Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwieranie bramy z przycisku lub zwiększenie zasięgu radiowego Beninca.

jarovnik 07 Lis 2012 13:48 8301 15
  • #1 07 Lis 2012 13:48
    jarovnik
    Poziom 12  

Mam do rozwiązania problem który polega na tym że z domu oddalonego od centralki z anteną (antena na zewnątrz) jest ok 100 metrów i brakuje zasięgu do otwierania bramy pilotem. Muszę wyjść z domu ok 20 metrów i tam zasięg jest. Chciałbym to zrealizować zwiększając zasięg anteny odbiornika lub dociągnąć przewód z domu do centrali i otwierać/zamykać przyciskiem ew. tym z domofonu który otwiera furtkę. Czy rozwiązał ktoś podobny problem? proszę o podpowiedzi.
    Centrala BENINCA HEAD v 1.04

Rozwiązałem problem z otwieraniem i zamykaniem z przycisku poprzez zworę w centrali, szukam jeszcze opcji radiowej.

1 15
  • Napad.pl
  • #3 07 Lis 2012 19:42
    jarovnik
    Poziom 12  

witam, czy przy zastosowaniu radiowego przedlużacza - pilot należy na nowo zaprogramować?

1
  • Napad.pl
  • #5 08 Lis 2012 12:34
    loodvic
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Chciałbym podłączyć się do tematu. Widzę że kolega znalazł rozwiązanie z powiększeniem zasięgu pilota. Ja natomiast chciałbym uzyskać pomoc jak otwierać bramę ze wspomnianego przycisku przy domofonie (jest opcja bramy na osobnym przycisku). Nie wiem tylko jak to podłączyć w centrali. Mogę przesłać schemat podłączenia, być może ktoś rozwiąże ten problem.
    Z góry wielkie dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.

3
  • #6 08 Lis 2012 12:53
    andrefff
    Poziom 36  

Jaki napęd ? Jaki ten domofon ?

0
  • #8 08 Lis 2012 13:49
    andrefff
    Poziom 36  

7 i 8 w monitorze, 21 i 24 w centrali. W centrali najpierw sprawdź te dwa wejścia mostkiem, bo na 100% nie pamiętam.

0
  • #9 08 Lis 2012 16:45
    loodvic
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedź. Jednakże nie do końca jestem przekonany odnośnie tych zacisków 21 i 24 w centrali gdyż 21 wg schematu należy podłączyć do ekranu anteny. Dodaję skany z instrukcji, proszę zerknąć. Myślę, że pomogą. Jest szereg zacisków od 12 do 19 które nic mi nie mówią. Może kolega podpowie do czego służą. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam. Otwieranie bramy z przycisku lub zwiększenie zasięgu radiowego Beninca. Otwieranie bramy z przycisku lub zwiększenie zasięgu radiowego Beninca.

0
  • #10 08 Lis 2012 16:53
    andrefff
    Poziom 36  

No to wg tego schematu 23 i 26. Czego nie wiesz o wyjściach 12-19, przecież jest opisane do czego służą.

0
  • #11 08 Lis 2012 17:09
    jarovnik
    Poziom 12  

loodvic napisał:
    Dziękuję za odpowiedź. Jednakże nie do końca jestem przekonany odnośnie tych zacisków 21 i 24 w centrali gdyż 21 wg schematu należy podłączyć do ekranu anteny. Dodaję skany z instrukcji, proszę zerknąć. Myślę, że pomogą. Jest szereg zacisków od 12 do 19 które nic mi nie mówią. Może kolega podpowie do czego służą. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam. Otwieranie bramy z przycisku lub zwiększenie zasięgu radiowego Beninca. Otwieranie bramy z przycisku lub zwiększenie zasięgu radiowego Beninca.

Ja podłączyłem 23 (P.P) i 26 (wspólny) ze stykami włącznika typowego dzwonka do drzwi ale zasada dzialania jest chyba taka sama jak z przyciskiem w domofonie, wypróbuj, niczego nie zepsujesz.

0
  • #12 08 Lis 2012 17:12
    loodvic
    Poziom 10  

Przede wszystkim muszę się przyznać, że nie jestem monterem więc pewnie tu rodzi się moja niewiedza. Co nieco pojęcie o elektryce mam (po dawnej szkole), dlatego zdecydowałem się na zakup i montaż myself. Niby wszystko jest opisane, jak wspomniałeś, jednak nie do końca wiem czy i ewentualnie co ja mam tam podłączyć. Bo jeśli podłączenie zasilania, kondensatorów, siłowników czy lampy jest dla mnie oczywiste to wspomniane zaciski nie za bardzo.
    Na razie rozpracowuję podłączenia potem pomyślę o programowaniu, które pewnie też mnie przerośnie, ale dam rade. Nie ma co się poddawać.
    Z pomocą i wiedzą takich ludzi jak Pan, poradzę sobie:)

0
  • #13 08 Lis 2012 17:14
    jarovnik
    Poziom 12  

andrefff napisał:
    Nie.

Czy kolega zauważył w tych ofertach przedłużacz z wkładką do małego pilota z baterią 12V od napędu bramy bo wydaje mi się że wszystkie są do pilotów RTV na baterie AAA?

1
  • #14 08 Lis 2012 17:36
    andrefff
    Poziom 36  

Tylko ten pierwszy jest na nadajnik wymiaru AAA, reszta działa już normalnie.

0
  • #15 08 Lis 2012 17:47
    jarovnik
    Poziom 12  

Do kolegi "loodvic" Zasada działania i ustawienia wspomnianych zacisków jest opisana w instrukcjach w rozdziałach dotyczących programowania central napędów. Należy przestudiować ten rozdział, poza tym samo przeczytanie nie wniesie tyle co praktyczne sprawdzenie działania bo z samą teorią można tylko pofilozofować. :D

0