Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

almera n 15 - wentylator nawiewu kabiny - pali bezpiecznik na 4 biegu

07 Lis 2012 12:45 1560 4
  • Poziom 10  
    witam!
    mam problem z wentylatorem nawiewu - dostała mi się woda do środka kabiny po przewodzie nawiewu - przeciekała plastikowa zaślepka na podszybiu - wszystko wyczyściłem, uszczelniłem, poprawiłem, wentylator nawiewu zamontowany w środku kabiny wymontowałem, wyczyściłem, nasmarowałem gniazda łożysk(?) - bez rozbierania wirnika, elektrykę potraktowałem praeparatami do czyszczenia konektorów i do ich konserwacji, sprawdziłem płytkę rezystorów( wartosci: 03, 06 i 2,0 - chyba ok), zmontowałem to wszystko prawidłowo, nic przy tym nie urywając :D , iiii.....
    teraz przy maksymalnych obrotach wywala mi bezpiecznik 15A od w/w nawiewu!
    Zdemontowałem wiatrak z powrotem, posprawdzałem go jeszcze raz, przedmuchałem sprężonym powietrzem w środku silniczka wenta( nie wiem jak go rozebrać, aby sprawdzić np. szczotki i łożyska) i zamontowałem od nowa, ale nic to nie zmieniło...
    Dodam, że na pierwszych trzech biegach pracuje równo i nie pali bezpiecznika, ale na czwartym biegu po 4-5 sekundach wybija zabezpieczenie, tak jakby sporo przekraczał prąd znamionowy.
    Moze ktoś wie, jak rozebrać silnik, żeby go sprawdzić, albo macie jakieś inne pomysły lub sugestie, co z tym fantem zrobić, zanim bedę musiał szukać drugiego wentylatora...
    Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    no właśnie silnik chodzi nie za bardzo lekko, bo dość szybko się zatrzymuje. Ale problem w tym, że nie wiem czy wirnik jest na łożyskach, czy na panewkach i nie potrafię go rozebrać, żeby sprawdzić szczotki i łożyska (ewentualne). Poza tym chyba źle zrobiłem smarując wirnik? Podpowiedzcie coś, może ktoś to rozkładał na części pierwsze, chyba , że to jest nierozbieralne... .
  • Użytkownik usunął konto