Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel Pentium Dual-Core E5200 - podkręcenie na Gigabyte G31M-S2C

darusiek1990 06 Lis 2012 22:42 7032 32
  • #1 06 Lis 2012 22:42
    darusiek1990
    Poziom 7  

Witam chciałbym podkrecic swoj procesor , duzo juz czytałem o overclockingu ale mimo to jestem zielony jesli chodzi o bezpieczne podkrecenie oraz o samo podkrecanie kompa dlatego tez zwracam sie do Was o pomoc i podpowiedzi.Chciałbym jesli to mozliwe doprowadzic procek do 3.2 Ghz chyba ze da rade do 3.5 Ghz to by bylo mysle juz wspaniale jak na poczatek lub i koniec :D.

Moj Procesor: IntelPentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz, 2499 MHz
    Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT
    Zasilacz: IBOX MODEL SL-8400BTX MAX 400W
    Płyta główna: Gigabyte G31M-S2C (uzywam everestu do sprawdzenia swoich danych z komputera i jesli chodzi o plyte glowna to mam watpliwosci czy to dobra nazwa ale jest jeszcze ID tej plyty wiec tez podam)
    ID płyty głównej: 09/05/2008-G31-ICH7-6A89OG05C-00
    Chłodzenie: nie wiem jakie pewnie to boxowe o ktorym przewaznie piszą ale nie jestem pewien bo nie wiem jak ono wyglada.Jesli potrzebujecie jakiejs informacji ktorej nie ma to podam jesli tylko bede wiedział jak :) wiec piszcie i prosze o wyrozumiałośc.Jedyne poki co zrobiłem to ustawiłem mnożnik na x12 + clock ratio +0.5 bo był x9 i zuzywał tylko 1.80 ghz teraz jest równe 2,50 GHz
    Temp. Procków core 0: low:39 high:43 stopni
    core 1: low:38 high:40 stopni
    sprawdzam programem Core Temp.

Teraz jeszcze podam aktualne ustawienia biosu i chciałbym się dowiedziec czy tylko zmieniac/dodawac Host Frequency aby po przez mnozenie wyszło wiecej Ghz czy razem z tym zmieniac cos innego aby bylo jak najbezpieczniej dla komputera.

Najpierw cos z zasilania:
    Vcore: 1.140 V
    DDR18V: 1.936V
    +3.3V: 3.312 V
    +12V: 12.302V
    Current CPU temp. 29 stopni
    Current CPU FAN speed: 1555-1558 tak skakało sobie :p

Teraz ustawienia z overclockingu:
    Robust Graphics Booster : Auto ( mozliwa zmiana na fast lub turbo)
    CPU Clock Ratio +0.5 wiecej sie nie da wiec jest ok
    CPU Frequency: 2,50 GHz (200x12,5 wiadomo)
    CPU Host Frequency (MHz) 266
    PCI Express Frequency (MHz) ustawionie jest Auto mozna ustawic wartosci od 90 do 150
    Performance Enhance : Standard ( nie pamietam co tam mozna bylo jeszcze ustawic)
    System Memory Multiplier(SRD): Auto- mozna zmienic na 2.66 - 3.33 lub 4.0+
    Memory Frequency MHz: 800

Prosze jeszcze raz o wyrozumiałość oraz w miare proste do zrozumienia odpowiedzi lub podpowiedzi, czy tez pytania. Z góry bardzo dziękuje

0 29
  • #2 06 Lis 2012 22:59
    Kasek21
    Poziom 43  

Podaj z Core Temp VID procesora.

Podaj model pamięci - daj screen z CPU-Z zakładka Memory oraz SPD dla zajętych slotów.
    Daj także screen z zakładki CPU.

Marka i model zasilacza?

0
  • #3 06 Lis 2012 23:25
    prosiaaczyna1234
    Poziom 13  

Witaj dawno temu miałem podobny procek i da się go całkiem dobrze podkręcić podam ci gotowe ustawienia biosu (ustaw wszytko tak jak Ci napisze)

Podstawy Oc procesora polega na zwiększeniu prędkości szyny FSB, prze tą szynę procesor komunikuje się z pozostałymi podzespołami tj kartą graficzną pamięcią Ram itd.
    Fsb twojego procesora wynosi 800Mhz QDR jest to wartość efektywna aby otrzymać wartość rzeczywistą należy podzielić 800 przez 4= 200Mhz to rzeczywiste fsb twojego procesora zwiększając je do 266 mhz otrzymasz fsb 1066 QDR oraz szybkość procesora wzrośnie z 2,50Ghz do 3,3Ghz taktowanie to bd bezpieczne i nie wymaga zwiększenia Vcore.

Przed rozpoczęciem podkręcania proponuję zdjąć obudowę i wyczyścić komputer z kurzu chłodnienia CPU i pozostałych podzespołów. Musisz też pamiętać że podkręcony PC wymaga więcej higieny tzn musisz go okresowo czyścic żeby zapewnić odpowiednie chłodzenie podzespołów.

Teraz Ustawienia:

CPU Clock Ratio +0.5
    CPU Frequency: 2,50 GHz (200x12,5) po ustawieniu reszty samo sie zmieni na (266x12,50
    CPU Host Frequency Control: ustaw na Enabled (opcja ta służy, jak sama nazwa wskazuje do aktywowania możliwości zmiany częstotliwości procesora )
    CPU Host Frequency (MHz) ustaw wartość 266
    PCI Express Frequency (MHz):Auto
    Performance Enhance : Standard
    System Memory Multiplier(SRD): Odpowiednią wartością było by tu 3.00 lecz jeśli takowej nie ma bez wachania ustaw 3.33 (słuzy do podkręcania pamięci ram kiedy predkość fsb wyniesie 266 Mhz zostanie pomnożona przez właśnie te liczby które podałeś (są to mnożniki) czyli 266x3.33=885Mhz z taka częstorliwościa bd pracowała pamięć
    Memory Frequency MHz: 800 (po zmianie fsb na 266 i ustawieniu mnożnika 3.33 wartość zmieni sie automatycznie na 885

Tak nawiasem zasilacz nadaje się na złom a nie do takiego sprzętu jednak ustawienia jakie podałem powinien wytrzymać mimo to proponuje rozważyć wymianę chociażby na jakiegoś Fortona 450w. Pewnie Koledzy niżej mnie objadą za to że podaje ci "takie ustawienia" przy takim PSU ale z doświadczenia wiem ze wytrzyma;) Miałem podobny komputer do twojego i na zasilaczu TRACER 400w procesor Intel pentium dual core e5300 pracował na takich ustawieniach z tym ze nie miałem geforce 9800 lecz 8800 (ten sam chipset) przed podkręceniem cały zestaw komputerowy tzn. monitor lcd 17" głośniki i jednostka pobierały 180w/h a po podkręceniu wzrosło do 200w/h mierzone watomierzem do którego była podpięta cała listwa pry obydwu pomiarach był włączony test SuperPI z opcją 32M. Aha podkręcony komputer działał c 24 godziny na dobę przez 11 miesięcy na boxowym chłodzeniu potem został sprzedany i działa nadal.

0
  • #4 07 Lis 2012 00:33
    darusiek1990
    Poziom 7  

Kasek:
    Podaj z Core Temp VID procesora. tutaj jest VID 1.2875 v

Podaj model pamięci - daj screen z CPU-Z zakładka Memory oraz SPD dla zajętych slotów.
    Daj także screen z zakładki CPU.
    Intel Pentium Dual-Core E5200 - podkręcenie na Gigabyte G31M-S2C tu jest z zakładki pamieci o ile dobrze zrozumiałem
    Intel Pentium Dual-Core E5200 - podkręcenie na Gigabyte G31M-S2C a tu chyba spd
    nie wiem gdzie sprawdzic model pamieci oraz screen z zakładki CPU

Marka i model zasilacza? podany juz byl wyzej IBOX MODEL SL-8400BTX MAX 400W to chyba to :D

Tu ogólnie jest ss z core temp: Intel Pentium Dual-Core E5200 - podkręcenie na Gigabyte G31M-S2C

prosiaaczyna1234
    Mam nadzieje ze bedzie działał i ładnie chodził przy tych ustawieniach poki co jeszcze chwile sie wstrzymam i poczekam na odpowiedz Kaska a moze ktos jeszcze napisze. Pomysle o tym zasilaczu jednak na tę chwile chciałbym podkrecic cos na tym co jest. I nie wiem co to jest PSU o którym napisales ze nizej Cie "zjadą" :D

-1
  • #5 07 Lis 2012 09:52
    Kasek21
    Poziom 43  

Kasek21 napisał:
    daj screen z CPU-Z zakładka Memory oraz SPD dla zajętych slotów.

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
    Chciałem zobaczyć co to za pamięci i jak ustawione.

To co napisał kolega wyżej jest najbardziej OK jeżeli tylko pamięci pozwolą na pracę przy takiej częstotliwości, jeżeli nie trzeba będzie zmienić dzielnik.

darusiek1990 napisał:
    I nie wiem co to jest PSU

Power Supply Unit -> Zasilacz.

Co do "zasilacza":
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-przezornosc-czy-psychoza/

0
  • #6 07 Lis 2012 13:07
    darusiek1990
    Poziom 7  

No to teraz z tym zasilaczem mnie postraszyliście i juz nie jestem taki chetny do podkrecania go nawet do tych 3,3 GHz. Niechciałbym aby spalił sie zasilacz a juz na pewno nie zeby pociagnal za soba inne urządzenia. I co teraz robic czy waszym zdaniem bezpieczne bedzie podkrecenie go tak jak napisał/a prosiaaczyna1234 czy nie warto i jest to niebezpieczne? Oraz tak z innej beczki jaki byscie polecali zasilacz moze jakis link tylko tak 100-200 zł najlepiej :p

Tu są 3 ssy jeszcze o które pytałeś z CPU-Z:

I bym zapomniał a co jesli pamięci nie pozwolą na prace przy takiej czestotliwosci ? Może to byc konsekwencja czegos nie wiem nie uruchamiania sie komputera czy tez wlasnie spalenia ktoryś z podzespołów? A jeśli nie to jak sie bedzie to objawiało oraz który dzielnik wtedy zmienic ten prawda System Memory Multiplier(SRD) z tych 3.33 na ile 2.66? czy spowrotem AUTO

0
  • #7 07 Lis 2012 13:45
    Kasek21
    Poziom 43  

darusiek1990 napisał:
    Oraz tak z innej beczki jaki byscie polecali zasilacz moze jakis link tylko tak 100-200 zł najlepiej :p

Nie ten dział -> takie pytania w dziale "Co kupić?" - podając konfigurację i budżet.

Te pamięci mogą nie dać rady pracować przy taktowaniu ~900MHz wiec trzeba zmienić dzielnik tak aby wartość Memory Frequency była jak najbliższa 800MHz. Przy OC możesz dać dzielnik 1:1 wtedy na pewno pamięci nie będą Cie ograniczać i będzie można sprawdzić możliwości CPU.

Ustaw dzielnik na 1:1, ustaw taktowanie na FSB na 266MHz.

Uruchom program LinX - wykonaj test (domyślnie 20 rund), cały czas monitorując temperaturę w CoreTemp.

0
  • #8 07 Lis 2012 14:36
    darusiek1990
    Poziom 7  

Ok zatem sory za pytanie o zasilacz w tym dziale.

Co do dzielnika najnizszy który tam moge ustawic to 2.66 , lub auto i wtedy jest tak jak bylo na poczatku 800 wiec chyba musze zostawic auto tak? Ściagne sobie ten program i wykonam tak jak powiedziałes tylko troszke później. A ile czasu bede musial poswiecic aby zrobic te 20 rund mniej wiecej i jakie wartości ustawic w linxie zakładka problem size i memory??

Gdy ustawiam FSB: 266 i dzielnik najniższy czyli 2.66 to taktowanie spada do 711MHz przy tym samym fsb i dzielnik auto to wzrasta do 1040~ MHz a przy 3.33 to tak jak pisał kolega wyzej 889MHz bodajze i co teraz nie mam dzielnika takiego jak napisałes 1:1. Wiec ustawic 3.33 i tym linxem sprawdzic czy lepiej 2.66 i 711 MHz??

0
  • #9 07 Lis 2012 15:57
    prosiaaczyna1234
    Poziom 13  

Ustaw 2.66. Co do tego zasilacza to nie chodzi tu o to ze nie wytrzyma dlatego ze podkręciłeś cpu tylko o to ze nawet nowy zasilacz takiej marki może wybuchnąć po 2 dniach

0
  • #10 07 Lis 2012 16:07
    darusiek1990
    Poziom 7  

No póki co nie zapeszając działa juz dosyc długo. No ok zatem ustawie te 2.66 i zrobie ten test LINXEM jeszcze tylko nie wiem czy zostawic wartosci domyslne czy zmieniac cos w tym programie tak jak napisałem w zakładce problem size i memory(mib)?? I jeszcze pytanie jesli ustawie ten dzielnik na 2.66 to tak jak pisałem taktowanie pamieci spadnie do 711 czy to zmieni cos bardzo czy raczej nawet tego nie poczuje siedzac na komputerze i wazniejsze bedzie to ze procek bedzie podkrecony do 3,3GHz??

0
  • #11 07 Lis 2012 16:14
    Kasek21
    Poziom 43  

darusiek1990 napisał:
    zy zmieniac cos w tym programie tak jak napisałem w zakładce problem size i memory(mib).

Nie.

darusiek1990 napisał:
    czy to zmieni cos bardzo czy raczej nawet tego nie poczuje siedzac na komputerze i wazniejsze bedzie to ze procek bedzie podkrecony do 3,3GHz??

Nie odczujesz różnicy w taktowaniu RAM'u, a w taktowaniu CPU i owszem ;)

0
  • #12 07 Lis 2012 18:26
    darusiek1990
    Poziom 7  

Ok zatem zrobie tak jak mowiliscie i jak beda wyniki po tych 20 rundach oraz temperatur napisze co i jak albo ssy zrobie. Póki co dziękuje bardzo za wszystkie posty

Dodano po 53 [sekundy]:

A wiec ustawiłem dzielnik na 2.66 , FSB na 266 i nie wiem czy tak ma byc czy nie ale zaraz po zapisaniu sie wystraszyłem bo wylaczyl sie komputer juz myslalem ze padło zasilanie czy cos ale wlaczyl sie sam na nowo :p to po pierwsze. Potem zrobiłem test LINXem oraz core temp mialem przy tym wlaczony tylko internet i najwieksza jak widac na screenie temp to 70 stopni. Po skonczeniu tego nazwijmy to skanowania temp wrocila na 38 i 39 stopni. Nie wiem jak działa LINX ale była dlatego taka temperatura bo mierzył jaka bedzie najwieksza przy jakims obciazeniu czy po prostu az tak urosła. No i co o tym sądzicie czy mam zmniejszyc FSB czy jest to bezpieczne miec go dalej na 3,3 GHz

0
  • #13 07 Lis 2012 18:27
    Kasek21
    Poziom 43  

Wszystko jest OK.

Możesz jeszcze podkręcić - tak aby pod LinX'em nie przekraczać temperatury 75 stopni.

Ustaw FSB na 280MHz i znów wykonaj test.

0
  • #14 07 Lis 2012 18:35
    darusiek1990
    Poziom 7  

Ok spróbuje troszke później jeszcze podkrecic. Póki co jestem zadowolony i ciesze sie z Twojego posta ze jest wszystko ok uff :). Dzięki jeszcze raz za wszystkie wskazówki i rady. Jak podkrece go do tych 280 fsb albo jesli bede czegos potrzebował napisze

0
  • #15 07 Lis 2012 19:24
    prosiaaczyna1234
    Poziom 13  

Ja jednak nie polecam zwiększania fsb jeszcze wyżej u mnie ten procesor nie trawił fsb większego niż 1066 testowane na 2 plytach głównych

0
  • #16 07 Lis 2012 19:38
    Kasek21
    Poziom 43  

prosiaaczyna1234 napisał:
    u mnie ten procesor nie trawił fsb większego niż 1066 testowane na 2 plytach głównych

To żaden argument bo u innych działa bez problemu na 3.5-4GHz.

0
  • #17 07 Lis 2012 19:42
    darusiek1990
    Poziom 7  

A wiec podkreciłem go do 3,5 GHz tak jak powiedziales czyli 280 FSB. I za pierwszym razem przy tescie LINXEM wystapil error juz przy szóstej "rundzie". Powtórzyłem test i za drugim razem znów error tyle ze tym razem na 9 "rundzie" oto screen
    I moje pytanie teraz dlaczego i co jest nie tak? Czyli jednak musze zostac na 266 i 3,3 GHz tak?

0
  • #18 07 Lis 2012 19:52
    Kasek21
    Poziom 43  

Bo trzeba podnieść napięcie CPU - rozumiem, ze teraz jest na AUTO?

Przy takim ustawieniu nie wiadomo jakie napięcie ustawia płyta więc: wróć do ustawień 3.3GHz uruchom test i daj screen z CPU-Z.

0
  • #19 07 Lis 2012 20:03
    prosiaaczyna1234
    Poziom 13  

Kasek21 znam się na OC i uwierz mi że ze zwiększonym napięciem tez nic z tego aha a co do napięcia to mobo firmy gigabyte na ustawieniu auto regulacji napięcia ustawia mak możliwe napięcie v core zwróć uwagę ze na zdjęciu od autora tematu w cpu-z napięcie wynosi 1.2875v czyli max standardowe v core dla tego cpu to 1.100v

0
  • #20 07 Lis 2012 20:03
    darusiek1990
    Poziom 7  

Cytat:
    Bo trzeba podnieść napięcie CPU - rozumiem, ze teraz jest na AUTO?

Tak system voltage control - auto i cpu voltage jest aktualnie takie 1.28750V
    Swoją drogą nie wiem czy to bezpieczne przy tym moim zasilaczu bawic sie w zwiekszanie napiecia jak myslisz?
    Cytat:
    Przy takim ustawieniu nie wiadomo jakie napięcie ustawia płyta więc: wróć do ustawień 3.3GHz uruchom test i daj screen z CPU-Z.

Test z 3,3GHz linxem juz robiłem mam zrobic jeszcze raz?jest wyzej jakby co
    a screen CPU Z juz daje

0
  • #21 07 Lis 2012 20:07
    Kasek21
    Poziom 43  

darusiek1990 napisał:
    Swoją drogą nie wiem czy to bezpieczne przy tym moim zasilaczu bawic sie w zwiekszanie napiecia jak myslisz?

Nie jest bezpieczne - samo korzystanie z niego nie jest!

Możesz podnieść napięcie w biosie do 1.4V - bo płyta pewnie pa sporego Vdrop'a i testować.

Oczywiście najlepiej na konfiguracji już ze zmienionym zasilaczem.

0
  • #22 07 Lis 2012 20:10
    darusiek1990
    Poziom 7  

Cytat:
    Nie jest bezpieczne - samo korzystanie z niego nie jest!

Póki co nie moge sobie pozwolic na nowy na tym juz dlugo działam wiec mam tylko nadzieje ze jeszcze wytrwa jakis czas

Cytat:
    Możesz podnieść napięcie w biosie do 1.4V - bo płyta pewnie pa sporego Vdrop'a i testować.

Chyba jednak zostane przy tym co jest i lepiej nie bede kombinował z napięciem. I nie wiem co to Vdrop ale chyba i tak nie ma co zmieniac tego napiecia.

0
  • #23 07 Lis 2012 20:42
    darusiek1990
    Poziom 7  

A dalej jesli chodzi o temat to wróciłem oczywiscie do ustawien ktore dawały mi 3,3GHz i zrobiłem ponownie test LINXem i tym razem temperatura maksymalna wyniosla az 79 stopni skad taka roznica??
    Czy to 79 stopni to tylko dlatego ze linx testuje przy maksymalnym jakims obciazeniu procesora?? bo raczej nigdy takiego obciazenia nie bedzie przynajmniej raczej nie do tego czego uzywam i w co gram na komputerze.
    Czy jednak jest cos nie tak?:D

0
  • #24 07 Lis 2012 21:16
    prosiaaczyna1234
    Poziom 13  

Zostaw te 3.3Ghz i nic nie kombinuj pytałeś o bezpieczne ustawienia wiec podałem Ci w miarę bezpieczne ustawienia. A tak swoją drogą co wy sobie na jego PC maraton podkręcania urządziliście...:P Przy takim PSU niech zostanie tak jak jest bo w koncu bd dym i tyle...

Kasek21 zwróć uwagę że teraz prąd pobiera sam procesor i ram podczas testów Linx'em a gdy chłopaczyna włączy jakąś gre i grafika łyknie sobie 130W to jak zachowa się zasilacz tej renomowanej marki?:P

0
  • #25 07 Lis 2012 21:20
    Kasek21
    Poziom 43  

Został poinformowany o konieczności wymiany PSU - jego sprawa co z tym fantem zrobi.

0
  • #26 07 Lis 2012 21:27
    prosiaaczyna1234
    Poziom 13  

Ale skoro nie ma kasy na nowy to niech lepiej nie kombinuje bo taki zasilacz kończąc swój marny żywot zabiera zazwyczaj płyte główną do towarzystwa:) Zanim wymieni PSU niech zgłębia teorie a nie odrazu praktykuje :P

0
  • #27 07 Lis 2012 21:45
    darusiek1990
    Poziom 7  

Cytat:
    Zostaw te 3.3Ghz i nic nie kombinuj pytałeś o bezpieczne ustawienia wiec podałem Ci w miarę bezpieczne ustawienia.

Zostawiłem ale też zadałem pytania co do tej temperatury oraz samego linxa.
    Pisaliscie o zasilaczu ze nawet bez podkrecania moze buchnac nie buchał juz długo a teraz wraz z koncem tematu - jeszcze dochodzi do tego jednak gra jednak dodatkowe waty itd ^^ wiec moze lepiej wogole go nie podkrecac z tym zasilaczem na to wyglada. Sprawdzałem takze temperature kiedy odpaliłem cs:go i nie przekraczała 60 stopni...

0
  • #28 07 Lis 2012 21:53
    Kasek21
    Poziom 43  

Normalne aplikacje nie rozgrzeją tak CPU jak LinX - spokojnie można odjąć 15-20 stopni.

darusiek1990 napisał:
    Pisaliscie o zasilaczu ze nawet bez podkrecania moze buchnac nie buchał juz długo

Jak wybuchnie to będziesz wiedział.

Stosowanie pseudozasilaczy to taka gra w rosyjska ruletkę, za którą przez ich lichą sprawność trzeba jeszcze płacić (pomijam problemy stabilności i koszty prawdopodobnej awarii). To Twój komputer i rób co chcesz - powoli zaczyna mnie nudzić tłumaczenie użytkownikom, że to samo zło - informuję, dam parę linków - co ktoś będzie robił ze swoim komputerem to zostawiam jemu.

0
  • #29 07 Lis 2012 22:04
    darusiek1990
    Poziom 7  

Zgadzam sie i nie twierdze także ze ten zasilacz jest dobry bo wiem ze to g***o
    ale poki co nie mam hajsu zeby zaopatrzyc sie w cos lepszego myslisz ze gdyby to było takie łatwe to pozostałbym z tym chłamem?:) Chciałem podkrecic procek ale tez dowiedziec sie czy bedzie jakies wieksze ryzyko przy tym sprzecie ktory mam czy nie.Jesli chodzi o ten zasilacz ok wiem ze to gra w rosyjską ruletke po prostu mowie ze poki co był jest i pewnie jeszcze troche bedzie. Ale podstawowe pytanie które mi sie nasuwa po raz kolejny to czy przy tych ustawieniach i podkreceniu procesora do 3,3 GHz tak jak to ma teraz miejsce to jest wieksze prawdopodobienstwo ze ten zasilacz padnie czy to ze temp doszła w LINXIE do 79 stopni to cos oznacza skoro normalne aplikacje nie rozgrzeja tak CPU i mozna odjac te kilkanascie stopni to przy normalnym uzytkowaniu nie powinno byc zle... Wiec dlaczego uruchomienie gry przykładowo cs:go miało by nagrzac jeszcze go bardziej jak napisał kolega wyzej. I wiem ze to nie ten temat ale skoro doradzasz mi wlasnie Ty i znasz juz moj sprzet to wolałbym od Ciebie uslyszec który zasilacz powinienem kupic dam tu przykładowe 3 linki które znalazłem.

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0
  • #30 07 Lis 2012 22:13
    Kasek21
    Poziom 43  

darusiek1990 napisał:
    Wiec dlaczego uruchomienie gry przykładowo cs:go miało by nagrzac jeszcze go bardziej jak napisał kolega wyzej.

Nie bardziej rozgrzać CPU, a bardziej obciążyć PSU.

Wybór zależy od konfiguracji i posiadanego budżetu.
    Po drugie takie pytania w dziale "Co kupić?"

0