Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

świetlówka kompaktowa G24d

07 Lis 2012 14:31 1509 4
  • Poziom 10  
    do budowy wiwarium potrzebuję sporo oświetlenia o odpowiedniej barwie
    najłatwiej i najtaniej będzie mi się wyposażyć w świetlówki kompaktowe z jednostronnym dwupinowym trzonkiem G24d - są tanie i łatwo dostępne w sieci (te na E27 w barwie 6500K rzadko występują)

i teraz problematyczna sprawa zasilania...
    świetlówki kompaktowe G24d nie mają wbudowanego statecznika.
    układ zasilania pan w sklepie zaproponował mi od 100PLN wzwyż... do jednej świetlówki !!

pytanie: czy jest jakiś ekonomiczny sposób aby zasilić 8szt. takich świetlówek o mocy 26W każda? (nie zależy mi na estetyce, świetlówki będą pod pokrywą)

dzięki za pomoc
    jeśli taki temat już gdzieś był to przepraszam, nie znalazłem funkcją "szukaj"

Zdanie zaczyna się wielką literą.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    [retrofood]
  • Poziom 36  
    To jest statecznik L26W, a z ceną trochę gostek przegiął :)
    Link
  • Poziom 10  
    ceny gość podawał do takich ładnych "gniazdek" że od razu tylko montować na widoku.

skoro jest L26W to może znajdę L156W żeby zasilić 6 świetlówek 26W albo L208 dla 8 ?
  • Poziom 22  
    andrefff napisał:
    To jest statecznik L26W, a z ceną trochę gostek przegiął :)
    Link

zły statecznik, świetlówki podał że są 2-piny, pozostaje tylko statecznik magnetyczny, w opcji jeden na jedną świetlówkę.
    Przedstawiony przez andrefff układ zapłonowy jest prawidłowy dla takich świetlówek ale z trzonkiem G24 4-pin i wtedy możesz podłączyć 2 świetlówki pod jeden układ zapłonowy.
    Rozumiem że świetlówki liniowe 6500K z pewnych względów odpadają
    pozdrawiam