma dobry port , a ten niemiecki no cóż możliwe ze jest coś nie tak,

Choć z drugiej strony jak podpina dekoder cyfrowego Polsatu i wchodzę w ustawienia to widzi on sygnał hot Bird i astra tyle ze na astrze sygnał 0% a antena kręcona jak tylko się dało

Dodano po 1 [minuty]:

hm w polskim dekoderze to nie problem ale niemiecki to jest problem no nic jeszcze po kombinuje, poczekam na właściciela niech tłumaczy

Dodano po 1 [minuty]:

i jeszcze takie pytanie czy moj post jest aż tak nie zrozumiały a instalacja chaotyczna jak twierdzi kolega mihal2002 ? :"P

Dodano po 2 [minuty]:

Nie zawracam już więcej głowy obejrzę to jeszcze raz i się okaże czy ten multiswitch padł czy coś innego
    User removed account
    Level 1  
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    _cheetah_ wrote:
    Niestety, piszesz dość skrótowo i chaotycznie.

:spoko:

PANOWIE chciałbym przypomnieć, że w tym dziale nie piszemy o szczegółach/podłączeniach w Instalacji SAT.

Zwróćcie uwagę, że w tym dziale Instalacje antenowe --- nie rozważamy techniki SAT w żadnej postaci - jest do tego osobny dział SAT.

Zwróćcie również na fakt podpisu pod działem - jakich aspektów spraw - zajmujemy się w tym dziale :
    Dobór anten, sposób prowadzenia instalacji odbiorczej, podział sygnału na kilka odbiorników, instalacje TV naziemnej oraz kablowej. Nie dotyczy TV SAT.

Mogę przenieść dyskusję do działu SAT. :?:

Bez względu na dział - bardzo proszę aby unikać słownych starć/konfliktów w myśl regulaminu pkt 3.1.9 .

Pozdrawiam. Adam
    ferdek16
    Level 17  
    proszę bardzo możesz przenieść
    telbod
    Level 31  
    Quote:
    wchodzę w ustawienia to widzi on sygnał hot Bird i astra tyle ze na astrze sygnał 0% a antena kręcona jak tylko się dało

Może należało by najpierw ustawić anteną na Astrę prawidłowo? A tak na marginesie ...czemu innej firmy przełącznik ma być lepszy? Często różnica polega w naklejce.