Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG955 - pobiera i wypompowuje wodę nie przechodzi przez cykl

wojtektomek 06 Lis 2012 23:20 5019 0
    wojtektomek
    Poziom 2  
    Zmywarka whirlpool ADG 955 AVM typ:NGLM Nr serwisowy 854295510330

Zmywarka pobiera wodę (widać poziom wody w komorze myjącej), a następnie ją wypompowuje, nie przechodząc do programu (dzieje się tak na każdym programie).
    Przedtem działo się to co jakiś czas i wystarczyło włączyć jeszcze raz program, teraz dzieje się tak zawsze. Podczas wypompowywania miga rytmicznie dioda start.

Szukałem przyczyny w czarnym filtrze pod sitem, na dole po prawej, w komorze myjącej (niestety jest tak mocno osadzone, że z trudem je przekręcam i nie da się go ani wyciągnąć ani wcisnąć), ostatecznie przeczyściłem to sprężonym powietrzem - czytałem na elektrodzie, że tam może gromadzić się brud.

Dziś zmywarkę diagnozował serwisant - stwierdził niewielki wyciek pod pompą myjącą (powiedział, że będzie maksymalnie pracować jeszcze 2 mies. a potem stanie) oraz przegrzewający się element sterujący systemu aqua stop znajdujący się w obrębie modułu sterującego (szara kostka, chyba "trafo" - podobno tam podciekała woda).
    Serwisantowi udało się raz odblokować system aquastop, zmywarka przeszła cały cykl, niestety w następnym cyklu powtórzył się problem opisany wyżej.

Diagnoza - do wymiany moduł sterujący oraz pompa myjąca - naparawa nieopłacalna

Jako student i młody mąż swojej żony nie mogę sobie pozwolić na nową zmywarkę.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, lub zapasowe części do tego modelu - będę wdzięczny

pozdrawiam