Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

polaczenie dwoch routerow -

polifem 07 Nov 2012 01:19 1146 1
    polifem
    Level 2  
    Witam. Posiadam 2 routery firmy Dlink Dir655 i Dir300. Do Dir655 podlaczony jest modem. Pomieszczenie w ktorym mam komputer i korzystam z internetu jest okolo 50 metrow dalej ( sygnal internetowy przechodzi przez 4 sciany ). Co za tym idzie sygnal jest kiepsciutki. Chce wiec skorzystac z drugiego routera ( dir300), ktory i tak sie kurzy aby powielic sygnal internetowy - oczywiscie nie uzywajac kabla. Mam mozliwosc podpiecia go w polowie drogi. Niestety w zaden sposob nie moge skonfigurowac tych routerow aby wspoldzialaly. Jest moze ktos w stanie mi wytlulaczyc, jak Abel krowie w jaki sposob ja mam to zrobic? Kolejnych wieczorow spedzonych przy tych ustrojstwach juz nie zniose. Dzieki.
    bogiebog
    Level 43  
    Nie da się.

Może jakieś router/ap z trybem Universal Repeater da radę (wa500g), ale wtedy będzie to z zabezpieczeniami WEP tylko. tryb repeater to przepis na na dodatkowe kłopoty (tryb repeater to jak prowadzenie rozmowy z dwoma ludźmi jednocześnie).

Pozatym WIFI w zabudowie to loteria i jak to będzie chodziło nie przewidzisz dopóki nie rozmieścisz urządzeń.