Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Q7 - montaż zestawu głośnomówiącego.

norbert.s. 07 Lis 2012 11:39 2157 8
  • Pomocny post
    #2 08 Lis 2012 12:38
    darens
    Poziom 20  

Witam.
    Bez interface nic nie zrobisz.Wszędzie światłowody.Ja zakładam głośnik zewnętrzny bez mute.Moduł np.http://www.kawu.pl/oferta.php?idk=685# ale podejrzewam ze jest drogi.Można dostać się jeszcze do wzmacniacza i tam przekaźnikami wpiąć się w głośniki.Pozdrawiam.

0
  • #3 08 Lis 2012 19:17
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Nokia Direct Input ma wyjście tel out i nie potrzeba żadnych głośników. Działa w grupie VW bez problemów. Wpinasz się w złączu radiowym w mute i tel in, plus masa, stacyjka i działa.
    Potrzebuję wiedzieć, gdzie jest to złącze z sygnałami, bo na konsoli jest chyba tylko sam panel sterujący.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Lis 2012 20:18
    darens
    Poziom 20  

I tu się mylisz.Nokia direct oznacza że nie masz w zestawie głośnika,nie masz przejścia iso tylko masz dwa kabelki ph+ i ph- plus zasilanie.Natomiast masz z centrali wyjście na głośnik zewnętrzny(masły jack).Napisałem Ci wcześniej że nie masz w tym aucie mute.INSTALACJA JEST NA ŚWIATŁOWODACH I CAN.Oczywiście że w większości aut z grupy VW,OPLA włącznie z insignią podepniesz się directem,Fordy,BMW,itd ale nie w Q7 bez adaptera.

ps

Albo podepnij się za wzmacniaczem o czym też pisałem.

ostatni ps

Nokia ck200 to słaby zestaw,ma humory wiezsza się bez przyczyny,lepszy jest ck100 lub coś z Burego-zero problemów.

0
  • #5 08 Lis 2012 21:23
    norbert.s.

darens napisał:
    I tu się mylisz.Nokia direct oznacza że nie masz w zestawie głośnika,nie masz przejścia iso tylko masz dwa kabelki ph+ i ph- plus zasilanie.

A co napisałem? - wpinasz się w złączu radiowym w mute i tel in (- i +), plus, masa, stacyjka i działa. Chyba wiem, co to jest Nokia Direct, nie musisz mi tłumaczyć.
    Gdzie masz same światłowody? Między czym, a czym, bo nie wiem o czym piszesz?

0
  • Pomocny post
    #6 08 Lis 2012 21:45
    darens
    Poziom 20  

Zbyt mocno się irytujesz.
    Ok może w tej wersji nie masz światłowodów pomiędzy sterownikiem a wzmacniaczem-tunerem.Sygnał mute jest sterowany magistralą can.Ty jako doświadczony i pomocny na forum instalator systemów alarmowych zapewne wiesz że większość sygnałów jest właśnie tą magistralą wykonywane i odczytywane w nowszych autach.Chciałem Ci tylko pomóc i oszczędzić czasu,ale widzę że niepotrzebnie.
    Mimo tego mam nadzieję że ogarniesz w Tobie tylko znany sposób to auto.

Pozdrawiam.

0
  • #7 08 Lis 2012 22:10
    norbert.s.

darens napisał:
    Ok może w tej wersji nie masz światłowodów pomiędzy sterownikiem a wzmacniaczem-tunerem.Sygnał mute jest sterowany magistralą can.

Nie wiem, gdzie jest ten tuner. Napisałeś trzy posty i żadnego konkretu, dlatego się irytuję.
    Napisz tylko gdzie on jest, a już sobie poradzę. Najwyżej zapnę tam zwykły zestaw.

darens napisał:
    Mimo tego mam nadzieję że ogarniesz w Tobie tylko znany sposób to auto.

Nie takie rzeczy się robiło

0
  • #8 08 Lis 2012 22:39
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

norbert.s. napisał:
    darens napisał:
    I tu się mylisz.Nokia direct oznacza że nie masz w zestawie głośnika,nie masz przejścia iso tylko masz dwa kabelki ph+ i ph- plus zasilanie.

A co napisałem? - wpinasz się w złączu radiowym w mute i tel in (- i +), plus, masa, stacyjka i działa. Chyba wiem, co to jest Nokia Direct, nie musisz mi tłumaczyć.
    Gdzie masz same światłowody? Między czym, a czym, bo nie wiem o czym piszesz?

Jak MMI HIGH - kolor to wszystko po światłowodzie - jak odepniesz UB+ z wzmacniacza lub MMI to wyłaczy się radio ale widzę ,że jesteś mądrzejszy.

0
  • #9 09 Lis 2012 08:22
    norbert.s.

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    Jak MMI HIGH - kolor to wszystko po światłowodzie - jak odepniesz UB+ z wzmacniacza lub MMI to wyłaczy się radio ale widzę ,że jesteś mądrzejszy.

Tak, jestem mądrzejszy, bo demonizujecie can, światłowody itd.
    Oprócz tego są też zwykłe zasilania i zwykłe przewody głośnikowe, do których można się na pewno dobrać. Skoro po zabraniu zasilania ze wzmacniacza zgaśnie radio, to już jest dobrze. Widzę, że jak zwykle z Elektrodą, póki sam nie zrobisz, to się nie dowiesz, nawet tego, gdzie jest wzmacniacz.
    Co do Q7, to dwie takie fury zabezpieczałem bez większych problemów, łącznie z dobrymi odcięciami i nie jest to jakiś prom kosmiczny. Jak ktoś będzie potrzebował pomocy w zabezpieczeniu, to podam konkretne informacje.

Darens, bardzo dziękuję Ci za podesłanie linku do filmu. Naprawdę super pomocny materiał, dokładnie to, o co mi chodziło. Widzę, że będzie trochę roboty :wink: .
    Muszę to dobrze skalkulować, jeżeli gość się zdecyduje, to w przyszłym tygodniu, po robocie dam znać jak poszło.

0
  Szukaj w 5mln produktów