Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUAWEI D105 +TPLink TL-WR743ND - LTE na 2 dekodery n (Multiroom HD)

06 Lis 2012 21:51 6240 37
  • Poziom 7  
    Mam wielką prośbę o pomoc.

Poddaje się po 3 dniach walki, w Was ostatnia nadzieja.

Cel: podłączenie do internetu (LTE) i sparowanie 2 dekoderów n, żeby wymieniały uprawnienia w ramach Multiroom Standard HD.

W roli głównej:
    1) LTE Cyfrowego Polsatu, a w nim modem USB HUAWEI E398 wpięty do routera HUAWEI D105, jako dostawca internetu, rozsiewający go po domu przez Wifi (z portu Ethernet routera HUAWEI D105 kabel z internetem ma powędrować do 1. dekodera)

HUAWEI D105:
    Wersja oprogramowania sprzętowego: D105.V100R001.C618.B003
    Wersja programu ładowania początkowego: 1.1.32.4
    Wersja sprzętu: RT4050W-D83-V3.1
    Nazwa modelu: D105
    Tryb urządzenia: Klient 3.5G
    WPA Algorytmy WPA: TKIP
    Szyfrowanie WPA2-PSK
    DHCP - Włączone
    WDS - wyłączony

2) TP Link TL-WR743ND zakupiony głównie do celów AP, tj. dostarczenia internetu kablem z portu Ethernet do 2. dekodera (chyba nawet wolałbym, żeby nie siał bezprzewodowo, ale to drugorzędna kwestia)

Firmware Version: 3.12.18 Build 111212 Rel.37043n
    Hardware Version: WR743ND v1 00000000

LAN
    MAC Address: 90-F6-52-D4-52-D6
    IP Address: 192.168.1.1 (zmiana manualna na sztywno na 192.168.1.2 czy 192.168.2.1 nic nie wnosi natomiast powoduje, że za chwilę nie można się już dostać przez przeglądarkę /przez ten nowy adres oczywiście / i trzeba resetować router, kiedy wraca defaultowe IP )
    Subnet Mask: 255.255.255.0
    Szyfrowanie WPA2-PSK

DHCP wyłączone
    WDS - wyłączony
    Siec znaleziona (survey, search, etc.) hasło prawidłowe
    -----------------
    Wszystkie 5 trybów TP-Linka (ap client (WISP), AP router, Bridge, repater, Client, etc.) przećwiczone.

Bezskutecznie próbuję uzyskać przez kabel w kompie internet z TP-Linka, aby później na takich samych ustawieniach (IP, brama, itd.) podłączyć go do jednego z dekoderów.
    Mam też z tyłu głowy, że aby działał mi multiroom na dekoderach adresy IP przez jakie będą się one łączyły z internetem (jakie będą wpisane do obu dekoderów) mogą różnić się tylko ostatnim ciągiem cyfr - czyli być w tej samej podgrupie.

Będę bardzo wdzięczny za konstruktywną pomoc.

Dziękuję za góry

Michał
  • flexghzflexghz
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jaki masz adres LAN-owy HUAWEI D105? Tryb WISP na tp-link pod klawiszem Survey znajduje sieć z HUAWEI D105?
  • Poziom 7  
    D105 LAN adres IP/maska podsieci: 192.168.1.1 / 255.255.255.0
    Serwer DHCP: Włączone

Na tp-link tryb WISP pod klawiszem Survey znajduje mi sieć z HUAWEI D105.

IP dla tp-link ustawiłem na : 192.168.1.2 (żeby nie byo konfliktu).

Serwer DHCP: Wyłączone

Pytanie jeszcze , czy wybierając quick config przy trybie WISP, mam wybrać PPPOE, czy też Dynamic IP, czy też static IP ? Obecnie mam Dynamic.

Inetrnetu przez kabel na Tp-link brak :(
    To już jest pierwszy problem, adres na TP-linku musi być z innej puli adresowej. 192.168.1.2 zmień na 192.168.2.1 i takiego używaj do logowania się. DHCP włączone, dynamic ip,
  • flexghzflexghz
  • Poziom 7  
    Zmieniłem IP na 192.168.2.1 i to jest właśnie ten moment, o którym pisałem w 1. poście - nie ma już jak dostać się do routera przez przegladarkę (nie pomaga czyszczenie cache przeglądarki ani próba połączenia z innej niż dotychczas).

Wcześniej pomagał tylko reset.

Internet też oczywiście nie działa :(
    DHCP włączyłeś na routerze? Na karcie, w komputerze też ustaw automatyczne otrzymywanie adresów.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 7  
    Tak, na D105 Serwer DHCP Włączony

Czas dzierżawy DHCP: 86400 Sekund

Zakres puli IP: 192.168.1. 100 - 200

Gdzie w komputerze na karcie mam mam właczyć to automatyczne otrzymywanie adresów ? Na karcie sieciowej kompa gdzie jest TP Link teraz podpięty ? Gdzie w ustawieniach karty w kompie jest takie coś ? (Win7 64bit).

D105 mam podpięty do 1.kompa kablem sieciowym , a TP Linka do drugiego kompa.

W obu kompach mam wyłączone WiFi (tak samo będzie jak przeniosę te routery do dekoderów).
    Mówię cały czas o TP-Linku, więc na nim musisz włączyć DHCP.
    Trocki99 napisał:
    Gdzie w komputerze na karcie mam mam właczyć to automatyczne otrzymywanie adresów ? Na karcie sieciowej kompa gdzie jest TP Link teraz podpięty ? Gdzie w ustawieniach karty w kompie jest takie coś ? (Win7 64bit).

Proszę bardzo - Link - pozostawiasz u siebie "Automatyczne uzyskiwanie adresu IP".
  • Poziom 7  
    Na TP Link Serwer DHCP też Włączony

Zakres puli IP: 192.168.2.100 - 199

Brama: : 192.168.2. 1

Automatyczne pobieranie IP na karcie sieciowej włączone

Zmiana kanałów sieci bezprzewodowej w D105 (i odpowiednio odświeżenie sieci przez survey w TP Link) też nie pomagają :(

HELP !
    Połączyłeś się z siecią? Zabezpieczenia wpisane do tp-linka? Nie masz jakiegoś QSS na Huawei?
  • Poziom 7  
    mam wreszcie internet na TP Linku przez kabel (nie pytajcie jak, chyba po prostu się namyślił gdy po kilku godzinach przestałem się nim zajmować !)

Zarówno na Huwaei D105 jak też na TP Link Serwer DHCP jest włączony (zgodnie z sugestią z 1. odpowiedzi na mój post).

I teraz wraca główne pytanie: jakie ustawienia sieci wpisać w kazdym z dekoderów n, mając na uwadze fakt, że:

a) Na HUAWEI D105 mam ustawiony adres LAN: 192.168.1.1

DHCP: Zakres puli IP: 192.168.1.100 - 200

b) Na TP Link mam ustawiony adres LAN: 192.168.2.1

DHCP: Zakres puli IP: 192.168.2.100 - 199 Brama: : 192.168.2. 1

c) aby działał multiroom na obu dekoderach adresy IP przez jakie będą się one łączyły z internetem (jakie będą wpisane do obu dekoderów) mogą różnić się tylko ostatnim ciągiem cyfr - czyli być w tej samej podgrupie.

A jak widać z powyższego zakresy puli IP na obu routerach różnią się już trzecim ciugiem cyfr (192.168.1.100 - 200 oraz 192.168.2.100 - 199 )

?
    Obydwa tunery masz wpięte do TP-Linka? Próbowałeś ustawić automat na tunerach (pobranie adresacji automatycznie).
  • Poziom 7  
    Nie, dekodery stoją od siebie oddalone o 2 pokoje, więc każdy z nich musi być wpięty do jednego z routerów (tzn. 1. dekoder do D105 a drugi do TP Linka)
    W takim razie konfiguracja Wireless Client na TP-Linku, bo WISP wprowadza NAT czyli teraz urządzenia są w dwóch różnych sieciach.
  • Poziom 7  
    No i uciekł net z TP Link przy trybie Wireless Client :(

WDS ma być włączony w TP Link Wireless Client ?

DHCP ma być włączony w TP Link Wireless Client ?
    Trocki99 napisał:
    WDS ma być włączony w TP Link Wireless Client ?

To jest inny tryb połączenia bezprzewodowego.
    Trocki99 napisał:
    DHCP ma być włączony w TP Link Wireless Client ?

DHCP wtedy wyłącz, ustaw połączenie na TP-linku i zmień adres na karcie
    ip. 192.168.1.200
    maska 255.255.255.0
    brama 192.168.1.1
    dns 192.168.1.1

Pamiętaj najpierw połączenie potem zmiana adresu.

Sprawdź czy masz dostęp do internetu.
  • Poziom 7  
    dostęp do internetu na TP Linku mam, ale nie mam dostępu do TP Linka z poziomu przeglądarki :(

Więc znowu muszę go zresetwać i zaczynać od wyjściowego IP..

Jakie zatem kroki kolejno podjąc bezpośrednio po resecie ?
    Masz znowu adres z innej puli, niczego nie muisz resetować wystarczy zmienić adres na karcie komputera aby dostać się do konfiguracji routera.
  • Poziom 7  
    czyli teraz na karcie komputera mam już wyłączyć "Automatyczne uzyskiwanie adresu IP" i wpisać na sztywno adres IP 192.168.2. 1 ?

Jak tak wpisuje to wyskakuje mi konflikt IP (że inny komp w sieci już ma niby taki adres).

I jaka brama i jakie nr DNS ?
    Nie musisz wpisać 192.168.2.2 aby móc zmienić adres na TP-Linku bez kolejnego resetowania. Potem znowu zmieniasz na pulę z D105. Powiedzmy że tp-link w trybie APclient jest przezroczysty.
  • Poziom 7  
    Niestety nie mogę się dostać do TP Linka z poziomu przeglądarki :(

Internet na TP Linku mam, ale ani wpisanie 192.168.2.2 ani 192.168.1.2 ani 192.168.2.1 (taki adres jako ostatni wpisałem do ustawień Lan TP Link) nie pomaga.

Działam równolegle na 2 komputerach (które symulują późniejsze dekodery):
    - 1mam podpięty kablem do D105 i z niego piszę posty, itd.
    - 2. mam podpięty kablem do TP Linka
    Cały czas mówię o twojej karcie sieciowej w komputerze. Adres na karcie musi być w takiej samej puli adresowej jak te który masz obecnie na TP_Linku. Oczywiście nie będziesz miał wtedy dostępu do internetu. Robisz to tylko na czas zmian adresacji na routerze. Prościej nie umiem tego wytłumaczyć :(
  • Poziom 7  
    ok, czyli rozumiem , że mam na karcie komputera, do którego jest podpięty TP Link wyłączyć na na chwilę "Automatyczne uzyskiwanie adresu IP" i wpisać na sztywno adres IP 192.168.2.2

A jaką bramę i jakie nr DNS wpisać ?
    Zaczynasz coś łapać, bramy nie musisz wpisywać, maska sama wskoczy, chodzi o to żeby połączyć się z TP-Linkiem i zmienić jego konfigurację.
  • Poziom 7  
    ok, mamy postęp :) - dostałem się do TP Linka.

Czy dobrz wnioskuję (czytając powtórnie Twoje powyższe posty), że teraz mam wpisać w TP Link:

ip. 192.168.1.200
    maska 255.255.255.0
    brama 192.168.1.1
    dns 192.168.1.1

?

Pisałeś "najpierw połączenie" , więc znaczenia tego nie jestem pewien, bo ja pisałeś powyżej netu teraz nie mam
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Widać znaczne postępy ;)

Wystarczy zmienić adres na taki z puli D105, może być 192.168.1.200 reszta jak chcesz. Po zmianie robisz z powrotem automat na karcie.
  • Poziom 7  
    Jest nieźle :)

Jest na obu routerach net i ich adresy IP różnią się tylko ostatnim ciągiem cyfr - czyli są w tej samej podgrupie jak tego wymaga multiroom n.

Co do IP to już wiem, że takie jak na routerach, ale jakie pozostałe ustawienia sieci wpisać w kazdym z dekoderów n (DNS, brama, itd) ?
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Brama 192.168.1.1, DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4 lub adresy DNS-ów od dostawcy.
  • Poziom 7  
    a maska ?

Dodano po 2 [sekundy]:

a maska ?
    Wystarczy 24bit-owa - 255.255.255.0