Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama garażowa Wiśniowski i zewnętrzna Nice

kulas2004 06 Lis 2012 23:07 5187 10
  • #1 06 Lis 2012 23:07
    kulas2004
    Poziom 8  

Witam!

Posiadam bramę zewnętrzną Nice wraz z centralą sterującą MC424 i radioodbiornikiem SMXIS oraz pilotami dwukanałowymi.

Niedawno zakupiłem roletową bramę garażową firmy Wiśniowski wraz z dedykowanym napędem, oraz pilotami 4 Go (4 kanały).

Chciałbym używać pilotów Wiśniowski do obsługi bramy jako że są 4 kanałowe i z tego co się orientuje powinny zadziałać.

W związku z powyższym proszę o poradę i informacje co potrzebuje dokupić aby taki zestaw zadziałał.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i rady.

Temat założony ponownie po interwencji moderatora.

Pozdrawiam
    Kulas.

0 10
  • #2 06 Lis 2012 23:46
    rawad
    Poziom 14  

Najprawdopodobniej wystarczy zarejestrować nowe piloty w napędzie Nice bramy zewnętrznej. Zdejmuje się obudowę i tam są przyciski, ktoryś trzeba nacisnąć, a następnie przycisk na rejestrowanym pilocie. Szczegóły są w instrukcji obsługi sterownika Nice

0
  • #3 07 Lis 2012 08:35
    glecki
    Poziom 20  

Kolego
    Piloty Nice nigdy nie współpracowały z Wiśniowskim.Musisz dokupić radio zewnętrzne Wiśniowski i wpiąć go do centrali Nice.Ewentualnie polecam radio firmy Proxima dostosowane do pilotów Wiśniowski (sporo tańsze).
    Powodzenia

0
  • #5 07 Lis 2012 10:34
    kulas2004
    Poziom 8  

Dziękuję za informacje. Jak podłączyć takie radio co centrali i jak zaprogramować piloty?

Pozdrawiam
    Kulas.

0
  • #7 07 Lis 2012 11:59
    kulas2004
    Poziom 8  

Wiem już co nie co o programowaniu więc pozostaje mi jeszcze zapytać jak podpiąć to radio do centralki Nice'a. Co gdzie podłączyć jeśli można zapytać :)

Pozdrawiam
    Kulas.

EDIT dodatkowo chciałem zapytać czym różni się radio Proxima NM od NMx.

0
  • Pomocny post
    #8 07 Lis 2012 12:34
    andrefff
    Poziom 36  

Link
    W centrali wejścia 11 i 15.

1
  • #9 07 Lis 2012 13:25
    kulas2004
    Poziom 8  

Zasilanie 12V/24V skąd najlepiej podciągnąć ?

Jakie są różnice między NM i NMx bo zastanawiam się który wybrać :) Poczytałem trochę na ich temat ale nie wiem jak wygląda to w praktyce.

Pozdrawiam
    Kulas.

0
  • Pomocny post
    #10 09 Lis 2012 23:06
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Zdaje się że autorowi tematu chodzi o sterowanie całości pilotami Wiśniowskiego czyli tak poprawnie (z pełnym kelloq) to powinien do BRAMY (czyli do Nice) dołączyć zewnętrzny odbiornik Wiśniowskiego - czyli pewnie któryś model odbiornika Eldrim - eLxxx

W/w Proximy można użyć do Wiśniowskiego tak jak pisze andrefff (model NM - po co 10 zł więcej dawać za NMx) - jak oczywiście zabangla z Wiśniowskim bo zdarzały się radiolinie Wisniowskiego ze zmienionym kodem producenta i bez kupowania w serwisie ani rusz... - ale będzie pracować na stałym kodzie bez keeloq (czyli teoretycznie mniej bezpiecznie ale przy bramie to mało ważne - złodziej zawsze może przeskoczyć zamiast piloty skanować).

24DC weźmiesz z zacisków MC424 - 9 to (-), 10 to (+); styki przekaźnika, jak napisano powyżej - do 11 i 15

PS: Proxima NM to uniwersalne radyjko pracujące z większością pilotów różnych producentów opartych na rodzinie układów HCS (ale zdarzają sie wyjątki - trzeba sprawdzać) , ale używa części stałej kodu pilota i teoretycznie jest łatwe do złamania - czyli zalecają je używać tam, gdzie bezpieczeństwo mniej istotne, czyli np w bramach.

Proxima NMx to prawie to samo ale dodatkowo jest dedykowana pod jeden z systemów (do wyboru przy zakupie) : NICE Flor, NICE Smilo, FAAC FIX, FAAC RC, BENINCA, CAME Space i te obsługuje z pełnym kodowaniem keeloq.

0
  • #11 14 Lis 2012 12:51
    kulas2004
    Poziom 8  

Dziękuję bardzo za wszelką pomoc. Zakupiłem radio Proxima NM. Jeśli będę jeszcze miał jakieś wątpliwości podczas montażu to napiszę :)

Pozdrawiam
    Kulas.

0