Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka Tig Sherman AC-DC czy jest awaryjna

guciofilucio 06 Lis 2012 20:43 5394 9
  • #1 06 Lis 2012 20:43
    guciofilucio
    Poziom 17  

Chciałem kupić Tiga do aluminium .Z racji moich skromnych finansów Sherman wyszedł najtaniej .W sklepie sprzedawca odradził mi zakup spawarki tej firmy tłumacząc mi że to jest sprzęt do wykorzystania co najwyżej raz w tygodniu !
    Trochę mnie to zdziwiło .Powiedział też że korzystając z niej częściej na pewno się popsuje a gwarancja nie zostanie uznana z powodu niewłaściwego użytkowania.

Nie wiem czy miał racje,proponował znacznie droższą !
    Co o tym myślicie ?
    Czy ktoś z was używa Tiga tej firmy ? Na forum raczej informacje szczątkowe .

• #2 15 Gru 2013 11:44
    Marian12345
    Poziom 10  

No właśnie mógłby ktoś napisać ? Czy często są przez was naprawiane i czy naprawy są kosztowne przynajmniej te najczęściej występujące ,rodzina tych spawarek się powiększa a parametry są zachęcające wiadomo nie dla ludzi spawających zawodowo 5dni w tygodniu po 10godz dziennie. Czy ich wytrzymałość jest aż tak straszna jak piszą ? Czy te spawarki w środku są kopią podobnie wyglądających z Magnum?

• #3 16 Gru 2013 00:39
    boven
    Poziom 14  

Czy są kopią Magnuma czy Magnum jest ich kopią to nie ma znaczenia. Sprzęt jak na swoją cenę spisuje się dobrze a gadanie, że często używany się popsuje jest bzdurą.

• #4 16 Gru 2013 16:46
    Marian12345
    Poziom 10  

Mało jest opinii o tym sprzęcie a wiem że chinole potrafią nawywijać ale czasem też się im coś uda zrobić dobrze mimo że ten tig jest tani jak na maszynę o takich parametrach to jednak 2 tys piechotą nie chodzi. Jak tam wygląda sprawa serwisu jego dostępność/jakość? Może jeszcze ktoś się wypowie.

• #5 17 Gru 2013 11:07
    boven
    Poziom 14  

Piszemy o 201 ac/dc z pulsem czy bez?

• #6 17 Gru 2013 15:08
    Marian12345
    Poziom 10  

Może ogólnie tylko w poście zaznaczmy jaki jest opisywany bo jest kilka modeli najnowszy ma nawet regulację częstotliwości ac z tego co widzę i nie powiem ten mnie najbardziej korci :D Niestety informacji o ich awaryjności raczej nie ma tak jak i zresztą o magnum ac/dc też .

• #7 01 Paź 2014 11:03
    Spawmaster1
    Poziom 2  

MAGNUM czy Sherman to prawie to samo, tyle że ten pierwszy, moim zdaniem, jest staranniej wykonany. Z mojego doświadczenia wynika, że MAGNUM łatwiej się naprawia.

• #8 01 Paź 2014 15:03
    manta
    Moderator Samochody

Mam magnum Thf 201 ac/dc siedem lat, stoi na warsztacie, pył, kurz, wilgoć, pył stalowy. Jedyna awaria, to wysokie napięcie stworzyło sobie nową drogę wew. nie koniecznie w kierunku elektrody, naprawa to przedmuchanie, sklejony zawór od gazu, ale to już jakość gazu. Są czasami tygodnie że jest używany raz, a czasami przez tydzień nie stygnie, ostatnio 12 pontonów z aluminium. Znajomy w zakładzie męczy dwa, identyczne, około pięciu lat i praktycznie też bez awarii. Jedna uwaga, ja mam z okresu, kiedy pojawiły się na rynku, jak to ma się do dzisiejszej produkcji, nie wiem. Z tej samej firmy, posiadam plazmę 60A, poza szybkim zużyciem dysz :D zero problemów.

• #9 07 Paź 2014 10:12
    spawacz722
    Poziom 8  

Bzdury mówi ten sprzedawca. Wiele osób ma urządzenia Shermana i sobie je chwali. Szczególnie, że powstają coraz to nowsze konstrukcje, a zarazem ich jakość jest także coraz wyższa. Serwis i dostępność części zamiennych również powinna być zaletą tego urządzenia.

• #10 06 Mar 2015 12:29
    Bojarski100
    Poziom 1  

Dzień dobry, Kupiłem spawarke TIG AC/DC SWE 200p, niestety bez zaworu gazu .Po zainstalowaniu zaworu, zawór sie nie uruchamia.Zobaczyłem do środka, wymieniłem pewne elementy dyskretne, które były skorodowane, ale zawór nie działa.Bardzo proszę o pomoc w formie schematu ideowageo płyty z której wysterowywany jest zawór (zdjęcie).Być może, że pomyliłem i zakupiłem nieodpowiednie diody i tranzystory(a nawet mogłem je źle wlutować). Spawarka ta występuje pod innymi nazwami też, jak sherman, magnum, jasic... spawarka Tig Sherman AC-DC czy jest awaryjna

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME